Uzun zamandır Oklahoma Sooners futbol asistanı Gale Gundy, oyuncunun iPod’unda ‘utanç verici’ kelimeyi yüksek sesle okuduktan sonra istifa etti

Oklahoma’daki Big 12’nin en uzun süredir görev yapan teknik direktörü Gayle Gundy, Pazar gecesi istifa etti. Geçen hafta bir film seansı sırasında bir oyuncunun iPad’i.

Gundy, “Talihsiz gerçek şu ki, benim durumumda olan biri gereksiz yere zarar verebilir” dedi. Twitter hesabından yaptığı açıklamada. “Bu durumda beyefendi sorumluluğu kabul eder. Bu hatanın sorumluluğunu alıyorum. Özür dilerim.”

50 yaşındaki Gundy, 1990’dan 1993’e kadar Sooners için oyun kurucu oynayan ve mezun olduğu zaman neredeyse tüm okul rekorlarını elinde tutan Oklahoma Eyaleti baş antrenörü Mike Gundy’nin küçük kardeşi. Daha sonra 1999’da Bob Stoops’un ilk kadrosunun bir parçası olarak geri döndü ve Oklahoma’nın 14 Büyük 12 şampiyonluğunun ve 2000 ulusal şampiyonluğunun bir parçasıydı. 16 yılını geri koşu koçu olarak geçirdi, ardından yedi yıl daha içeride koçluk yaptı ve OU’nun baş antrenör yardımcısıydı.

Gundy o sırada ne okuduğunu “fark etmediğini” ve anladığında “dehşete kapıldım” dedi.

Gundy, “Çok açık olmak istiyorum: o ekrandan yüksek sesle okuduğum sözler benim sözlerim değildi. Söylediklerim kötü niyetli değildi, kasıtlı bile değildi” diye yazdı Gundy. “Yine de, niyetim ne olursa olsun, söylediklerimin utanç verici ve incitici olduğunu bilecek kadar olgunum.”

1999’dan 2011’e kadar Norman’da Gundy’de asistan olarak görev yapan ilk yıl Sooners koçu Brent Venables, Bu yönde bir açıklama yaptı Pazar gecesi.

Venables, “Koç Gundy’nin istifasını kabul ettiğim için üzgünüm. Kariyerinin yarısından fazlasını Oklahoma futboluna adadı ve programımıza ve üniversitemize iyi hizmet etti.” “Bu taahhüt için minnettarız. Ayrıca programın ve öğrenci-sporcularımızın çıkarlarını ilk sıraya koyduğunu da kabul ediyoruz. Pratikte ve hayatta, eylemlerimizden ve sonuçlarından sorumluyuz.”

Gundy yaptığı açıklamada dikkat dağıtmak istemediğini söyledi.

Gundy, “Bunun Oklahoma futbolu için önemli bir an olduğunun farkındayım. “Bu takım – antrenörleri, oyuncuları, yönetimi ve taraftarları – harika bir geleneği sürdürmek için çalışırken saha dışındaki şeyler tarafından dikkatlerinin dağılmasını hak etmiyor.

READ  67 Yıldır Dodgers'ın Sesi Vin Scully, 94 Yaşında Öldü

“Doğal olarak, bu eksiklikleri kalbimde ağır bir şekilde bırakıyorum. Bu futbol takımına koçluk yapmak gerçekten hayatımın tutkusu.”

Venables, saldırgan bir analist olan L’Damian Washington’un geçici olarak Gundy’nin yerini alacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.