Typhoon Saba: Hong Kong, batık Fujing001’den daha fazla kurtulan bulmak için ‘mucize’ gerektiğini söylüyor Çin icat etti

bir düzine insan Tayfun, 30 mürettebatıyla Çin mühendislik gemisi Fujing001’in Cumartesi günü Hong Kong’un 300 kilometre (185 mil) güneybatısında batmasının ardından Çin’in güneyini 144km/sa (89,5 m/s) hızla vurdu. .

Hong Kong hükümetinin uçuş servisi Cumartesi günü üç kişiyi emniyete aldı, ancak hizmetin Pazar akşamı “çok, çok az” olduğunu söyledikten sonra hayatta kalanların daha fazla bulunmasını umuyoruz.

Ancak saatler sonra, güney Çin’deki Guangdong Deniz Arama ve Kurtarma Merkezi, “normal fiziksel durumda” olarak tanımlanan dördüncü bir mürettebat üyesini kurtardığını duyurdu.

Guangdong yetkilileri, 12 mürettebat üyesinin kalıntıları olduğuna inandıkları şeyi bulduklarını ve cesetlerin kimliklerinin hala doğrulandığını söyledi.

Aramaya Pazar günü devam edildikten sonra dördüncü bir mürettebat üyesi bulundu. Hong Kong’un denizcilik departmanı, aramanın Cumartesi gecesi kötü hava koşulları nedeniyle iptal edildiğini ve bunun kurtarma ekipleri için çok tehlikeli olduğunu söyledi.

Hong Kong hükümeti uçuş hizmetleri kontrolörü West Wu Wai-hung, servisinin üç mürettebat üyesini kurtardıktan sonra Pazar günü düzenlediği basın toplantısında, “Herhangi bir mürettebat üyesinin hala hayatta olma şansı çok, çok zayıf,” dedi.

“Kayıp denizcilerin ve işçilerin ailelerine kalplerimizi vermek istiyoruz ve keşke hayatta kalanları bulabilseydik, bunu yapmak bir mucize olurdu.”

Ertesi gün, Guangzhou Deniz Üssü, güverte görevlisi olarak tanımlanan dördüncü bir mürettebat üyesinin canlı kurtarıldığını ve adamı karaya nakletmek için düzenlemelerin yapıldığını doğruladı.

Hong Kong’un uçuş servisi tarafından kurtarılan üç mürettebat üyesinin de stabil durumda olduğu ve North Landau Hastanesi’nde tedavi gördüğü açıklandı.

Çinli yetkililer tarafından “yüzen vinç” olarak tanımlanan 240 metrelik (787 fit) gemi, Sabah vurduğunda güney Çin kıyılarında bir rüzgar çiftliği inşa etmek için kullanılıyordu.

Hong Kong uçuş servisi, Pazar günü itibariyle, 1300 km (807 mil) yarıçaplı bir arama operasyonu için üç sabit kanatlı uçak, altı helikopter ve 36 kurtarma personelinin görevlendirildiğini söyledi.

READ  Ji Putin'e doğum günü mesajında, Çin'in Rusya'yı güvenlik konularında destekleyeceğini söyledi.

Guangdong Deniz Arama ve Kurtarma Merkezi, yedi kurtarma gemisinin yanı sıra kurtarma, ticaret ve sahil güvenlik gemilerini görevlendirdiğini söyledi.

Merkez, kurtarma helikopterleri göndermek için China Southern Airlines ile de koordineli olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.