Wolde Okulu çekim: Okul bölge müdürü Pete Arrotondo idari izne ayrıldı, Müfettiş duyurdu

Harrell basına yaptığı açıklamada, “Bu tarihten itibaren Şef Aradonto’yu idari izinde tutma kararı aldım çünkü kalan belirsizlik ve soruşturmanın sonuçlarını ne zaman alacağımı bilmiyorum” dedi. .

Teğmen. Harrell, Mike Hernandez’in UCISD’nin liderliğini üstlendiğini söyledi.

Süpervizör, çalışanın bir karar vermeden önce soruşturmanın tamamlanmasını beklemek istediğini yazdı.

“Bugün bile, çeşitli kurumlar tarafından yürütülen soruşturmaların ayrıntılarına sahip değilim” diye yazdı.

Arredonto Salı günü Austin’de kapalı kapılar ardında Teksas Meclis Komitesi’ne 24 Mayıs’ta bir ilkokulda 21 kişinin vurularak öldürülmesiyle ilgili olanlara cevap aramak için ifade verdi, ancak çekim günü aldığı karar hakkında kamuoyuna açıklama yapmadı.

Okul bölgesinin duyurusu, Arredondo’nun yeni üyesinin Uvalde Kent Konseyi’nden tatil talebini reddetmek için oy kullanmasından bir gün sonra geldi.

Müfettişlerden gelen bilgi eksikliğinden dolayı hüsrana uğrayan tek kişi Harrell değildi.

Salı günü, Uvalde Belediye Başkanı Don McLaughlin, Teksas Kamu Güvenliği Departmanını (DPS) şeffaflıktan yoksun olmakla eleştirdi ve müdürü Albay Steven McGrath’ı Rob İlköğretim Katliamı’nı takip eden haftalarda ajansının hatalarını kasten küçümsemekle suçladı.

“Albay. McGrath, yalan söyleyip söylemediğiniz, sızdırdığınız, yanlış yönlendirdiğiniz veya yanlış tanıttığınıza bakılmaksızın kendi birliklerinin ve korucularının yanıt vermesini engellemek için bilgileri sürdürdü. Her sunumda olay yerine kendi sayıda subay ve korucu bıraktı,” dedi McLaughlin. Belediye binasında yapılan toplantıda vatandaşlara anlattı Salı.

“Albay. McGrath’ın bir ajandası var, bu, olanlara dair tam bir rapor sunmak ve bu topluluğa olanlara doğru cevaplar vermekle ilgili değil” diye ekledi.

Ayrıca, Eyalet Senatosu. Wolverhampton eyaletini temsil eden bir Demokrat olan Roland Guterres, Çarşamba günü DBS’ye karşı dava açtı ve ajansın çekim hakkında bilgi talebinin dikkate alınmaması üzerine Teksas Kamuyu Bilgilendirme Yasasını ihlal ettiğini iddia etti.

READ  Mega Millions ikramiyesi Salı günü kazanamamasının ardından 1,02 milyar dolara yükseldi

Davada, “Akılsızca yaşanan trajedinin ardından, Wolde ve Teksas halkı hükümetlerinden yanıt istedi. Bugüne kadar yalanlar, yanlış beyanlar ve alay hareketleriyle karşı karşıya kaldılar.”

Eleştiriler ve davalar McGrath’tan sonra geldi Teksas Senatosu komitesi önünde ifade verdi Kolluk kuvvetlerinin yanıtı “kötü bir başarısızlıktı” ve atıcıyı hızlı bir şekilde durdurmak için genel olarak öğretilen protokolü ihlal etti.

DPS direktörü Arredondo, McCraw ve diğerleri kendisini olay yeri komutanı olarak tanımladılar ve onu polise istenmeyen ekipman ve kilitli olmayan kapının anahtarları için yakındaki bir koridorda beklemesini emretmekle suçladılar.

McGrath, “Cisim batıdaki binaya girdikten üç dakika sonra, konuyu izole etmek, yönlendirmek ve etkisiz hale getirmek için yeterli sayıda silahlı subay silahlandırıldı.” Dedi. “111 ve 112 numaralı odalar arasındaki özel görevlilere koridoru durduran tek şey, polislerin hayatlarını çocukların hayatlarının önüne koymaya karar veren olay yeri komutanıdır.”

parmakla işaret etmek Kötü polislik ve kötü iletişim konularında vaka çalışması haline gelen bir trajediye daha fazla gerilim ekler. 18 yaşındaki saldırganın öldürülmesinin üzerinden neredeyse bir ay geçti. 19 çocuk ve iki öğretmen Okulda. O, 11:33’ten 12:50’ye kadar sınıfın içindeydi – DPS kronolojisine göre, polis sonunda kapıyı kırdı ve onu öldürdü.

Bununla birlikte, memurlar, odanın içinde olanlar ve bu 77 dakika boyunca polisin ne yaptığıyla ilgili önemli gerçekleri defalarca değiştirdiler.

McLaughlin, Teksaslı yetkililerin tekrarlanan yanlış beyanlarının ve hakaretlerinin toplumu böldüğünü ve yaslı aileleri hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

“Waldow için önemli olan, bu kalbi kırık ailelerin ve bu kederli topluluğun tam bir soruşturma ve o gün olanlara dair doğru bir rapor almasıdır” dedi. “Küçük iç çekişmeler, tıklama bayt başlıkları ve politik olarak motive edilmiş fedakarlıklar kimseye yardımcı olmuyor.”

READ  Soğuk Savaş'ı bitiren ve Nobel Ödülü kazanan Sovyetler Birliği'nin son lideri Gorbaçov, 91 yaşında öldü.

CNN, daha fazla yorum için Teksas Kamu Güvenliği Departmanına, Bölge Savcılığına, Texas House Soruşturma Komisyonu başkanına ve FBI’ın San Antonio ofisine başvurdu.

Eyalet senatörünün davası DPS gizliliğine meydan okuyor

Çarşamba günü açılan davasında Guterres, DBS’nin polis vücut oyunu görüntüleri, 911 ses ve balistik raporları da dahil olmak üzere halktan bilgi saklama kararına itiraz etti.

Davada, “DPS, kamuya açık belgeleri makul bir süre içinde sağlamadığı için Teksas Hükümeti Yasası’nın 552. Bölümünü ihlal etti” iddiasında bulunuyor.

“Örtbas” başlıklı dava, DPS’nin kayıtları gizli tutmak için yasaya bir istisna kullandığını iddia ediyor.

Dava, “Bu devlet kurumları, Teksas Açık Kayıtlar Yasası’na ‘kolluk uygulama istisnasını’ kullanarak okul saldırısına verilen yanıta ışık tutabilecek bilgilere erişime izin vermedi” diyor.

Guterres, Travis İlçe Bölge Mahkemesinden DBS için kayıt talebindeki belgeleri derhal düzenlemesini istiyor.

Teksas Kamu Güvenliği Memuru, Polisin 'En Kötü Başarısızlığı' Vurmaya Tepki Verdiğini Söyledi

Bölge Savcısı Christina Mitchell Busby iki hafta önce yaptığı açıklamada, vurulma olayının FBI ve Texas Rangers tarafından soruşturulmakta olduğunu ve olayın kayıtlarının şu anda açıklanmasının “devam eden soruşturmaya müdahale edeceğini ve tam ve kapsamlı bir soruşturmayı engelleyeceğini” belirtti. “

Ancak, Teksas Bilgi Özgürlüğü Vakfı’nın genel müdürü Kelly Shannon Çarşamba günü yaptığı açıklamada şeffaflığı vurguladı.

Shannon, “Teksas Kamu Bilgilendirme Yasası’nın kolluk kuvvetleri müfettişlerinin bir suçla ilgili bilgileri halktan saklamasını gerektirmediğini belirtmek önemlidir.” Dedi. “Kolluk yaptırımının serbest bırakılması istisnası isteğe bağlıdır. Aslında, Teksas’taki birçok polis ve savcı, aranan bir şüpheliyi yakalamaya, bir suç hakkında ek ipuçları elde etmeye veya polisin olumlu performansını ortaya çıkarmaya yardımcı olmak için gereken kamu soruşturma bilgilerini rutin olarak yayınlar.”

Belediye başkanı şeffaflık eksikliğinden dolayı hayal kırıklığına uğradığını söylüyor

Bir belediye meclisi toplantısında McLaughlin, en az sekiz kolluk kuvvetinden memurların, çekim günü sınıfların dışındaki kaldırımda olduğunu söyledi. McLaughlin, yeniden seçilmek için aday olmak istemediğini ve “kimseyi saklamadığını” ve yanıt veren tüm şirketlerin sorumlu tutulması gerektiğini söyledi.

READ  Fransa Açık 2022: Rafael Nadal, finalin kontrolünü ele geçirmek için çapraz sahada Caspar Root'un ters vuruşunu hedefliyor

Geçtiğimiz haftalarda bazı bilgileri sızdırarak, “topluluğumuzda kaos yaratmaya ve tüm gerçeğin ortaya çıkmasını engellemeye devam ediyor” dedi.

Özellikle söylediklerinin yalan haber olduğuna dikkat çekti. Yerel polis müfettişlerle işbirliği yapmadıVe karanlıkta bırakılırken hayal kırıklığını dile getirdi.

McLaughlin, “Sinirliyim – sevdiklerini kaybeden aileler kadar değil – ama size cevap verememek ya da sizden cevap alamamak beni üzüyor” dedi.

McLaughlin, başladığından beri yetkililerden günlük bir açıklama alması gerektiğini, ancak hiçbir şey verilmediğini söyledi.

“Eldivenler çıktı. Bildiğimiz kadarıyla paylaşacağız. Artık geri adım atmayacağız” dedi.

Bir belediye meclisi toplantısında McLaughlin daha önce müfettişlerin şeffaflık eksikliğini eleştirdiğini söyledi. 7 Haziran’da“TBS’nin bazı gerçekleri veya farklı şeyleri ifşa ettiği bazı yanlış yollarımız oldu, ancak soruşturmayı yönetenler Rangers değildi. Ben kimseyi suçlamadım” dedi.
“Bir gün bize bir şey söylendi, ertesi gün hikaye değişti. Bir hafta, bir öğretmenin hafta sonu kapıyı bir taşla açtığı söylendi. Ve o hikaye gitti. İşte bundan bahsediyorum, “diye ekledi.

Kent konseyi toplantısında, Aradonto’nun kamuoyunda yeterince görülmediği konusunda bir tartışma da yapıldı.

CNN’den Jamiel Lynch, Andy Rose, Christina Maxouris, Amanda Musa, Rosalina Nieves, Amy Simonson, Travis Caldwell ve Steve Almasy rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.