Will Saladoris, Binbaşı’da üçüncü ve ikinci bitirdikten sonra

Brooklyn, Mass. – Will Zalatoris Bu sefer, sahip olduğunu düşünerek kısaca geri geldi.

18. delikte 14 metrelik bir kuşu kaçırdıktan sonra, onu kazananla birlikte playofflarda tutacaktı. Matt Fitzpatrick, Jaladoris Pazar günü ABD Açık’ta ikincilik gümüş madalyayı alırken iç geçirmeden edemedi. Ekranlarda Fitzpatrick kupasını yüklediğini gösterdiğinde medyaya konuştu ve ardından Jalatoris zorla gülümseyerek dışarı çıktı. Şampiyonun gelmesi için sahneyi terk etmesi gerekiyordu.

“Özellikle çok acıyor” diyen Jaladoris, şu anda üçü ikinci olmak üzere dokuz büyük başlangıçta altı ila 10 sonucu olduğunu da sözlerine ekledi. “Antrenmanda bir oyuncu olmaya üç atış uzağım – üç kez büyük bir şampiyon olma şansı. Şurada burada bir sıçrama.”

25 yaşındaki oyuncu Pazar günü büyük bir galibiyet ya da PGA Tour başarısı olmadan, ancak büyük bir güvenle harekete geçti. Cumartesi günü, yakın zamanda playofflarda ikinci olduğunu söyledi. Justin Thomas Bu yılki PGA Şampiyonası ona dünyanın en iyi oyuncularından biri olabileceğine dair güven verdi. Ama umut şişesini deliğe birkaç santim daha yaklaştıramadı.

Zalatoris poposu hakkında, “Bir buçuk metre gitmem gerektiğinden, sahip olduğumu sanıyordum,” dedi. “Hayatımda şu ana kadar üç koşucu olduğum çok açık.”

Zalatoris Pazar günü Fitzpatrick ile öne çıktı. Jaladoris erken mücadele etti, ilk beş delikte iki umacı yaptı ve her zaman bulunması zor olan atıcısını ateşledi. Sonraki altı delikten dördünü uçurdu ve bir noktada Fitzpatrick’e 2 atışlık bir üstünlük sağladı.

Jaladoris, hafta boyunca sürüşünü “korkunç” olarak nitelendirerek ve kalçalarının onu rahatsız ettiğini söyleyerek “Çılgınlar gibi savaştım” dedi. 2021 Masters ikincisinin düzenli sorunları, atıcısıyla ortaya çıktı, ancak Pazar günü gülümseyerek söylediği gibi, konuşması iyiydi.

READ  Ukrayna Haberleri: Zelensky iki üst düzey kolluk görevlisini görevden aldı

18’inde Zalatoris, “Tüm Instagram aptallarının bunun sol bilek kıvrımımla bir ilgisi olduğunu söyleyeceklerine kesinlikle inanıyorum” dedi. “Sizi temin ederim, bunun bununla hiçbir ilgisi yok.”

Jaladoris’in iki pahalı hatası arka dokuzda geldi. 12. delikte, fairway’i kaçırdı ve yumruk atmak zorunda kaldı, bu da bogey’e 2-put’a yol açtı. Ayın 15’inde yine fuarı kaçırdı. Fitzpatrick de yaptı ama kaçırdı, zor durumda olan Jalatoris’ten daha iyi bir yalanı vardı. Fitzpatrick kuşu. Jaladoris boogie. Daha sonra Fitzpatrick lehine 2 önde.

Bar-3’ün 16’sında, Zalatoris arkada bir kuş oturttu. Ancak Fitzpatrick hatalı sürüşünü kurtardığında, sığınağı 18. yeşilde mükemmel bir demir vuruşla buldu ve ardından daha sonra Fitzpatrick’in yaklaşımını “20’de 1” olarak nitelendiren Jalatoris’in üzerindeki baskı arttı.

Fitzpatrick, “Will’in yakın bir yere geleceğini çok iyi biliyordum,” dedi. “Turdaki en iyi yaklaşım oyuncularından biri.”

Jaladoris 15 metreden vurdu. Fitzpatrick 2’yi paralel koydu, böylece Jaladoris ne yapacağını biliyordu. Jalatoris topa vurup düşürmeden deliğin üzerinden sektiğini görünce acı içinde dizlerinin üzerine düştü. Şampiyon belli oldu.

“Zaten sordum, 18’i giyerken ne kadar gergindin?” dedi Jalatoris. “Sanki kaybedecek bir şeyim yok, ya girer ya girmez.”

Jaladoris, ciddi bir yenilgiden sonra bile başarının tarifine sahip olduğundan emin. Jalatoris, bir aydan kısa bir süre içinde bir sonraki ana dal olan St Andrews’deki Açık ile tekrar denemekten mutlu olduğunu söyledi.

İkinci bitirdiğim için mutlu değilim, dedi. “Açıkçası bunu yapmaya çalışıyorum. Özellikle şimdi bunu yapabileceğimi bildiğim için bir rahatlık var. Sıramı beklemek zorundayım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.