Tesla, Kaliforniya’daki bir uçurumdan 250 fit aşağı düştü ve 4 yolcunun tamamı hayatta kaldı

Editörün Notu: Pasifik Sahili Otoyolunda uçurumun üzerinden geçtiği iddia edilen bir adam tutuklandı. öğrenmek için İşte en son hikaye.CNN

İki yetişkin ve iki çocuk, Tesla Kaliforniya’nın Pasifik Sahil Otoyolunda bir uçurumdan aşağı daldığında ve 250 fit aşağıdaki kayalık bir kumsala çarptığında bir şekilde ciddi yaralanmalardan kurtuldu.

Olay, Pazartesi sabahı San Francisco’nun yaklaşık 20 mil güneyindeki Devil’s Slide’da meydana geldi.

Araçta bulunanların kazadan sağ çıkmaları bizleri çok şaşırttı” dedi. Brian Pottenger dediCal Fire’ın Sahil Kenarı Yangından Korunma Bölgesi’nden Tabur Şefi.

CNN’e “O uçurumdaki kazalar nadir değildir. O uçurumdaki birçok araca müdahale ediyoruz. Nadir olan, hayatta kalan çok fazla kişinin olmamasıdır – bu tür bir kazadan sağ çıkmak çok nadirdir.”

Pottenger, arabada yetişkin bir erkek, yetişkin bir kadın, 9 yaşında bir erkek çocuk ve 4 yaşında bir kız çocuğunun bulunduğunu söyledi. Her iki çocuk da sağlam olan araba koltuklarına sabitlendi dedi.

Yetkililer, dört kapılı, beyaz Tesla sedanın Pacifica ve Montara arasındaki Tom Landos Tüneli’nin güneyinde, Otoyol 1’de güneye doğru ilerlediğini ve yoldan saptığını söyledi. Kazanın nedenini açıklamadılar.

California Otoyol Devriyesi sözcüsü CNN’e Tesla’nın otonom sürüş özelliklerinin o sırada aktif olduğuna inanmadıklarını söyledi.

Pottenger, “Araçtaki hasar, aracın çarptığını ve ardından birçok kez ters döndüğünü gösterir.” Dedi. Arabanın tekerlekleri üzerinde durduğunu da sözlerine ekledi.

San Mateo İlçesi Şerif Ofisi tarafından sağlanan bu fotoğraf Tesla'yı Devil's Slide olarak bilinen kayalıkların altındaki kayalık bir kumsalda gösteriyor.

İtfaiyeciler uçurumdan aşağı inerken, diğer ilk müdahale ekipleri dürbünle izledi.

Pottenger, “Bunu yaparken ön camdan ön koltuktaki hareketi gözlemleyebildik.” Dedi. “Yani en az bir kişinin hayatta olduğunu biliyoruz.”

Yetkililer, araçta bulunanların sıkışan aracın içinde sıkıştığını söyledi. Pottenger, CNN’e itfaiye onlara ulaştığında dördünün de bilinci yerindeydi.

Mürettebat iki çocuğu serbest bıraktı ve onları halatlarla sepetler içinde uçurumdan yukarı taşıdı. Bir California Otoyol Devriyesi helikopteri daha sonra iki yetişkini güvenli bir yere kaldırdı.

Kaliforniya Otoyol Devriyesi tarafından yayınlandı Dramatik video Sörf aşağıdaki kayalara çarparken, bir helikopter bir kurtarıcıyı bir kabloyla kaza mahalline indirdi.

Bir California Otoyol Devriyesi helikopteri, engebeli sahil şeridinde arabada bulunan iki kişiyi kurtardı.

San Mateo Şerif Ofisi pazartesi dedi İki yetişkin “yaşamı tehdit etmeyen yaralandı” ve iki çocuk “zarar görmedi”.

Pottenger, araçta bulunanların tedavi için Stanford Tıp Merkezi’ne götürüldüğünü söyledi. Koşullarıyla ilgili bir güncelleme Salı günü mevcut değildi.

Yetkililer, hayatta kalan dört kişinin kimliklerini açıklamadı veya dördünün aynı aileden olup olmadığını söylemedi.

Pottenger, CHP’nin soruşturma yürüttüğünü ve kazanın nedenini belirleyeceğini söyledi.

Travmatik bir kazaydı ve hayatta kaldılar” dedi. “Çok kötü bir durum için iyi bir sonuç.”

READ  Komite, 6 Ocak'ta Trump'a karşı suç duyurusunda bulunabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.