Trump, Gerçek Sosyal Konuma İlişkin Anayasanın Sonlandırılması Çağrısında BulunduCNN

Eski başkan Donald Trump 2020 seçimlerini engellemek amacıyla Cumartesi günü yeniden iktidara getirmek için anayasanın askıya alınması ve seçim reddi ile uç komplo teorilerinin devam etmesi çağrısında bulundu.

“2020 cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlarını çöpe atıp doğru kazananı mı ilan edeceksiniz yoksa yeni bir seçim mi var? Bu tür ve ölçekte büyük bir sahtekarlık, Anayasa’nın tüm kurallarının, düzenlemelerinin ve maddelerinin askıya alınmasına izin verir.” ‘Kurucular’ yanılıyorlar ve hileli seçim istemiyorlar, tasvip etmiyorlar!”

Trump’ın paylaşımı ondan sonra geldi Dahili Twitter e-postalarının yayınlanması 2020, Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayarında bulunan öğelerle ilgili bir New York Post haberi üzerine yapılan tartışmayı gösteriyor.

Beyaz Saray sözcüsü Andrew Bates Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Trump’ın yorumlarının “ulusumuzun ruhuna aykırı olduğunu ve evrensel olarak kınanması gerektiğini” söyledi.

Bates yaptığı açıklamada, “Kazanırsanız Amerika’yı sevemezsiniz” dedi. “ABD Anayasası, büyük ülkemizde 200 yılı aşkın bir süredir özgürlüğü ve hukukun üstünlüğünü garanti eden kutsal bir belgedir. Anayasa, hangi partiden olursa olsun Amerikan halkını birleştirir ve seçilmiş liderler, bunu sürdürmek için yemin ederler. Güçlerini kötüye kullanan ve temel hakları ayaklar altına alan bencil diktatörleri yenmek için hayatlarını riske atıyorlar.Veren tüm Amerikalıların nihai anıtıdır.

Twitter’ın hukuk, politika ve iletişim ekiplerindeki çalışanlar, makalenin şirketin saldırıya uğramış içerik politikası kapsamında kısıtlanması gerekip gerekmediğini tartıştı ve bazen aynı fikirde olmadı. Tartışma, 2020 seçimlerinden haftalar önce, Hunter Biden’ın babası Joe Biden’ın o zamanki Başkan Trump’a karşı yarıştığı sırada gerçekleşti.

Trump’ın Anayasal Açıklaması Gürcistan Seçim Yetkililerini Güldürdü

Trump açıkladı Üçüncü bir başkanlık teklifi geçen ay ve hala yaygın olarak lider olarak kabul ediliyor Cumhuriyetçi Parti. Parti liderleri, ara seçimlerdeki cansız sonuçların ardından eski cumhurbaşkanının yeniden seçim konuşmasını bırakacağını umuyordu.

Trump bu hafta başlarında ifade edilen destek 6 Ocak 2021’de ABD Kongre Binası’na düzenlenen saldırının arkasındaki isyancılar için bir bağış toplama etkinliği sırasında yayınlanan bir videoda, “Bence insanlara anayasaya aykırı ve çok adaletsiz davranıldı. onun dibi.”

Eylül ayında verdiği bir röportajda Trump, 6 Ocak’taki sanıkları “mali olarak destekleyeceğini” söyledi ve yeniden seçilmesi durumunda yargılananlar için af ve hükümet affı sözü verdi.

O da var ateş altına gel sahip olmak için Mar-a-Lago’da akşam yemeği Bilinen beyaz milliyetçi ve soykırım inkarcısı Nick Fuentes ve rapçi ile tatil yeri Kanye BatıSon zamanlarda birkaç bağnaz yorum yaptı.

READ  Rusya eleştirileri reddettiği için G20 ev sahibi Ukrayna'da savaşın sona ermesi çağrısında bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.