Ubisoft, Epic Games Store’da yıllar sonra Steam’e geri dönüyor

Yakınlaştır / Bir sanatçının Valve’ın Ubisoft oyunlarının Steam platformuna geri dönmesini nasıl gördüğüne dair izlenimi.


2019’un başından itibarenUbisoft, PC sürümlerini Steam’den alıp Epic Games Store’a ve kendi Ubisoft Connect platformuna taşımayı hedefliyor. Ubisoft, yakın gelecekte en az üç PC sürümünün Steam sürümünü alacağını doğruladığından, yıllarca süren bu çile artık sona eriyor gibi görünüyor.

A 2020 için sayfa Assassin’s Creed Valhalla öyleydi Resmi olarak Pazartesi günü Steam’e eklendi, platformda 6 Aralık çıkış tarihini listeliyor. Ubisoft da var Eurocommer’a söyledi bu 2019 anno 1800 Ve Silindir Şampiyonlar Steam’e geliyor, onaylayın Daha önceki söylentiler Bu etki için.

Yaklaşan Steam sürümleri, Ubisoft’un 2019’dan beri platformdaki DLC olmayan ilk sürümleri olacak. testler artacak Ve Starlink: Atlas Savaşı Steam’de başlatıldı. O zamandan beri yayıncılık Uzak Ağlama 6 Ve Legion of Dogs’a bakın yapmak Ölümsüzler: Phoenix Yükseliyor Ve Ghost Recon: Kesme Noktası Hepsi Valve’ın sektöre hakim PC vitrininde mevcut değildir.

Bir Ubisoft sözcüsü basına yaptığı açıklamada, “Ubisoft Connect aracılığıyla tutarlı bir oyuncu ekosistemi sağlarken, oyunlarımızı nerede olurlarsa olsunlar farklı kitlelere nasıl ulaştıracağımızı sürekli olarak değerlendiriyoruz.”

Bu açıklama, Ubisoft’un ortaklıklar ve gelirden sorumlu başkan yardımcısı Chris’in başında olduğu 2019’dan büyük bir geri dönüş. New York Times dedi ki Steam’in iş modeli—ve Yüzde 30 komisyon– “gerçekçi değiller” ve “oyun dağıtımı açısından dünyanın bugün geldiği yeri yansıtmıyorlar.”

Steam’in savurgan yayıncıları

Ubisoft’un Steam’e dönüşü, Activision Blizzard’ın ultra popüler için Steam’de benzer şekilde çok yıllık bir yokluğu sona erdirmesinden sonra geldi. Görev çağrısı Doğru. Bu yıl Görev Çağrısı: Modern Savaş 2 öyleydi Steam’de görünen ilk serileştirilmiş oyun 2017’den beri Call of Duty WW2Ara sürümler yalnızca Activision Blizzard’ın Battle.net başlatıcısında mevcuttur.

READ  Boeing çalışmaları, ABD, 787 teslimatlarına devam etmek için yeniden çalışma planını onayladı

2019 yılında E.A. Buhar salınımını önlemek için yıllarca süren bir çabayı sona erdirmek Kendi yerel vitrini lehine. Ondan sonra Yıldız Savaşları Jedi: Düşmüş Düzen 2012’den beri yayıncının ilk Steam sürümü oldu.

Ubisoft, gönüllü olarak Steam sürümlerinden kaçındı ve destan devam ediyor Çok büyük bir miktar ödenmesi gerekiyor Epic Games Store’da belirli üst düzey oyunların özel lansmanı için. O içerir 146 milyon $ avans Telif ücretlerine karşı Sınır Bölgeleri 3kimin 2019’da Epic Games Store’da özel sürüm Epic – Apple davası sırasında ortaya çıkan şirket belgelerine göre Epic’in sitesine 750.000 yeni kullanıcı çekti. ne zaman Sınır Bölgeleri 3 Birkaç ay sonra Steam’e gelen Take Two CEO’su Strauss Zelnick söz konusu Valve platformundaki satışlar “beklentilerimizi aştı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.