Yatırımcılar Temmuz enflasyon raporuna hazırlanırken hisse senedi vadeli işlemleri yatay seyretti

Yatırımcılar Çarşamba günü açıklanacak önemli bir enflasyon raporunu beklerken, hisse senedi vadeli işlemleri Çarşamba günü erken saatlerde pek değişmedi.

Dow Jones Endüstriyel Ortalama vadeli işlemleri yatay seyretti. S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri kısmen düştü.

Hareketler, S&P 500 ve Nasdaq’taki düşüşün ardından geldi. Salı üçüncü gün. Nasdaq Bileşik Endeksi düşüşlere öncülük etti, ardından %1,19 düştü Mikron, Novavax Ve başlangıç Gelecekteki gelir ve kazançların önceden düşünülenden daha düşük olabileceği konusunda uyardı. S&P 500 %0.42 ve Dow Jones Sanayi Ortalaması %0.18 düştü.

Enflasyon raporu çıktı

Yatırımcılar, yükselen fiyatların dengelendiğine dair umutları teyit edebilecek veya paramparça edebilecek en son tüketici fiyat endeksi raporunu bekliyor. Ekonomistler raporun, düşen petrol fiyatları nedeniyle enflasyonun bir miktar ılımlı olduğunu göstermesini bekliyorlar.

Deutsche Bank’tan Alan Ruskin Salı günü bir notta, “Tepkilere dayanarak, piyasa, başta risk iştahıyla ilgili olarak, yukarı yönlü bir sürprizden ziyade negatif bir çekirdek TÜFE sürprizinden daha fazla heyecanlanacak” dedi. “Aşağı yönlü bir sürpriz, en yüksek petrol/gıda olarak ‘iyimserliği’ gösteriyor ve yavaşlayan talep, hızla ABD enflasyon verilerine süzülüyor.”

Federal Rezerv, faiz oranlarını yeniden artırmanın planlandığı Eylül toplantısı öncesinde raporu diğer önemli ekonomik verilerle birlikte değerlendirecek.

Kazanç sezonu devam ediyor ve Disney’in üç aylık sonuçları Çarşamba günü zilden sonra açıklanacak.

READ  E-postada, bir Trump avukatının iade edilmesi gerektiği konusunda anlaşmaya varmasının ardından kayıtların istendiği belgeler yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.