Trump, politika konuşması yapmak için Washington’a döndü

WASHINGTON (AP) – Eski Başkan Donald Trump Görevden ayrılmasından bu yana ilk kez Salı günü Washington’a dönecek ve ikinci döneminin gündemini şekillendiren bir koalisyon düşünce kuruluşuna politika konuşması yapacak.

Trump, bazı danışmanları gelecek vizyonu hakkında konuşmaya daha fazla zaman ayırmaya ve 2020 seçimlerini yeniden şekillendirmeye daha az zaman ayırmaya çağırırken, Amerika Önce Politika Enstitüsü’nün iki günlük Amerika Önce Gündem Zirvesi’ne hitap edecek.

AFPI başkanı Brooke Rollins, “Bunun, State of the Union 5.0’a benzer, çok politika odaklı, ileriye dönük bir konuşma olacağına inanıyorum” dedi. Eski Trump yönetimi yetkililerinden ve ortaklarından oluşan kar amacı gütmeyen kuruluş, Trump yeniden seçim teklifini kazanırsa yakında batıya taşınabilecek bir “bekleyen yönetim” olarak görülüyor.

Trump Washington’da görünüyor – Ocak. 20 Ocak 2021 – Başkan Joe Biden’ın göreve gelmesinden bu yana ilk geri dönüşü – ve potansiyel 2024 rakipleri, partinin standart taşıyıcısı statüsüne meydan okumak için giderek daha görünür adımlar atıyor. Bunlar arasında kendi “özgürlük gündemini” lanse eden eski Başkan Yardımcısı Mike Pence de var. Trump ile örtük bir tezat teşkil eden görüşmelerde.

Pence, “Bazıları geçmişe odaklanmayı seçebilir, ancak muhafazakarların geleceğe odaklanması gerektiğine inanıyorum. Bunu yaparsak sadece bir sonraki seçimi kazanmakla kalmayıp, nesiller boyu Amerikan tarihinin gidişatını da değiştireceğiz” demeyi planlamıştı. Trump’ın ziyareti öncesinde Washington’daki Heritage Foundation’da yaptığı konuşmada Pence’in görünüşü sert hava koşulları nedeniyle ertelendi, ancak kendisi Salı sabahı AFPI toplantısından çok uzakta olmayan Young America Foundation’dan önce kendi konuşmasını yapacak.

Trump, 2020 seçimlerinde görevden ayrılmasından bu yana zamanının çoğunu Biden’ın zaferi hakkında şüphe uyandırmak için yenilgisi hakkında yalanlar yayarak geçirdi. Hatta 6 Ocak Komitesi bile İktidarda kalmak için umutsuz ve yasadışı girişimlerini ifşa ederken ve barışçıl bir iktidar geçişini durdurmaya çalışırken, destekçilerinin şiddetli mobbingini durdurmayı reddeden Trump, Biden’ın zaferini devirmek için yetkililere baskı yapmaya devam etti. Son seçimi bozmanın yasal bir yolu yok.

Youtube videosu küçük resmi

Salı günü, kamu güvenliğine odaklanmayı planlıyor.

READ  Zelenskiy, Rus birliklerini Herson'da savaş suçu işlemekle suçladı

Sözcüsü Taylor Pudovich, “Başkan Trump, kısmen artan suç ve toplulukların Demokratik politikalar altında daha az güvenli hale gelmesi nedeniyle bir ulusun düşüşte olduğunu düşünüyor” dedi. “Yorumları, Demokratların politika başarısızlıklarını vurgularken, ara sınavlarda ve sonrasında kesinlikle belirleyici bir konu olacak kamu güvenliği için Amerika’da bir ilk vizyon belirler.”

Rollins, zirvenin ötesinde, Amerika İlk Politika Enstitüsü çalışanları, “Beyaz Saray’ı geri alırken her büyük ajansın politikaları, personeli ve süreçleri olduğundan emin olarak” gelecek için kendi temellerini atıyorlar.

Trump’ın ilk döneminin kaotik ilk günlerinden kaçınma çabaları, Beyaz Saray için hazır net planlar olmadan boşuna olduğunu söyledi. Trump yeniden seçilmek için aday olduğunda, o sırada Trump’ın iç politika komitesinin başkanı olan Rollins, üst düzey ekonomi politikası danışmanı Larry Kudlow ve ulusal güvenlik danışmanı Robert O’Brien dahil olmak üzere diğer yönetim yetkilileriyle ikinci dönem gündemi geliştirmeye başladı.

Trump’ın Beyaz Saray’dan ayrılacağı netleştiğinde, AFPI, “açıklamadığımız ikinci dönem gündemi etrafında organize edilen” bu çalışmaya devam etmek için oluşturulduğunu söyledi.

Eski Trump yönetim yetkilileri için bir iniş bölgesi olarak görevden alındıktan sonra, organizasyon yaklaşık 25 milyon dolarlık bir işletme bütçesi ve 17 eski üst düzey Beyaz Saray yetkilisi ve dokuz eski çalışanı da dahil olmak üzere 150 çalışanı ile bir devi haline geldi. Kabine üyeleri.

Grubun 20’den fazla politika merkezi var ve yerel yasama organlarını ve okul kurullarını etkileme çabalarıyla erişimini Washington’un ötesine genişletmeye çalıştı. Personel Yönetimi Dairesi eski başkanı Michael Rigas liderliğindeki “Amerikan Liderlik Girişimi”, Trump’a sadık çalışanları ve daha büyük bir çabanın parçası olarak işe alma konusundaki “Önce Amerika” yaklaşımını belirlemek için birkaç hafta önce başlatıldı. Kamu hizmetinin büyük bir bölümünü dönüştürmek Axios yakın zamanda bildirdi.

READ  Seahawks, Geno Smith'i marş olarak seçti

Grup, Biden’ın gündemiyle mahkeme sistemi, Amerikan Yenileme Merkezi ve Muhafazakar Ortaklık Enstitüsü aracılığıyla mücadele etmeye adanmış America First Legal dahil olmak üzere, Trump’ın yokluğunda politikalarını ilerletmeye devam eden birkaç Trump yanlısı örgütten biridir.

Zirvenin, AFPI’nin ekonomi, sağlık ve seçim güvenliği de dahil olmak üzere 10 kilit politika alanına odaklanan “Amerika Birinci Gündemi”ni vurgulaması planlanıyor. Bunlar arasında, güney sınırı boyunca bir duvar inşa etmeye devam etmek ve “yürütme hükümetini dağıtma” planı gibi Trump’ın imza konularının çoğu yer alıyor.

Pazartesi günü yaptığı bir konuşmada, eski Meclis Başkanı Newt Gingrich, Cumhuriyetçilerin 1994 ara seçimlerini kazanmasına yardımcı olduğu için “Amerika ile Sözleşme” ye itibar etti ve girişimi gelecekteki GOP başarısı için çok önemli olarak selamladı.

“Amerikan halkı çözüm istiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.