Trump yönetiminin Weiselberg ile bir savunma anlaşmasına varması bekleniyor

Makale eylemleri yüklendiğinde yer tutucu

Konuya aşina olan iki kişi, eski Başkan Donald Trump’ın şirketinin uzun süredir finans müdürü olan Alan Weiselberg’in kendisine karşı açılan ceza davasında bir savunma anlaşmasına varmasının beklendiğini söyledi. Weiselberg geçen yıl vergi kaçakçılığı da dahil olmak üzere suçlamalarla suçlandı.

Herhangi bir savunma anlaşmasının özel şartları hemen net değildi. İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan konuya aşina kişilerden biri Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Weiselberg’in yaklaşık beş ay hapis cezasına çarptırılmasının beklendiğini söyledi. Kişi ayrıca Weiselberg’in Trump soruşturmasına yardım etmesinin beklenmediğini söyledi. yasal bir soruşturmayla karşı karşıya birçok yönden.

Weiselberg, geçen yıl suçlandığında büyük hırsızlık ve ağır vergi kaçakçılığı da dahil olmak üzere bir düzineden fazla suçla suçlandı. İddianame öncesinde, Trump’ın mali durumuyla ilgili soruşturmaya aşina olan bir kişi, savcıların kendi yasal riskini azaltma anlaşmasının bir parçası olarak eski cumhurbaşkanı aleyhinde ifade vermesi için Weiselberg’e güvendiğini söyledi.

Donald Trump’ın karıştığı büyük soruşturmaların durumu

Weiselberg’in avukatları, Manhattan bölge savcılığının yaptığı gibi Pazartesi günü davanın durumu hakkında yorum yapmayı reddetti. Beklenen savunma anlaşması ilk olarak bildirildi New York Times. Davanın duruşması Perşembe günü yapılacak.

Weiselberg ve Trump Organizasyonu, geçen yıl yönetici maaşlarını gizlemek ve vergilerden kaçınmak için komplo kurmakla suçlandı. Savcılar bunu “kapsamlı ve cüretkar bir yasadışı ödeme planı” olarak nitelendirirken, Trump ve avukatları davaya siyasi amaçlı olduğu gerekçesiyle saldırdı. Weisselberg ve şirket suçsuz olduğunu iddia etti.

Davasında olası bir anlaşma olduğu haberi geldi Sonraki araştırmalar Trump manşetleri domine etmeye devam etti. Bir hafta önce, Trump ile New York’ta İşten çıkarılmaya hazırlanıyor FBI ajanları, işinin sivil soruşturmasında Güney Florida kulübünü aradı Devlet belgeleri için ve getirilen Neredeyse bir düzine set Gizli veya Çok Gizli malzeme.

READ  Oz ve McCormick arasındaki GOP Senatosu öncelikle b. Dışişleri Bakanı anlattı

Trump’ın Sırları: Bir Kayıt Tartışması FBI’ın Mar-a-Lago’yu Aramasına Yol Açtı

Adalet Bakanlığı’nın 2020 seçimlerini bozma girişimlerine ilişkin cezai soruşturması Eylemlerini araştırır Bu çabanın bir parçası olarak. Ve Gürcistan’da, seçimi bozmaya yönelik çabaları cezai olarak soruşturan savcılar arasında, Trump’ın avukatı olarak görev yapan eski New York Belediye Başkanı Rudy Giuliani yer alıyor. O soruşturmanın amacıAvukatı Pazartesi dedi.

Manhattan’da bölge savcısı Alvin Bragg. baskıya dayandı Ofisinin Trump hakkında uzun süredir devam eden soruşturması üzerine.

Davaya katılan iki ana avukat Şubat ayında aniden istifa etti.Eski cumhurbaşkanına karşı iddianame talep etmelerine izin verilmezken, büyük bir jürinin onun aleyhindeki kanıtları dinlemek için toplandığına inanılıyordu. Süresi doldu Gençlik döneminde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.