Wall Street tekrarlanan kaybetme seanslarından geri dönmeye çalışırken hisse senedi vadeli işlemleri yükseliyor

OPEC+ petrol üretimini mütevazı bir şekilde artıracak

OPEC ve müttefikleri, Başkan Joe Biden’in geçen ay Suudi Arabistan’a yaptığı ziyarete yanıt olarak petrol üretimini günde 100.000 varil gibi küçük bir miktar artırma konusunda anlaştılar. Ziyaret sırasında Biden, grup liderini ABD ekonomisine ve küresel arza yardımcı olmak için daha fazla petrol pompalamaya ikna etmeyi amaçladı. Küçük bir artış bir ret olarak görülür.

– Carmen Reinicke

Starbucks hisseleri kazanç açıklandıktan sonra yükseldi

Hisseler Starbucks Kahve zinciri, zilden sonra Salı günü üç aylık kazançları bildirdikten sonra piyasa öncesi ticarette yaklaşık %2 kazandı. Şirket, yüksek enflasyona rağmen ABD meşrubatlarına olan talebin artmasıyla gelir ve kazanç beklentilerini aştı.

Starbucks CFO’su Rachel Ruggeri, CNBC’nin “Squawk Box” son çeyreğinde yaptığı açıklamada, “Gerçekten rekor müşteri numaralarımız ve rekor ortalama haftalık satışlarımız vardı” dedi.

– Carmen Reinicke

Moderna yükseldi, gelir beklentilerini aştı

Hisseler Modern Covid-19 aşısının üreticisi piyasa öncesi ticarette yaklaşık %4 yükseldikten sonra Yayınlanan üç aylık sonuçlar Wall Street’in hem kâr hem de gelir beklentilerini aştı. Ek olarak, şirket 3 milyar dolarlık hisse geri alımını açıkladı ve tüm yıl görünümünü korudu.

– Carmen Reinicke

RBC’den Galvacina, potansiyel kazanç revizyonlarının ikinci yarı için bir risk olduğunu söylüyor

RBC’nin ABD hisse senedi stratejisi başkanı Lori Calvasina Çarşamba günü bir notta, bu kazanç sezonunda, sonuçların genel olarak Wall Street’in beklentilerinin üzerinde geldiğini ve şirketlerin mevcut ekonomik koşulları analistlerin beklediğinden daha iyi atlattığını gösterdiğini belirtti.

Galvacina, “ABD borsası için iyi haber, şirket kazançlarında bir toparlanma olduğuna dair kanıtların devam etmesidir.” Dedi. “ABD hisse senetleri için kötü haber, yılın 2. yarısına doğru ilerlerken daha fazla aşağı yönlü kazanç revizyonlarının risk altında olması.”

Şimdiye kadar, 2022’nin ikinci yarısı ve 2023’ün tamamı için gelir ve kazanç tahminleri düştü.

Bununla birlikte, Galvacina’ya göre, bu çeyrekte şirket kazançlarının gücü, yaklaşan herhangi bir ekonomik gerilemenin kısa ve sığ olacağına işaret edebilir. Bu şu anda hisse senetleri için iyi, ancak daha fazla oynaklık için onları ayarlayabilir.

READ  Kyrie Irving Pazar günü Nets'e katılabilir

“Bu, son birkaç hafta içinde hisse fiyatlarını destekliyor, ancak ileriye dönük olarak, 2023’e kadar daha fazla aşağı yönlü kazanç revizyonlarının mümkün olması nedeniyle hisse senetlerindeki rallinin zayıf kaldığını gösteriyor” dedi.

– Carmen Reinicke

CVS gelirinden elde edilen kar

Hisseler CVS Sağlık Şirket, duyurunun ardından piyasa öncesi işlemlerde %3’ten fazla yükseldi Beklenenden daha iyi üç aylık kazançlar Başlangıç ​​saatinden önce. Şirket ayrıca sağlık hizmetlerinin satışları artırmaya yardımcı olacağını söyleyerek yıl için kazanç görünümünü de yükseltti.

– Carmen Reinicke

Pelosi Tayvan’dan ayrıldı

Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Çarşamba günü Tayvan’dan ayrılarak Çin ile gerilimi artırdı ve finansal piyasaları tedirgin etti.

Pelosi Çarşamba günü Tayvan Devlet Başkanı Tsai Ing-wen ile bir araya geldi. Tartışmalı adayı kendi topraklarının bir parçası olarak gören Çin, ziyaretleri arasında Tayvan Boğazı’ndaki askeri tatbikatları hızlandırdı. S&P 500, trader’ların Pelosi’nin gezisinin Çin ilişkileri üzerindeki etkileri konusunda endişe duymasıyla bu hafta %1 düştü. Ancak pazar, onun çıkışının ardından Çarşamba günü bir yardım rallisi için ayarlandı.

-John Mellay

AMD hisseleri zayıf kazanç rehberliğinde düşüyor

AMD’nin hisseleri, çip üreticisi üçüncü çeyrek kazançlarını açıkladıktan sonra piyasa öncesi işlemlerde %5 düştü. Kılavuz, analist beklentilerinin altındaydı.

AMD, Refinitiv’in 6.82 milyar dolarlık tahmininin altında, 6.7 milyar dolarlık üçüncü çeyrek gelir beklediğini söyledi.

Hayal kırıklığı yaratan rehberlik, ikinci çeyrekte beklenenden daha iyi gelir ve kazançları gölgeledi.

Fred Imbert

Avrupa pazarlarında bir ihtiyat duygusu sürüyor; Avast yüzde 42 büyüdü

Avrupa hisse senetleri Çarşamba karışıktı ve bu hafta temkinli bölgesel trendi sürdürdü.

Pan-Avrupa 600 Erken ticarette, %0,2 düştü, otomobiller %1,5 düştü ve teknoloji stokları %1,2 arttı.

Zil öncesi raporlama yapan şirketlerden Commerzbank, SocGen, BMW, Banco BPM, Siemens Healthineers, Veolia ve Wolters Kluwer ile Avrupa’da yoğun bir gündü.

READ  Emirates Havayolları, mali anlaşmazlık nedeniyle Nijerya'ya tüm uçuşlarını geri gönderecek

Çek internet güvenlik şirketi Avast’ın hisseleri, İngiltere’nin rekabet gözlemcisi ABD’li meslektaşına 8,6 milyar dolarlık satışını geçici olarak temizlemesinin ardından %42 arttı. NortonLifeLock.

Art Hogan, Fed konuşmacılarının söylediklerine değil verilere odaklanın diyor

“Fed konuşmacılarının geçit törenine” rağmen, B. Relay Financial’ın baş piyasa stratejisti Art Hogan’a göre, yatırımcıların odaklanması gereken şey bu değil.

CNBC’nin “Squawk Box’ına konuşan Hogan, “Bence yatırımcılar, seçmen olsun ya da olmasın, her bir Fed konuşmacısının beklentilerimizin ne olması gerektiği hakkında söylediklerinden çok verilerin bize ne söylediğine daha fazla dikkat etmeli” dedi. “

Ancak Fed yetkilileri, merkez bankası politikasının nereye gittiğine dair beklentileri değiştirebileceklerini söylediler.

Louis Federal Rezerv Başkanı James Bullard Salı günü merkez bankasının faiz oranlarını yükseltmesi gerektiğini söyledi. Ve Fed fon oranı 2022’nin sonunda %3,75-%4 olmalı. San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, enflasyonla mücadelede “hala gidecek çok yolumuz var” dedi. Chicago Fed Başkanı Charles Evans, kaçınılabileceğine inandığı bir başka büyük faiz artırımının mümkün olduğunu söyledi.

Hogan, geçen haftaki toplantının ardından bazılarının Fed’in 2023’ü hedeflemeden önce %3,25-3,5’e ulaşmasını beklediğini söyledi.

“Bence bu hafta Fed konuşmacılarının geçit töreni, onu geri çekmek ve bu beklentileri yumuşatmak için iyi bir iş çıkardı” dedi.

– Abigail kapalı

Jeffries, enflasyon zirve yaparsa, bu hisse senetlerinin toparlanmaya hazır olduğunu söylüyor

Ufukta bir durgunluk olabilir ve gelecekteki kazançların düşeceği tahmin ediliyor. Jeffries, bazı analistlerin beklediği gibi enflasyon da zirveye ulaşırsa, faktörlerin bir kombinasyonu bir hisse senedi kategorisini destekleyebilir, diyor.

Jefferies, yüksek kârlılık, adil değerlemeler ve iyi nakit akışını içeren bir metrik listesine dayanarak, yatırımcıların satın alabileceği bu tür hisse senetlerinin bir ekranını hazırladı. Profesyonel aboneler hikayeyi buradan okuyabilir.

– Weissen Don

PayPal Kazancında Arttı, Hisse Geri Alım Duyurusu

PayPal hisseleri saatler sonra %11’den fazla yükseldi. ödeme kuruluşu Analistlerin gelir ve kazanç tahminlerini yendi İkinci çeyrek için ve iyimser tam yıl rehberlik sağladı. PayPal ayrıca 15 milyar dolarlık hisse geri satın alma planını açıkladı.

READ  Rusya-Ukrayna Savaşı Haberleri: Canlı Güncellemeler

Hisse geri alımları, şirketlerin özsermaye getirilerini artırmaları ve hisse senetlerinin değerini artırmaları için bir yol sağlar. Özellikle piyasa bu yıl dik fiyat düşüşleri yaşarken. Şirket, dört yıl önce 10 milyar dolarlık projeyi başlattı.

Elliott Management, ödeme şirketinde 2 milyar dolarlık hissesi olduğunu söyledi. PayPal, aktivist bir yatırımcı ile değer yaratma konusunda bir bilgi paylaşım anlaşması imzaladığını duyurdu.

– Tanaya Machil

Luthhold’dan Jim Paulson, Fed’in enflasyonla mücadele hakkında konuşmasına rağmen, bir “düşüş döngüsü” gelişiyor, diyor

Leuthold Group’un baş yatırım stratejisti Jim Paulson, Federal Rezerv’in para politikasını sıkılaştırarak “enflasyonla mücadele için sözde hizmetine” rağmen, piyasanın “gelişen bir gevşeme döngüsüne” girmesine neden olabilecek birkaç faktör olduğunu söyledi.

Salı günü geç saatlerde yatırımcılara verdiği bir notta, tahvil getirilerinin önemli bir oran indirimi ulaştığını, dolar sonunda yuvarlandığını ve önemsiz spreadlerin geri çekildiğini söyledi.

Paulson, “Medya, politika yapıcılar ve yatırımcılar öncelikle enflasyona karşı savaşa ve Fed’in oranları ne kadar agresif bir şekilde artırması gerektiğine odaklanıyor.” Dedi. “Yine de, reel ekonomik büyüme zaten sürünürken ve enflasyonda gevşemenin arttığına dair kanıtlarla birlikte, merkez bankasının Eylül toplantısında daha da sıkılaştırma durumu hızla düşüyor.”

Yatırımcılar, ekonomi politikalarının öncü doğasına uygun ağırlık vermelidir” dedi. “Bugün sıkılaştırma, yarın daha düşük reel ve nominal büyüme anlamına geliyor.”

– Tanaya Machil

MatchGroup hisseleri saatler sonra düşüyor

Arkadaşlık uygulaması operatörünün hisseleri Müsabaka takımı Şirket, 795 milyon dolarlık gelir bildirdikten sonra %23’e kadar düştü İkinci çeyrek, 803.9 milyon dolarlık FactSet tahminleriyle karşılaştırıldığında. Rekabet ayrıca, mevcut çeyrek için düzeltilmiş faaliyet geliri ve geliri konusunda zayıf rehberlik sağladı.

– Tanaya Machil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.