Wall Street, S&P 500’ün üç haftalık kazancını telafi ederken hisse senetleri yükselişle açıldı

Hisse senetleri, yatırımcıların dikkatlerini bu hafta önemli bir enflasyon raporuna çevirmesiyle S&P 500’ün üst üste üçüncü haftalık kazancının ardından Pazartesi günü yükseldi.

Dow Jones endüstriyel ortalaması 275 puan veya %0.8 yükseldi. S&P 500 ve Nasdaq Composite sırasıyla %0.9 ve %1.4 yükseldi. Ancak kazanç geldi Nvidia zayıf kazanç bildirdi İkinci çeyrekte yarı iletken stokları üzerinde baskı var.

S&P 500 ve Nasdaq Composite için Pazartesi günkü hamleler, şaşırtıcı derecede güçlü bir haftalık haftalık en yüksek seviyeyi izledi. iş beyanı Bazıları durgunluk korkularını hafifletti. Sağlam işgücü piyasası ayrıca ekonominin Federal Rezerv’den daha fazla faiz artırımına dayanabileceğini belirtti.

Oppenheimer baş yatırım stratejisti John Stoltzfuss, müşterilere verdiği bir notta, “16 Haziran’dan bu yana yaşanan borsa rallisinin, geçen Cuma günkü ekonomik verilere ve kazanç sonuçlarına dayanarak görüşümüze göre ayakları var gibi görünüyor.” Dedi.

Bazı satın alınan temiz enerji ile ilgili hisse senetleri Senato 430 milyar dolarlık bir iklim faturasını kabul ettikten sonraEnflasyonla mücadele yasa tasarısının bu hafta içinde Meclis’ten geçmesi bekleniyor. Invesco Solar ETF erken ticarette %4 arttı.

Çarşamba günü açıklanacak olan tüketici fiyat endeksi için yeni bir okuma, yatırımcılara merkez bankasının Eylül ayındaki politika toplantısında bir sonraki hamlesi konusunda daha fazla netlik sağlayacak. Tüccarlar şimdi yüksek olasılıkla fiyatlandırıyor 0,75 puanlık artış Gelecek ay, bu miktardaki art arda üçüncü artış olacak.

Dow Jones tahminlerine göre, enerji ve gıdayı içeren manşet TÜFE’nin Haziran’daki %9,1’den Temmuz’da %8,7’ye düşmesi bekleniyor.

READ  Bryce Harbor Yaralanma Güncellemesi: Patrice'in Belize yıldız sahasında sol başparmak kırığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.