Trump Özel Usta Soruşturması: DOJ, Trump Mahkemeyle Karşı karşıya

Yorum

Batı Palm Sahili, Florida. – Adalet Bakanlığı ve eski Başkan Donald Trump’ın avukatları Perşembe öğleden sonra federal mahkemede, bir hakimin Trump’ın Mar-a-Lago evinden FBI tarafından ele geçirilen materyalleri incelemek için özel bir usta ataması gerekip gerekmediği konusunda tartıştı. Geçen ay kulüp.

ABD Bölge Yargıcı Eileen M. kanon işaretli Hafta sonu, özel bir memur atamak istedi, ancak hükümete duruşmadan önce bir isimlendirmeye karşı davasını sunmasını tavsiye etti.

Muhabirler duruşmada bulunur, ancak mahkeme kuralları devam ederken güncelleme gönderemez.

Trump ve Mar-a-Lago Belgeleri: Bir Kronoloji

A Kabarcık tepkisi Salı günü geç saatlerde Trump’ın talebine yanıt olarak Adalet Bakanlığı, özel bir ustanın gereksiz olduğunu ve eski başkanın evinin benzeri görülmemiş FBI aramasını haklı çıkardığını söyledi. Dosyalama, Trump ve danışmanlarının bir mahkeme celbi aldıktan ve “özenli bir arama” yürütme sözü verdikten sonra çok gizli hükümet belgelerini defalarca teslim etmediklerini iddia ediyor. 8 Ağustos testi 100’den fazla ek sınıflandırılmış öğe buldu.

Trump’ın ekibi, Adalet Bakanlığı’nı, eski cumhurbaşkanı Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra gizli belgelerin yanlış kullanılmasıyla ilgili soruşturmasında siyasi olarak motive olmakla suçladı. Yasal kayıtları Hükümetin devraldığını savunan Hiçbir hakkı yoktur ve tarafsız bir dış uzman, bilgileri inceleyebilir ve ayrıcalık nedeniyle hükümet incelemesinden korunması gereken her şeyi bir kenara koyabilir.

Trump’ın hukuk ekibi Çarşamba gecesi, “Bir başkanın evinin eşi benzeri görülmemiş, gereksiz ve yasal olarak desteklenmeyen bir aramasından ve 2024’te mevcut CEO’ya karşı bir adaydan üç hafta sonra,” hükümet … bu konuyla ilgili olağanüstü bir belge sundu. mahkeme, eski başkanın kişiseldir ve başkanlık kayıtlarının güvenli bir sistemde tutulmasını suç saymaya yönelik mantıksız girişimini değerlendirme sorumluluğunun yalnızca Adalet Bakanlığına ve yalnızca Adalet Bakanlığına verilmesini önerir.

READ  Xi Jinping, Kamala Harris ve diğer liderlerle APEC zirvesi

Uzmanlar, Adalet Bakanlığı’nın Trump, Pope ve Corcoran için yasal tehlikeye işaret ettiğini söylüyor

Cannon, Perşembe öğleden sonra argümanları dinledikten sonra yedek kulübesinden bir karar verebilir. Daha sonra yazarak da hükmedebilir.

Adalet Bakanlığı Cannon’a söyledi “Filtre paneli”, ayrıcalıklı belgelerin incelemesini zaten tamamladı.

Trump’ın hukuk ekibine yeni eklenen ve eski Florida başsavcısı Chris Kiss, Perşembe sabahı bir dosyada resmi olarak eski başkana eş danışman olarak atandı ve duruşma öncesinde mahkeme salonundaki diğer avukatlara katıldı.

İsminin açıklanmaması koşuluyla Trump’ın hukuki davasının kritik yönlerini görüşmek üzere konuşan işe aşina olan kişilere göre Kiss, Trump’ın ekibine katılmak için milyonlarca dolarlık bir anlaşma imzaladı.

İnsanlar, Kiss’in Trump ile çalışmak için hukuk firması Foley ve Lardner’dan ayrıldığını söyledi. Davada “öncü” bir rol oynayacağından emindi.

Josh Dawsey ve Ann Marimow bu rapora katkıda bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.