Wyoming’deki kaybın ardından Cheney, Trump’a ve kendi siyasi geleceğine karşı uzun bir mücadeleye hazırlanıyor

Cheney’nin yüzleşmesi gereken soru, Cumhuriyetçi Parti içinde bir adayın en popüler ve baskın figürünün rakibi olarak hizmet etmesi için tek bir odak noktası olup olmadığıdır.

Cheney, Çarşamba günü NBC’nin “Today” programında “Düşündüğüm bir şey ve önümüzdeki aylarda bir karar vereceğim” dedi.

Yine de, seçim komitesindeki rolü, diğer Cumhuriyetçi Trump eleştirmenlerinin bulmakta zorlandığı türden bir dikkat çekiyor. Cheney, Ocak ayında görevinden ayrıldığında aynı zorlukla karşılaşacak ve bununla yüzleşmenin tek yolu bir başkanlık yarışı.

Eski cumhurbaşkanı 2020’de eyaleti 43 puan farkla kazanmasına rağmen, üç dönemlik kongre üyesi son günlerde Trump’ın röportajlarda ve televizyon reklamlarında amansızca odaklandığı Wyoming ön seçimlerindeki stratejisini bildiğini kabul etti. Popüler değil.

Yenilginin ertesi sabahı Cheney, seçim gecesi verdiği mesajı tekrarladı: Nasıl kazanacağını biliyordu. WyomingAncak 2020 seçimlerinde partisinin en popüler figürüyle iş birliği yapma ve sahtekarlıkla ilgili yalanlarını papağan gibi tekrarlama stratejisini reddetmeyi seçti.

NBC’de “Bu yolda kabul etmeliyim, kucaklamalıyım, büyük yalanı sürdürmeliyim” dedi.

Ayrıca, GOP’u Trump’ın etkisinden uzaklaştırmanın uzun vadeli bir proje olacağını da kabul etti.

“Bakın, Cumhuriyetçi Parti’nin bugün çok kötü durumda olduğunu düşünüyorum ve bence yapacak çok işimiz var. Sanırım birkaç seçim dönemi gerektirebilir. Ama ülkede gerçekten bir Cumhuriyetçi Parti’ye ihtiyacımız var. . Öz açısından, ilkeler açısından” dedi Cheney.

Cheney, Lincoln’ün PAC lansmanını kanalize ediyor

Cheney şimdiden, Trump’la bir savaşı desteklemek için siyasi bir makine kurmaya başladı.

Ona verdikten birkaç saat sonra Teklif konuşmasıCheney, “Büyük Görev” siyasi eylem grubunu kurdu. Başlangıçta House kampanyasından kalan parayla finanse edilen bu PAC, Cheney’e para toplaması ve siyasi çalışmalarını finanse etmesi için bir araç veriyor.

Bir danışman CNN’e verdiği demeçte, Cheney’nin seçim gecesi yaptığı konuşmada dile getirdiği fikirleri iyileştirmeye başladığı ve heyelan yenilgisinden sonra yeni bir sayfa açtığı için sonraki birkaç adımın ilki.

READ  Yaptırımlar Rusya'nın 1918'den bu yana ilk dış borcunu ödemesini sağlıyor

PAC’ın adı Gettysburg Konuşmasında ulusun karşı karşıya olduğu “büyük görevden” bahseden Abraham Lincoln’ün sözlerini çağrıştırıyor.

Cheney, Salı gecesi Jackson Hole’daki bir çiftlikte, güneş arkasında Grand Tetons’un üzerinde batarken Lincoln’den uzun uzun alıntı yaptı. 1860’ta cumhurbaşkanlığını kazanmadan önceki kayıplarıyla paralellikler kurdu.

“Abraham Lincoln, Senato ve Meclis seçimlerinde yenildi ve tüm seçimlerin en önemlisini kazanacaktı” dedi.

Ocak ayından sonra. 6 grup mücadelesi

Cheney, Meclis Seçim Komitesi başkan yardımcısı olarak görev süresi sona erdikten ve Ocak 2023’te Kongre’den ayrıldıktan sonra nasıl güncel kalacağına ilişkin soruları yanıtlamak zorunda kalacak.

Son birkaç aydır House paneline danışmanlık yapan kıdemli bir televizyon yapımcısı olan James Goldston, Cheney’nin konuşması için Wyoming’deydi. CNN’in öğrendiğine göre, bir House komitesinin özel danışmanı olarak görevinin bir parçası olarak Wyoming’de değildi, bunun yerine Cheney’i içeren gelecekteki projeler için kendi prodüksiyon şirketine atandı.

ABC News’in eski başkanı Goldston, Jackson’ın dışındaki bir sığır çiftliğinde Cheney’deki bir kampanya etkinliğinde olay yerini inceliyordu. O ve küçük bir kamera ekibi, uzaktaki dağlar ve akşam güneş ışığıyla yıkanan Wyoming çayırları ile güzel manzarayı çekiyorlardı.

Cheney, ekibin bulgularını ulusal bir izleyiciye TV’ye hazır bir şekilde sunmak için Goldston’ın ekibiyle yakın çalıştı. İsyanı ortaya çıktıkça hayata geçiren saatlerce süren kayıtları düzenlemek için birlikte çalıştılar.

Cheney’nin sözcüsü Jeremy Adler CNN’e verdiği demeçte, “Onu bir arkadaş olarak çağırdı ve bunun komite çalışmasıyla hiçbir ilgisi yok” dedi. Goldston yorum yapmaktan kaçındı.

Demokratlar, Bağımsızlar

Cheney’nin Evi birincil kaybı, onun uzun vadeli düşüncesine dair bir fikir verebilir. Kampanyası Demokratlara ve bağımsız seçmenlere hitap etti. onları değiştirmeye çağırıyor Kayıtları ve Cumhuriyetçi ön seçimlerde oyları.
2024 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Demokratlar, tartışmasız bir adaylık yarışıyla karşı karşıya kalabilirler. Başkan Joe Biden İkinci dönem için oy pusulasında — daha fazla parti değişimine yer açabilecek bir fırsat.

Cheney Salı gecesi yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin yıkıcılarına karşı Cumhuriyetçiler, Demokratlar ve bağımsızlar olarak birlikte durduğumuzdan emin olalım.” Dedi.

Biden, birincil kaybının ardından Cheney’i aradı, konuya aşina bir kişi, ilk bildirilen konuşmanın içeriğini açıklamayı reddetti. Bloomberg.

Ancak başkanlık yarışı, Meclis birincil yarışından çok farklı.

Liz Cheney, Wyoming'deki birincil yenilgiyi kabul ettikten sonra Trump'la savaşma sözü verdi

Cheney, yaşadığı kuzeybatı Wyoming’in liberal yerleşim bölgesi Teton County’de Salı günü oyların dörtte üçünü kazandı ve Cheney’e oy vermek için parti kayıtlarını değiştiren Demokratlar geleceği hakkında spekülasyon yapıyorlardı.

Cheney için yakalama: Çoğu, gördüklerini söyledi Salı birincil Cumhuriyetçi bir başkan adayına oy vermeyi tek seferlik bir olay olarak göremediğini söyledi.

67 yaşındaki Jackson emeklisi Sandy Buckstaff, Seçim Günü kaydını Cheney’e oy vermek için değiştirmek için Teton İlçe Kütüphanesi önünde sıraya girdi.

READ  Johnny Depp ve Amber Heard Hakaret Davası: Son Argümanlar Devam Ediyor

Son yıllarda Demokratlara oy veren eski bir Cumhuriyetçi olan Buckstaff, “Cumhuriyetçi Parti benden uzaklaştı” dedi. “Liz Cheney’nin doğru şeyi yaptığını görünce, ne oluyor?” diye düşündüm.

Cheney’nin geleceği hakkında “heyecanlı” olduğunu, ancak GOP başkanlık yarışında ona oy vermeyeceğini söyledi.

Buckstaff, “Bunda nerede umut bulduğunu bilmiyorum, çünkü Cumhuriyetçi taban onu desteklemiyor” dedi.

Salı günü Cheney’e oy veren Cumhuriyetçi John Grant, görüşlerinin mevcut GOP düşüncesinde küçük bir rol oynamasına rağmen, başkanlık teklifi yapacağına inandığını söyledi.

Grant, “Bence onun bir geleceği var,” dedi. Ancak bunun biraz zaman alacağını düşünüyorum – dışarıda bir sürü Trump destekçisi var” dedi.

Bu hikaye ek güncellemelerle güncellendi.

CNN’den Gabby Orr ve Jeremy Diamond bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.