Wolde ilkokul çekimleri: Teksas Kamu Güvenliği Direktörü polis müdahalesini ‘kötü başarısızlık’ olarak nitelendirdi

Albay Steven McGrath Teksas Senatosu Özel Komitesi’ne verdiği demeçte, “Kolluk kuvvetlerinin Rob Elementary’e yönelik saldırıya verdiği yanıtın feci bir başarısızlık olduğuna ve Columbine katliamından bu yana son yirmi yılda öğrendiğimiz her şeye aykırı olduğuna dair ikna edici kanıtlar var” dedi. Tüm Teksaslıları koruyun.

“Cisim batıdaki binaya girdikten üç dakika sonra, konuyu izole etmek, yönlendirmek ve etkisiz hale getirmek için yeterli sayıda silahlı görevli silahlandırıldı” diye devam etti. “111 ve 112 numaralı odalar arasındaki özel polis koridorunu durduran tek şey, polislerin hayatlarını çocukların hayatlarının önüne koymaya karar veren olay yeri komutanıdır.”

Bu 77 dakika içinde ne olduğu net değil çünkü Teksaslı yetkililer yanıtla ilgili çelişkili açıklamalar yaptı.

McCraw’ın Salı günkü yorumları, bir memurun bir hafta içinde ilk kez çekim hakkında önemli bilgiler vermesiydi. Bekleyen sonuçların yerleşik aktif atış protokolüne aykırı olduğunu söyledi – şüpheli mümkün olan en kısa sürede durdurulmalıdır.

McGrath, “Memurların silahları vardı, çocukların hiçbir şeyleri yoktu. Memurların vücut zırhı vardı, çocukların hiçbir şeyleri yoktu” dedi. “Columbine sonrası doktrin açık, zorlayıcı ve belirsiz: öldürmeyi bırakın, ölmeyi bırakın.”

Kamu Güvenliği Departmanı’nın zaman çizelgesi, silahlı adamın sınıfa girmesinden üç dakika sonra, çoğu silahlı 11 memurun okula geldiğini belirtiyor. Şüpheli daha sonra sınıflara yaklaşan birkaç memuru vurup yaraladı ve onlar odaların dışındaki bir koridora çekildiler. Bunun üzerine polis ekibi kaldırımda kaldı ve 73 dakika kapıya yaklaşmadı.

McGrath, Aradonto’ya “Onlar beklerken olay yeri komutanı bir radyo ve silah bekliyordu” dedi. “Sonra kalkanları bekledi. Sonra SWAT’ı bekledi. Sonunda asla ihtiyaç duymayacağı bir anahtarı bekledi.”

Arredondo (önceki değeri) Texas Tribune’e daha önce söyledim Kendisini günün başkomutanı olarak görmüyordu. Bununla birlikte, en az 11:50’de, en az bir memur, Aradonto’nun kolluk kuvvetlerinin okula müdahalesine öncülük ettiğine güvendiğini ifade etti ve diğerlerine Kamu Güvenliği Departmanı’nın zaman çizelgesine göre “liderin sorumlu olduğunu” söyledi.

Eleştirilere rağmen McGrath, Arredondo’yu ayrıca aramaktan rahatsızlık duyduğunu dile getirdi. McGrath, “Bir kişiyi izole etmeyi ve değiştirmeyi ve tek sorumlunun o olduğunu söylemeyi sevmiyorum, ancak günün sonunda, olay emrini kabul ederseniz, sorumlusunuz” dedi.

READ  Mega Millions ikramiyesi Salı günü kazanamamasının ardından 1,02 milyar dolara yükseldi

Bir saat boyunca memurlar kapıyı kırmaya çalışmadı.

Austin-Amerikalı bir devlet adamı tarafından elde edilen resim, silahlı adam okula girdikten 19 dakika sonra, saat 11:52'de Rob İlkokulu'nun koridorunda en az üç subayı gösteriyor.  Bir subaya taktik kalkan gibi görünüyor, iki subay silah tutuyor.
Pazartesi günü geç saatlerde CNN, The Teksas Tribünü Ve bu Austin Amerikalı-Devlet Adamı Bazı DPS, zaman çizelgesinin ön izlemesini yaptı ve polisin müdahalesindeki diğer kusurları ortaya çıkardı.
Yetkililer, zanlının saldırının ilk günlerinde olduğunu söyledi. Kilitli kapılar ardında kendini kilitlediGörevlilerin silahla karşılık vermesi, onun çabuk durmasını engelliyor.
Diğer yetkililer tarafından olay yerindeki başkomutan olarak tanımlanan Aradonto, daha önce şunları söylemişti: Teksas Tribünü Yetkililerin bulduğu Sınıf kapıları kilitliydi Ve olası bir müdahale veya iyileşmeye engel olabilecek çelik atlama ile güçlendirilmiştir. Kapıyı açacak anahtarı bulmak için girişimlerde bulunulduğunu söyledi.

Ancak McGrath, video kanıtlarının kimsenin kapının kilitli olup olmadığını kontrol etmek için elini kapı koluna koymadığını gösterdiğini söyledi. Ayrıca, güvenlik açısından “gülünç” olan McGrath, Rob İlkokulu’nun kapılarının içeriden kilitlenemediğini söyledi.

Ebeveynler ve sakinler, duygusal açık forum sırasında Wolde okul yönetim kurulunu bölge polis şefini kovmaya çağırıyor

Buna ek olarak, Arredonto başlangıçta müdahale eden memurlara kapıları kırmak için daha fazla ateş gücü ve ekipmana ihtiyaç olduğunu söyledi. Örneğin, DPS transkriptine göre, silahlı adam memurlara ateş açtıktan kısa bir süre sonra Aradonto, saat 11:40’ta Wolde polis karakolunu arayarak yardım ve telsiz istedi.

Arredonto, “Artık yeterli ateş gücümüz yok, bunların hepsi tabanca ve bir AR-15’i var” dedi. DPS transkriptine göre.

Ancak McGrath, olay yerine gelen ilk memurlardan ikisinin silahları olduğunu söyledi.

Bir yetkili ayrıca, müdahalenin ilk dakikalarında kronolojiye göre zorla girmeye yarayan bir yangın söndürücünün sergilendiğini söyledi. Ancak zaman çizelgesi, aracın okula getirilmediğini ve memurlar geldikten yaklaşık bir saat sonrasına kadar hiç kullanılmadığını söyledi.

Austin Amerikalı bir devlet adamı tarafından elde edilen bir güvenlik resmi, silahlı adam girdikten 19 dakika sonra, saat 11: 52’de koridorda en az üç subayı gösteriyor – ikisi silahlı ve taktik kalkanlı -. Okul.

READ  Oculus Quest 2'yi bu yıl Prime Day'de satın almak için yeni bir neden var

Memurlar toplamda okulun içindeki dört balistik kalkana yaklaştılar, dördüncüsü memurlar sınıflara girmeden 30 dakika önce kronolojik olarak.

Yanıt veren memurlar neden Arredonto’nun yolunu izledi?

11:56’da gelen kimliği belirsiz bir memur, önlem alınması gerektiğini söyledi.

Yetkili, “Çocuklar varsa, oraya gitmeliyiz” dedi. Bir başka yetkili ise, “Buna kim yetkiliyse o karar verecek” cevabını verdi.

Sınıflarda katliamlar yaşandı. Saat 11:33’ten başlayarak, silahlı adam iki dakika içinde 100’den fazla el ateş etti, ardından sonraki bir saat içinde 11:40, 11:44 ve 12:21 olmak üzere aralıklı atışlar yaptı.

Ancak McGrath, Arredonto’nun durumu yasak bir konu olarak gördüğünü ve silahlı adamla İngilizce ve İspanyolca konuşmaya çalıştığını söyledi.

Senato oturumu sırasında üyeler, tetikçiyi durdurmak için herhangi bir önlem alınmamasına rağmen, McGrath’a neden Aradonto’nun olay yerinden sorumlu olduğunu sordular.

McGrath, sorumlu kişinin genellikle “yargı yetkisine sahip ajansın üst düzey yetkilisi” olduğunu ve bu durumda Arredonto’nun tüm olay boyunca olay yerinde olduğunu söyledi.

McGrath, “Woldeaugh Polis Departmanı şerifi ve polis şefi ara verdi. Evet, olay yerinin komutanı o,” dedi. “Böylece eylem ve eylemlerle emirler verdi ve bilgi aldı, bilgi verdi ve olay yerini kontrol etti.

“DPS, Sınır Devriyesi, FBI, peşinden gelenler, Amerikan mareşalleri için herhangi bir şeyi ele geçirmek ne bir uygulama ne de politika” dedi.

Baba, ‘Çocuklarımızı yıkıyorlar’ diyor

Üç farklı haber kuruluşuna ve isimsiz kaynaklara atıfta bulunan rapor, Teksas yetkililerinin böylesine önemli bir olayla ilgili kamu şeffaflığının eksikliğini vurguluyor. Rapor, Demokratik Teksas Senatörü Roland Guterres’in Pazartesi günü CNN’e polisin neden kapıları hızlı bir şekilde kırmaya çalışmadığına ilişkin sorularının altını çiziyor.

“O odaya girmeye yetecek kadar silah ve teçhizata sahip memurlar görüyoruz” dedi. “Bunun neden olmadığını ve neden odayı kırmadıklarını anlamıyorum.

READ  Canlı Haber Güncellemeleri: Almanya'da iş güveninin 2 yılın en düşük seviyesine ulaşmasıyla durgunluk kapıda

“Bu cevaplar orada olmalı. Medyada bu şekilde sallanmamalı. Kolluk kuvvetleri bize neyin yanlış gittiğini söylemeli. Bu bilgiyi almamamız bir şaka. Ve kendisi.”

CNN, raporlar hakkında yorum yapmak için Arredondo’nun avukatı George Hyde ve Uvalde Polis Departmanı ile temasa geçti.

Olaydan sonra halka açık bir şekilde konuşmayan Arrotondo, Salı günü kapalı kapılar ardında çekimleri araştıran Texas House Komitesine ifade verdi.

Yeni rapor, soruları henüz yanıtlanmayan yaslı aileleri daha da kızdırdı.

Jose Flores Sr., “Kızgın hissediyorum” dedi. 10 yaşındaki oğlu Jose Flores Jr.., Çocuklardan biri öldürüldü. Flores, “Çocuklarımızı düşürdüler, orada bırakmaktan korktular, kim bilir ağlıyorlar. Onları terk ettiler” dedi. CNN “Yeni Gün” En son ifşalar sorulduğunda.

Flores polise, “Onların eğitimli profesyoneller olması gerekiyor” dedi. “Neden geri dönmekte bu kadar isteksizler anlamıyorum… Bir saat geri çekilip onları o silahlı adamla içeride bırakmak hiç adil değil. Bu korkaklık, korkaklık, korkaklık.”

Şehir, vurulma soruşturmasıyla ilgili bazı kayıtları yayınlamadığı için eleştirildi. Uvalde İlçesi bölge savcısı Uvalde Belediye Başkanı Don McLaughlin, kayıtların açıklanmamasını talep etti.

McLaughlin, “Hiçbir örtbas yok. Wolverine şehrinin yasal ve meşru nedenlerle bilgi sakladığını iddia edenler yanlış bilgi yayıyorlar.” Dedi. “Şehrin şu anda bilgileri yayınlamamasının belirli yasal nedenleri var.”

Rapor, DPS direktörü McCraw’ın şirketinin Rob İlkokulu’nun içinden vücut kameralarını ve görüntülerini yayınlamayı planladığına dair ifade vermesinin ardından geldi.

McGraw Salı günü komite ifadesine verdiği demeçte, “Bölge savcısı bunu onayladığında, tüm vücut kamerası kapsamını yayınlayacağız, tüm okul videosunu ve cenaze videosunu yayınlayacağız” dedi.

CNN’den Rosalina Nieves, Dakin Andone, Travis Caldwell ve Dave Alsup rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.