‘The Way of Water’ Küresel Gişede 2 Milyar Doları Geçti – Son Tarih

En son güncelleme…: Artık resmileşti James Camerons avatarı: su yolu Dünya çapında 2 milyar doları aşan altıncı film oldu. Bu aynı zamanda yapımcının dönüm noktasına ulaşan üçüncü filmi. titanik Ve orijinal avatarı.

Mega başarı sunuldu hafta sonundan önce Şimdi 20th Century Studios/Disney devam filminde dünya çapında hasılatla 2.024 milyar dolar Pazar boyunca. O içerir 1.426 milyar dolar Yabancı turnikelerden. Bunun anlamı, denizde, suyolu Tüm zamanların 4 numaralı unvanı oldu ve geçti Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Ve sadece arkasında Avatar, Yenilmezler: Oyunsonu Ve titanik. Bu, Cameron’a şimdiye kadar yayınlanan dört filmden üçünün övünme haklarını veriyor. Uluslararası gişe.

Küresel bazda, suyolu Navi’nin bir sonraki seti, şimdiye kadarki 6. sıçramalı film Sonsuzluk Savaşı Ve Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor. Bu, bu hafta sonra gerçekleştiğinde, destansı bilim kurgu macerası dünya çapında tüm zamanların 4. filmi olacak ve Cameron’a ilk dörtten üçünü verecek.

Ve küresel olarak, avatar: su yolu IMAX’tan 227 milyon dolar hasılat elde ederek bir öncekini geride bıraktı. Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor 2 olaraknd Format tarihindeki en yüksek hasılat yapan film.

Bu altıncı hafta sonu genel olarak yurtdışında %38’lik bir düşüş gördü 53,6 milyon dolar. Ay Yeni Yılı için çeşitli konuların açılması nedeniyle (aşağıda daha fazlası), Avatar 2 Çin’de %56 düşüş yaşadı, ancak orada hala 229,7 milyon dolara ulaştı ve ilk gösterimi geride bırakarak pazarda pandemi döneminin en yüksek hasılat yapan stüdyo filmi olmaya devam ediyor. avatarı.

Bugüne kadarki en büyük 10 yabancı pazar: Çin (229,7 Milyon Dolar), Fransa (129,8 Milyon Dolar), Almanya (117 Milyon Dolar), Kore (96,9 Milyon Dolar), Birleşik Krallık (81,9 Milyon Dolar), Hindistan (57,9 Milyon Dolar), Avustralya (55,1 Milyon Dolar). ), Meksika (51,4 Milyon Dolar), İspanya (47 Milyon Dolar) ve İtalya (45,3 Milyon Dolar).

READ  Elon Musk'ın Twitter anlaşmasını durdurma teklifi CFO üzerinde baskı yaratıyor

Daha ileri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.