Tamar Hamlin sahada yere yığıldı; Bills-Bengals MNF maçı askıya alındı

CINCINNATI — Senet savunması Tamar Hamlin NFL, Pazartesi gecesi Buffalo ile Cincinnati Bengals arasındaki maçı erteleyen NFL’nin söylediğine göre, sahada yere yığıldı, kalp masajı yapıldı ve ardından ambulansla yerel bir hastaneye götürüldü ve burada durumu kritik durumda.

Hamlin’e, NFL’nin en iyi iki takımı arasındaki hesaplaşmayı sona erdiren heyecan verici bir sahnede, ilk çeyrekteki bir oyunun ardından yere yığıldıktan sonra birkaç dakika sahada CPR verildi. ESPN yayınına göre ambulansa bindirilip 16 dakika sonra sahadan çıkarılarak oksijen verilerek Cincinnati Üniversitesi Tıp Merkezi’ne götürüldü.

Ligden yapılan açıklamada, “Humlin, ekip ve bağımsız sağlık personeli ve yerel sağlık görevlileri tarafından sahada anında tıbbi yardım aldı.” “Daha sonra yerel bir hastaneye götürüldü ve burada durumu kritik.

“Düşüncelerimiz Tamar ve Buffalo Bills ile birlikte. Kullanılabilir olduğunda daha fazla bilgi sağlayacağız. NFL, oyunu ertelemeyi kabul eden NFL Oyuncuları Derneği ile iletişim kurmaya devam ediyor.”

Hamlin, geniş bir alıcıyla mücadele ettikten sonra yaralandı Dee Higgins Sonra hızla kalktı. Hamlin, hemen yardımına koşan atletik eğitmenlerle aniden yere yığıldı. Antrenörler başını sabitlerken sahaya sedye getirildi.

Bills’in tüm tarafı, dikkat çekerken Hamlin’i çevreledi. Atletik antrenörler tarafından bakıldığı için, birkaç Bills oyuncusu gözle görülür şekilde üzüldü ve birbirlerini rahatlattı. Birçok oyuncu, Hamlin’i sıkıntı içinde görmekten yüz çevirdi.

Hamlin’i hareket ettirmeye yönelik ilk girişim, sahaya geri dönmesiyle sonuçlandı, ancak sonunda, yaklaşık 21:25 ET’de sahadan ayrılan ve saat 5’te bulunduğu Cincinnati Üniversitesi Tıp Merkezi’ne giden bir ambulansa yerleştirildi. ‘saat. Mil uzakta. Hamlin’in ailesi ambulansta yanında olmak için tribünlerden indi.

Hamlin sahadan ayrıldıktan sonra, Bills oyuncuları bir daire şeklinde diz çöktüler, ardından yan çizgiye döndüler ve savunma oyuna devam etti. Buffalo geniş alıcı Stephen Dix Herkesi bir söze çağırdı. Ancak Bengals koçu Zach Taylor, oyunu yeniden başlatmak yerine Phil’in rakibi Sean McDermott’a gitti ve orada oyun yetkilileriyle görüştü. Oyun daha sonra askıya alındı ​​- Bengals sakatlıktan 21 dakika sonra 7-3 önde gitti.

READ  Sam Bankman-Fried, ABD'ye iade edildiğinde kefalet anlaşması istiyor

NFL daha sonra 22:00 ET’ye kadar tam bir erteleme duyurdu. Lig, oyunun ne zaman başlayacağını veya devam edeceğini söylemedi.

Sendika yaptığı açıklamada, “NFLPA ve topluluğumuzdaki herkes Tamar Hamlin için dua ediyor” dedi. “Bills ve Bengals oyuncularının yanı sıra NFL ile de temas halindeyiz. Şu anda en önemli şey Tamar’ın sağlığı ve iyiliği.”

Hamlin, 2021 NFL Draftının altıncı turunda Pittsburgh dışında, Bills onu genel olarak 212. sırada seçtiğinde seçildi.

Bu sezon sakatlanan bir güvenlik yerine Bills için başladı. mika hyde, 2. Haftada boynundan sakatlanarak sakatlanmış rezervde. Hamlin, Pazartesi günü takımdaki ikinci en çok müdahale için berabere kaldı (91) ve bu yıl bir zorunlu fumble ve 1.5 çuval ile 13 başlama yaptı.

Bills savunma koordinatörü Leslie Frazier geçtiğimiz günlerde, Hamlin’in sezon boyunca büyüdüğünü, buna vokal lider olarak adım atması ve takım oyuncusu olarak gelişmesi de dahil olduğunu belirtti.

Hyde, aynı 2. Hafta maçında Hamlin’in yakın arkadaşı ve eski kolej takım arkadaşı Bills’in köşe bağı olan Tennessee Titans’a karşı yaralandı. dane jackson, boynundan yaralanarak yere düştü. Jackson bir maç kaçırdı.

Pennsylvania, McKees Rocks dışında 2016 Sınıfında ülkenin en iyi kornerlerinden biri olan Hamlin, Ohio State ve Penn State yerine Pitt için oynamayı seçti. Teslim oldu, üç yıllık bir başlangıç ​​​​ve güvenlik pozisyonundaki en güvenilir oyunculardan biri oldu.

2020’de Pitt’teki son sezonunda Hamlin, ikinci takım All-ACC seçimiydi ve 67 top çalma ve yedi pas kırma ile Panterlere liderlik etti. Hamlin seçildikten sonra, Pitt koçu Pat Narduzzi WGRZ-TV’ye şunları söyledi: “Onda yürek var. Liderliği var. Yani, tüm savunmamız onun etrafında kuruldu. Damar sahaya çıkıp becerilerini gösterecek. Bence o öyle biri.” . Çok yönlü.”

READ  Tiger Woods tekrar harekete geçti ve işte PGA Şampiyonasında nasıl göründüğü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.