Teksas Senatörü: Okul polis şefi 911 çağrılarını bilmiyor

Yuvalde, Teksas (AB) – Komutan, Wolde, Teksas’ta bir ilkokula silahlı saldırı düzenlendi.Teksaslı bir senatör Perşembe günü yaptığı açıklamada, katliamdan sonra binada mahsur kalan öğrencilerin panik halinde 911’i aradığına dair bir rapor olmadığını söyledi.

Rob İlköğretim Okulu’ndakilerden yardım talepleri Sen. Said Roland Gutierrez l 24 Mayıs’ta okul Bölge Polis Şefi Pete Aradonto’ya gitmedi. Demokrat senatör, şehir polisine yapılan çağrılara rağmen Aradonto’nun “sistemik başarısızlıktan” haberdar edilmediğini söyledi.

Guterres düzenlediği basın toplantısında, “Özellikle 911 çağrılarını kimin aldığını bilmek istiyorum.” dedi ve cinayetlerden hiçbir kişi veya şirketin tam olarak sorumlu olmadığını da sözlerine ekledi.

Ancak sayılarının Cumhuriyetçi Vali Greg Abbott’u yenmek için yeterli olmadığını kabul etti.

“Yasama düzeyi de dahil olmak üzere her düzeyde hata vardı. Bütün bunlarda Greg Abbott’ta çok fazla suçluluk var ”dedi.

Saldırıda 19 çocuk ve iki öğretmen öldü Rob İlkokulunda, neredeyse on yılın en kötü okul saldırısı. on yedi daha Yaralandı. Şehit olanlar için cenaze hizmetleri Bu hafta başladı.

Abbott bu hafta eyalete emir verdi Yasama meclisini şahsen bir okul bölgesi güvenlik denetimi toplamaya ve okul ve silah güvenliği, ruh sağlığı ve diğer konularda tavsiyelerde bulunmak üzere bir meclis toplamaya çağırdı.

Bir sonraki Teksas Meclisi oturumunun Ocak 2023’te yapılması planlanıyor. Guterres, Abbott’u saldırıya yanıt olarak özel bir oturum düzenlemeye çağıran birkaç milletvekilinden biriydi.

Saldırgan, 18 yaşındaki Salvador Ramos, yaklaşık 80 dakika geçirdi. Okulun içinde, ilk memurların onu binaya kadar takip etmesinden bu yana bir saatten fazla zaman geçmişti ve o, kolluk kuvvetleri tarafından öldürüldü.

Çekimden bu yana, kolluk kuvvetleri ve devlet yetkilileri, olayın doğru zaman çizelgesini ve ayrıntılarını sağlamak için mücadele etti. Ve polisin nasıl yanıt verdiği, bazen çelişkili bilgiler vererek veya birkaç saat sonra bazı raporları geri çekerek. Eyalet polisi, bazı ifadelerin ön olduğunu ve daha fazla tanıkla görüşüldüğü için değişebileceğini söyledi.

Youtube videosu küçük resmi

Odak noktasının çoğu Arredonto’ya döndü. Teksas Kamu Güvenliği Departmanı başkanı Steven McGrath, Aradonto’nun durumun rehin alındığına inandığını ve 911 çağrıları gelirken memurlara sınıfa girmeye teşebbüs etmemek için “yanlış bir karar” verdiğini söyledi.

READ  Gazprom, Nord Stream 1 boru hattıyla Almanya'ya gaz vermeye devam ediyor

Guterres, 911 çağrılarından herhangi bir ayrıntının olay yerindeki birkaç şirketin kolluk kuvvetleriyle paylaşılıp paylaşılmadığının net olmadığını söyledi.

Guterres, “Wolde PD 45 dakika içinde 911 çağrı aldı, memurlar bir koridorda oturdu ve 19 memur bir koridorda 45 dakika oturdu” dedi. Bunun o kişilere bildirilip bildirilmediğini bilmiyoruz” dedi.

Ancak senatör, eyalet acil durum iletişim komisyonunun okul bölgesi polis şefinin habersiz olduğunu söylediğini söyledi.

“O başkomutan. Guterres, 911 çağrısı almadığını söyledi.

Arredondo, saldırının ardından Associated Press’in yorum talebine yanıt vermedi. Perşembe günü okul polis merkezine bırakılan telefon mesajı hemen geri dönmedi.

Wolde polis şefi Daniel Rodriguez ve bir departman sözcüsü Perşembe günü yorum isteyen AP telefon mesajlarına ve e-postalarına yanıt vermedi.

2019’da polis iletişimi de sorun oldu Teksas, Odessa’da silahlı bir saldırgan yedi kişiyi vurdu ve iki düzineden fazla kişiyi yaraladı. Yetkililer, 36 yaşındaki Seth Aaron’un çekimden önce ve sonra 911’i aradığını, ancak hepsi aynı radyo kanalında çalışmayan ajanlar arasındaki iletişimin kesilmesinin yanıtı yavaşlattığını söyledi. Attar, memurlar onu vurmadan önce yaklaşık 10 mil geçmeyi başardı.

___

Wolde, Teksas’taki okul saldırısı hakkında daha fazla bilgi: https://apnews.com/hub/uvalde-school-shooting

___

Pleiberg, Dallas’tan bildirdi. Austin, Teksas merkezli Associated Press yazarı Jim Verduno bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.