Yaptırımlar Rusya’nın 1918’den bu yana ilk dış borcunu ödemesini sağlıyor

Rusya varsayılan olarak ayarlandı Yabancı para devlet borcu Tahvil sahipleri Kremlin’in Pazar günü geç saatlerde iki ödemeyi kaçırdığından şikayet ettikten sonra, adım Wall Street Journal.

neden önemli: Bu beklenen sonuçtur kısıtlamalar getirildi Dolayı Ukrayna’nın işgali, Rusya’ya rağmen birkaç aydır kaçınılmazı başarıyla bastırıyor. Şimdilik, temerrüdü, Rusya’nın 1918’den bu yana ilk kez dış borcunu geri ödememesinin bir işareti olarak önemlidir ve ülkenin uluslararası iflasını ve çökmekte olan ekonomisini yansıtır.

Düşünce balonumuz, Oxyos’un Felix Somonu Yoluyla: Tahvil hataları genellikle ihraççının ödeme yapmak istememesi nedeniyle olur. Bu durumda, Rusya açıktı. arzu Böyle yaparak; bu değil Olabilmek Yapmak.

Büyük resim: Rusya kaçırmadı Bolşevik Devrimi’nden sonra uluslararası borç konusunda, 1998’deki durgunluk sırasında iç borç geri ödenmedi.

  • Rus yetkililer ABD ve müttefiklerinin ardından 40 milyar dolarlık tahvil ödemeyi zor buluyor Yaptırım uygulamak için harekete geçti Putin’in güçleri geçen Şubat ayından beri ülkeyi işgal ediyor.
  • Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin geçtiğimiz hafta, hükümeti yeni bir plan kapsamında ödeme yapacak bankaları seçmeye yönlendiren ve Rusya’nın borç yükümlülüklerini yerine getirdiğini gösteren 10 günlük bir ara emri imzaladı. Tahvil öder Ruble olarak, Reuters bildirdi.

Bakılacak şey: Rus yetkililerin 27 Mayıs’ta ödenmesi gereken ilk faiz ödemesi için 30 günlük ödemesiz süreyi doldurma süresi sona ermiş olsa da, temerrütün teyit edilmesi biraz zaman alabilir. AP Notları.

Editörün notu: Bu makale, Rusya’nın ödenmemiş tahvil ödemeleri ve daha fazla bağlam hakkında ek ayrıntılarla güncellendi.

READ  Duke Ellington Okul Tiyatrosu Dave Chapel için adlandırılmayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.