Xiaomi, Samsung’un rekabeti varsa katlanabilirin nasıl görünebileceğini gösteriyor

bu Xiaomi Mix Katlama 2 Birkaç gün içinde Çin’de piyasaya sürüldü Samsung duyurdu Xiaomi, yeni nesil katlanabilir telefonları ile daha ince tasarımlar, daha büyük ekranlar ve daha uygun fiyatlarla rekabette avantaj elde etmek istiyor.

Mix Fold 2, orijinaline göre birçok iyileştirmeye sahiptir Mi Karışık Katlama Mi markasını terk etmenin ötesinde geçen yıl piyasaya sürüldü. Fold 2, Qualcomm’un en yeni Snapdragon 8 Plus Gen 1 SoC amiral gemisi yonga seti tarafından destekleniyor, 12 GB RAM ve 256 GB ile 1 TB arasında değişen çoklu depolama seçenekleriyle. Yükseltilmiş bir menteşeye sahiptir ve altın veya siyah renkte gelir.

Xiaomi Mix Fold 2’nin siyahta iyi görünüp görünmediğini bilmek istiyorsanız.
Resim: Xiaomi

Katlanabilir ekranla, daha uzun 21:9 en boy oranına sahip 6.56 inç OLED dış ekrana (2520 x 1080) ve her ikisi de Samsung’unkinden biraz daha büyük olan 8.02 inç LTPO 2.0 iç ekrana (2160 x 1914) sahip oluyorsunuz. Galaxy Z Fold 4, 6,2 inç OLED dış ekrana (2316 x 904) ve 7,6 inç (2176 x 1812) OLED iç ekrana sahip. Her ikisi de 120 Hz’de çalışan ve 1000 nit parlaklığa sahip Mix Fold 2 ekranlardır. Dış ekran en yeni (ve sağlam) tarafından korunmaktadır. Corning Gorilla Glass korumasıAna katlanır ekranı kullanırken Çok ince cam vurdu Samsung’un kullandığına benzer.

Xiaomi’nin katlanabilir, birincil 50 megapiksel kamera, 13 megapiksel ultra geniş ve 2x optik zoomlu sekiz megapiksel telefoto ile üçlü kamera kurulumuna sahip. Selfie’ler için ön tarafta 20 megapiksellik bir delgeç kamerası da bulunuyor.

Xiaomi Mix Fold 2 açıldığında arkadan görülüyor

Katlandığında arkadan görüldüğü gibi Xiaomi Mix Fold 2.
Resim: Xiaomi

Xiaomi’nin duyurusu daha sonra geliyor Samsung kendi katlanabilir iki cihazını piyasaya sürdü Çarşamba – Bin Galaxy Z Flip 4 Ve bu Galaxy Z Katlama 4 – Mix Fold 2, Çin dışındaki pazarlara gönderilirse, katlanabilir pazarda çok ihtiyaç duyulan rekabeti yaratacaktır. Xiaomi’nin Koreli rakiplerinin önüne geçmeye çalışmasının bir yolu, Xiaomi Mix Fold 2’nin “dünyanın en ince katlanabilir telefonu” olduğunu iddia etmesidir. Sadece 5,4 mm’lik kalınlığıyla 6,3 mm Samsung Galaxy Z Fold 4’ün kalınlığından yaklaşık yüzde 15 oranında daha az tıraş sağlar.

Samsung’un amiral gemisi teklifi, kullanışlı bir Flex Modu (Samsung’un katlanmış ekrana uyacak şekilde otomatik olarak ayarlanan uygulamalar için kullandığı terim) ve IPX8 su geçirmezliğini içermesine rağmen, hepsi güneş ışığı ve cihaz ölçeklendirme için rekabet değil, Xiaomi Mix Fold 2’de bulunmayan iki özellik. Ancak Xiaomi’nin 4.500 mAh pil kapasitesi, Samsung’un Z Fold 4 modelindeki 4.400 mAh pilden hala daha büyük. Mix Fold 2, markanın iddiasına göre 40 dakikada tam şarja ulaşabileceğini iddia ettiği 67W kablolu hızlı şarjı destekliyor. Z Fold 4, karşılaştırıldığında yalnızca 25W hızlı şarjı desteklerken, Samsung, ahizenin 30 dakikada pil kapasitesinin yüzde 50’sine ulaşabileceğini iddia ediyor.

Xiaomi Mix Fold 2 yarı açıldı

Samsung’un Flex Modunun rakibi yok, bu yüzden ahizeyi bu şekilde yarı açık tutmak istemeyeceksiniz.
Resim: Xiaomi

Şu anda, Xiaomi Mix Fold 2 yalnızca Çin’de satın alınabiliyor ve telefonun diğer pazarlara ne zaman ulaşacağına dair bir duyuru yok. 256 GB’lık temel modelin fiyatı 8.999 CNY (yaklaşık 1.300 USD). 13.999 CNY (2.000 USD’nin üzerinde) Samsung, ülkede Z Fold 4’ün 256 GB’lık bir sürümünü istiyor.

Bu fiyatlar uluslararası bir sürüm için ise, o zaman Samsung yapabilir Nihayet Bazı kıvrımlar sert rekabetle karşı karşıyaÖzellikle Xiaomi’nin pazar payı açısından zaten 1 numara olduğu ve Samsung’un dördüncü sıraya düştüğü Hindistan gibi fiyata duyarlı pazarlarda, ITC’ye göre.

READ  Twitter, Elon Musk'a 44 milyar dolarlık anlaşma için dava açtı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.