Yatırımcılar riskli teknolojiye dalmış durumda, ham petrol 120 dolar

  • Merkez Bankası Toplantıları için geri sayım
  • Wall Street sağlam bir başlangıç ​​yaptı
  • Perşembe günkü ECB toplantısı öncesinde Euro alıyor
  • ABD CBI, Cuma günü merkez bankası zamlarının düşüncesini test ediyor
  • Petrol şirketleri Suudi Arabistan’ın ardından fiyatları artırdı

LONDRA, 6 Haziran (Reuters) – Asya ve Avrupa’daki karları takip eden Wall Street, yatırımcıların varil başına 120 dolara ulaşmasına rağmen faiz oranlarının önümüzdeki günlerde artmasını beklemesiyle Pazartesi günü yüksek açılış yapacak.

S&P 500 vadelileri %1 ve Nasdaq vadelileri %1,4 arttı.

Çinli bir araç çağırma şirketi olan DD Global’in hisseleri, Wall Street Journal’ın Çinli düzenleyicilerin mobil işlemciyi yerel uygulama mağazalarında yeniden etkinleştirmeye hazırlandığını bildirmesinin ardından ABD’de %50 arttı.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Haber, Hong Kong’un Hong Cheng Teknoloji Endeksi’nin %4,6 oranında kapanmasına yardımcı oldu. Avrupa’daki hisseler, 600 şirketin yer aldığı STOXX endeksi ile açılıştan itibaren istikrarlı (.STOXX) %0.9 arttı.

Yatırımcılar enflasyonun zirve yapıp yapmadığını ve büyümenin ne kadar yavaşlayacağını netleştirirken, riskli varlıkların yeniden başlaması merkez bankası toplantılarının önüne geçti.

Avrupa Merkez Bankası Perşembe günü toplanacak, ancak faiz oranlarını artırmaya başlaması beklenmese de, ABD Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası’nın önümüzdeki hafta toplanabileceği Temmuz ayına kadar.

CMC Markets baş piyasa analisti Michael Hewson, “Enflasyonun zirve yapıp yapmadığına dair hala bazı şüpheler var” dedi.

Hewson, “Şu anda en yüksek enflasyon ve Çin’in yeniden açılması ve potansiyel arka rüzgarlar açısından durma noktasındayız. Petrol fiyatları hala ters bir rüzgar, bu nedenle herhangi bir yön bulmak zor.”

MSCI, tüm ülkelerin hisse senedi endeksidir (.MIWD000000PUS) %0.3’te, ayı piyasasına yakın olan son toparlanması hala büyük ölçüde sağlam.

READ  Hindistan'ın buğday diyeti krizi hafifletiyor. Ardından ihracatı yasakladı

Londra’da mavi cips (.FTSE) İngiltere Başbakanı Boris Johnson Pazartesi günü %1,2 yükseldi ve iktidardaki Muhafazakar partisinin milletvekillerinin güven oylamasıyla karşı karşıya olduğu haberlerini ekledi. devamını oku

Suudi Arabistan’ın Temmuz ayında ham petrol satış fiyatlarını keskin bir şekilde artırmasının ardından petrol fiyatları istikrar kazandı ve bu, OPEC +’nın önümüzdeki iki ay boyunca üretimi artırmayı kabul etmesinden sonra bile arzın ne kadar sıkışık olduğunun bir göstergesi.

Brent %0,2 artışla varil başına 120,02 dolardan işlem gördü. ABD ham petrolü %0.2 artışla varil başına 119.14 dolardan işlem gördü.

Arbuthnot Latham’ın baş yatırım sorumlusu Gregory Perdon, yatırımcıların enflasyon, yükselen oranlar, Ukrayna’daki savaş ve daha uyumlu para politikasına karşı daha fazla dolar gibi kötü faktörlere ağırlık vermesi gerektiğini söyledi.

Burton, “Dengede, riskli varlıklara karşı bahse girmektense bu ortamda risk almanın daha faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi.

“S&P 500’de sekiz haftada yedi olumsuzluk yaşadık ve başlamak için fazla riskinizin olmadığını varsayarsak, bu, portföylere risk eklemek için iyi bir giriş noktası olabilir.”

ABD Ticaret Bakanı Gina Raimonto’nun yorumları, Başkan Joe Biden’ın grubundan Çin ithalatına belirli tarifeleri yükseltme seçeneğini araştırmasını istediği izlenimini verdi. devamını oku

ABD CBI

ECB, TÜFE tezgahı

Perşembe günkü ECB toplantısında, Başkan Christine Lagarde’ın bu ay tahvil alımlarının sonunu ve Temmuz ayındaki ilk faiz artışını onaylaması bekleniyor, ancak tahkim mahkemesi bazı yatırım bankalarının 25 mi yoksa 50 baz puan mı olacağına karar vermedi. Beklentilerini artırdı. devamını oku

Para piyasalarında yılsonuna kadar 130 baz puanlık faiz artırımına gidilecek ve tek seansta 50 baz puanlık hareketler Ekim ayına kadar tam fiyatlanacak.

ECB oranlarının bu yıl pozitife dönme olasılığı, en son tankı 1,0348 dolardan 1,0786 dolarlık direnci kırmak için mücadele ederken, euronun 1,0724 dolara yükselmesine yardımcı oldu.

READ  'Güç Yüzükleri': Morphy Clark, Galadriel'i bir aksiyon kahramanı olarak savunuyor

Euro geçen hafta %2.9 artarak 140.39 ile yedi yılın zirvesine ulaşırken, dolar geçen hafta %2.9 artarak 130.67 yen yükseldi.

Bir para birimi sepetine karşı, dolar geçen hafta %0,4’lük değişiminden sonra 102’deydi, o gün çok az değişti.

Perşembe günkü ECB’nin ardından, özellikle AB enflasyonu geçen hafta rekor seviyelerle birçok kişiyi şok ederken, piyasalar ertesi gün ABD Tüketici Fiyat Raporunu inceleyecek.

Çekirdek enflasyonun yıllık %8,3 oranına rağmen %5,9’a düşeceği tahmin edilse de, Mayıs ayı %0,7’lik keskin bir artış tahmininde bulunuyor.

Yüksek rakamlar, piyasaların zaten haziran ve temmuz aylarında yarım puanlık bir artış ve yıl sonuna kadar yaklaşık 200 baz puan (pps) fiyatlandırma yapmasıyla birlikte merkez bankasının önümüzdeki hafta agresif bir şekilde sıkılaşacağı beklentilerini artıracak.

Emtia piyasalarında buğday vadeli işlemleri, Rusya’nın barış görüşmelerinde ilerleme umutlarını azaltan Ukrayna’nın başkenti Kiev’e füze saldırısının ardından %4 yükseldi. devamını oku

Altın %0.2 artışla ons başına 1.854 dolar oldu ve son iki haftadır dar aralıkta.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Alex Richardson ve John Stone Street tarafından düzenleme

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.