Tiger Woods tekrar harekete geçti ve işte PGA Şampiyonasında nasıl göründüğü

Tiger Woods PGA Şampiyonasında Southern Hills Country Club’da tek başına dolaşmak ilgi çekecek. Ancak yılın ikinci majörünün ilk iki raundunda Woods, Marquee takımında olacak. Rory McIlroy Ve Ürdün Spite Onunla.

Woods’un ESPN’deki ilk turunu kontrol edin + | ESPN+’ı buradan edinin | Uygulamayı indirin

Woods, bir ay önce Masters’ta olduğundan daha kararlı bir etkinliğe girdi ve 14 ay sonra rekabetçi golfe geri döndü çünkü Şubat 2021’de bir araba kazasında neredeyse sağ bacağını kaybediyordu.

Peki, savaşabilir mi? Woods, kazanabileceğini düşünene kadar bir maça katılmayacağını söyledi.

PGA Şampiyonasının ilk turundaki her hareketini listeliyoruz:

Numara. 10: Bar 4, 376 yard

Hala 71 delik kaldı, ancak Woods’un PGA Şampiyonası’nın ilk deliği daha iyi gidemezdi. 339 yarda 3 ağaç ve tabii ki bir kulüp dönüşü buldu.

Daha sonra tam olarak 95 yarddan 3 fite kadar küçük mandallar yaptı. O çizme tam merkezdeydi ve turuna Güney Tepeleri’nin çevresinde mükemmel bir görüntü veren kuşla başladı.

Puan: Birdie

Toplam: 1 Yaş Altı

Numara. 11: Bar 3, 173 yard

Woods, ikinci gününün ikinci deliğinde muhafazakar bir yaklaşım sergiledi ve green’in ortasında sağlam bir 8-demire çarptı. Kuş amcıkını atış menziline kadar takip etti. İki delik, henüz oyun yok.

Puan: Bkz.

Toplam: 1 Yaş Altı

Numara. 12: Bar 4, 461 yarda

Stinger ilk çıkışını bu PGA Şampiyonasında yaptı. Woods, tee’den düşük demir çıkardı. Bu sırada Speed ​​ve McIlroy sürücülere saldırdı. Fark? Woods’un çay vuruşu 273 yarda gitti; Speed ​​​​328 yarda ve McIlroy 354 yarda vurdu. 195 yardadan Woods, bayrağı hiç bırakmayan mükemmel bir yaklaşımı kontrol etti. Woods aradan geçen 20 yarda gol pasını vurdu ve bir ekolayzere razı olmak zorunda kaldı.

READ  Çin genelinde Covid kısıtlamalarına karşı protestolar patlak verdi

Puan: Bkz.

Toplam: 1 Yaş Altı

Numara. 13: Bar 5, 632 yarda

Woods’tan günün ilk sürücüsü, önündeki tüm salınımlar kadar yumuşaktı. Woods soldan 353 yarda salıveriyor. Ancak, yine, ikisi de Bar-5’te ikide eve gitmeye çalışırken Spide ve McIlroy’un çay çekimlerinin arkasına oturdu. Woods rahat bir yardaydı – üçüncü vuruşunda 85 yarda vardı – ve sonra büyük bir hata yaptı. Küçük bir kama – ilk delikte engellediği atışla aynı – sığınağa gönderdi.

Woods, mükemmel bir sığınağa paralel olarak kazıldı. Ama 2 vuruştan sonra bulunduğu yer düşünüldüğünde, 13. sırada istediğinden daha stresliydi.

Puan: Bkz.

Toplam: 1 Yaş Altı

Numara. 14: Bar 3, 230 yard

Woods, çay başında uzun bir bekleyişin ardından sosyal medyada olay yaratan kocaman bir sandviçi cilaladı.

Bekleme ve geç kahvaltı sona erdiğinde, Woods tırmandı ve bir başka gevrek demire çarptı. İkinci kuş turu için 13 fit yuvarlandı. Ancak takımındaki en iyi oyuncu değil. McIlroy üçüncü kuşu için arka arkaya 25 fit düştü.

Puan: Birdie

Toplam: 2 altı

Numara. 15: Bar 4, 417 yarda

Bu delik hakkında Woods için hiçbir şey tam olarak doğru gitmedi. Tişörtten başka bir iğneye vurmaya çalıştı ama sertçe sızdırdı. İkinci atış ön sığınağa düştü. Patlama kumdan uzun bir yol kat etti. İki oyun sonra, Woods maçın ilk umacı ile dışarı çıktı. Bu arada, McLroy’un ısıtıcısı dördüncü ardışık kuşla devam etti.

Puan: Boogie

READ  Fred Kerley, ABD erkekler 100 metre dünya sahnesinde altın madalya kazandı | oyun

Toplam: 1 Yaş Altı

Numara. 16: Bar 4, 522 yarda

Woods, özellikle büyük şampiyonalarda, golf sahasında her zaman yolunu düşünmeyi başardı. Ayın 16’sında çay atışıyla ne yaptığını biliyordu ve Fairway sığınağından birkaç metre uzakta duran yumuşak bir vuruş yaptı. Oradan, yeşilin ortasında güvenli bir demire vurdu ve korkunç uzun Bar-4’e iki eşit attı.

Puan: Bkz.

Toplam: 1 Yaş Altı

Numara. 17: Bar 4, 371 yard

Elbette Bar-4 17. parkurun en kısasıydı ama oyuncuların dikkatini çekti. Niye ya? Rüzgar devraldı. McIlroy, Katie Harry Diamond’a söyledi. Woods, Dee’den gelen güvenli bir iğnenin ardından hala sadece 113 metre uzaktaydı. Normalde, olanlardan dolayı hayal kırıklığına uğrardı – delikten 15 metre uzaktaki kenara yerleşmiş bir kama. Ama bu rüzgarla, bu tavır iyiydi. Bir devrim daha ve birdie düşecekti. Bunun yerine, kenarda oturdu.

Puan: Bkz.

Toplam: 1 Yaş Altı

Numara. 18: Bar 4, 491 yarda

Bir başka güzel ağaç akışı. Ancak ikinci atışından memnun değildi. Çarpmanın hemen ardından, sopasını öfkeyle geriye doğru savurdu ve yere bir tokat attı. Neyin geleceğini biliyordu. Yaklaşımın çekme kancası daha sonra sığınağa entegre edilir. Daha da kötüsü – çok kötü – Woods, bu sayfanın son yeşil alanına doğru yürürken bütün gün olduğundan daha rahattı. Bir IF sığınağına çarptı ve ilk dokuza eşit bir umacı buldu. Ama şimdi tüm dikkatler onun sağlığına ve ameliyatla düzeltilen bacağının nasıl duracağına çevriliyor.

Puan: Boogie

TOPLAM: Hatta

Numara. 1: Bar 4, 451 yard

Woods’un ikinci dokuzu düzgün başlamadı. Bir ağacın arkasında bir çay bardağının dinlenmesi iyi değil. Başka bir seçenek olmadan yeşile vurmayı bile deneyemezdim. Kısa süre yatarak ayrıldı ve ardından yeşil alanda doğru sahaya vurdu. Ancak nihai sonuç, art arda ikinci umacı ve beş deliğin üçüncüsü oldu. Başlamayı izlerken, Woods’un oyunu açılış turuna daha da batmaya başladı. Ayrıca ikinci deliğe, 11. gününde lider olan McIlroy’un 5 vuruş gerisinden giriyor.

Puan: Boogie

Toplam: 1 fazla

Numara. 2: Bar 4, 480 yard

Bu grupta iki farklı şey oluyor: McIlroy sıcak; Woods soluyor. Woods, kuş su birikintisini yaklaşık bir mil uzaktaki deliğe 10 metre geçtiğinde, günün beşinci günü olan McIlroy başka bir kuşa yuvarlandı. Woods değişemezdi, arka arkaya üçüncü olan başka bir umacıydı.

Puan: Boogie

Toplam: 2 fazla

Numara. 3: Bar 4, 444 yard

Woods’a iyi bir şey olmak zorunda çünkü her şey ters gitti. Sonunda oldu. Çay atışıyla çimenliği ikiye böldü. Tutum atışı daha da iyiydi. Yolu kontrol etti ve rüzgarla döndü ve top delikten 4 fit uzağa yerleşti.

Puan: Birdie

Toplam: 1 fazla

Numara. 4: Bar 4, 377 yard

Woods Fairway’i bir demirle kaçırdı; McIlroy bir sürücü ile fairway’in ortasına çarptı. Woods’un ikinci atışı için 148 yardası kalmıştı; McIlroy’un 43 yardası vardı. Woods, Greenside sığınağını onun yaklaşımıyla icat etti; McIlroy, 10 fitlik alçak bir kama döndürdü. Woods, green’i yakalamayan korkunç bir sığınak vuruşu yaptı; McIlroy İki Popo. Woods tarafından yapılan Boogie; McIlroy eşit olarak çıktı.

Puan: Boogie

Toplam: 2 fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.