Steve Clifford, teknik direktör Charlotte Hornets’e geri dönmeyi kabul etti.

Takım Cuma günü yaptığı açıklamada, Steve Clifford’un Charlotte Hornets’in teknik direktörü olmak için bir sözleşmeyi kabul ettiğini ve ikinci tura geri döndüğünü duyurdu.

2018’de sona eren beş yıllık seride sahibini iki playoff maçına çıkaran Clifford, Golden State asistanı Kenny Atkinson’ın işi kabul etmesi ve onun yerine Warriors’ta kalmaya karar vermesinin ardından geri döndü.

Clifford, Hornets’in sahibi Michael Jordan ve Jordan ile her zaman güçlü bir iş ilişkisine sahipti ve genel menajer Mitch Kupchak, bu büyüyen, genç liste için istediklerini karşıladı: Bir koç onları defansif olarak geliştirebilir ve bir playoff takımına dönüştürebilir. Clifford, koçluk meslektaşları arasında büyük saygı görüyor ve yetenek listesini geliştirdiği için hem Charlotte hem de Orlando’da büyük saygı görüyor.

Kupchak yaptığı açıklamada, “Önceki tecrübesinin ve koçluk felsefesinin onu takımımız için daha iyi bir koç yapacağını umuyoruz.” Dedi. “Steve, savunmayı geliştirme konusunda kanıtlanmış bir sicile ve oyuncuların becerilerini geliştirme ve geliştirme geçmişine sahip ve Steve, son birkaç yıldır taraftarlarımızla aynı hücum hızıyla oynamaya kararlı. Takım olarak bir sonraki adımı atın. Umarız genç oyuncularımızın büyümesine devam etmesine yardımcı olur.”

Kaynaklar, Clifford’un son günlerde mülkiyet ve yönetimle görüştüğünü ve geri dönmek için adaylığını hızlandırdığını söyledi.

Kaynaklar, Hornets’in kısa süre önce Jordan ile röportaj yapan Mike D’Antoni’yi de ciddiye aldığını söyledi.

Uzun süredir NBA’in en iyi savunma koçlarından biri olarak kabul edilen Clifford, NBA’de ilk 10’da yer alan Charlotte’un takımı için mahkemenin kararını iyileştirmek için çalışacak. son dört sezon. 2021-22’de.

Hornets ile oynadığı beş sezonda Charlotte’un savunması üç kez ilk 10’da yer aldı. Sihirli bir koç olarak geçirdiği üç sezonun ikisinde savunması sekizinci ve 11. sırada yer aldı.

READ  San Francisco, ilerici DA Sasa Poutin'in anısına ezici bir çoğunlukla oy kullandı

Charlotte geçen sezonu NBA’in sekizinci sıradaki hücumuyla bitirdi ve sahanın bu ucunda All-Star korumaları arasında bol miktarda ateş gücü vardı. lamelo paulForbidden Free Agent Forward Mil KöprüleriKoruma terry gül ve ileri Gordon HowardDiğerleri arasında.

Clifford, “Bu, birçok yetenekli parçaya sahip harika bir genç takım” dedi. “Charlotte harika bir şehir ve Hornets taraftarlarının bu seriye duyduğu ilgiyi ilk elden biliyorum. Kasabaya geri dönüp oyuncularımızla çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum.”

Clifford ve Hornets, dört sezonun ardından Nisan ayında görevden alınan James Boreko’nun yerine Atkinson’la anlaşmaya vardıktan sonra yeniden bir araya geldi.

60 yaşındaki Clifford, franchise ile ilk sezonunda beş sezonda 196-214’e yükseldi ve bu, onu 2004’te NBA’e döndükten sonra en iyi rekorlarına götürdü ve 2016’da 48-34 gittiklerinde genişleme takımına geri döndüler. . Hornets, o yıl playoffların ilk turunda Miami Heat’e yedi maçta yenildi.

18 sezonda lige dönerek Charlotte’u üç playoff maçından ikisine götürdü. Clifford’un 196 galibiyeti, takıma 1990’ların başında ve ortasında koçluk yapan Alan Priesto’nun arkasından franchise tarihinde ikinci sırada yer alıyor. Clifford, franchise tarihinde en çok koçluk yapılan oyunlar için Priesto ile bir araya geldi.

Clifford, 2018’de Charlotte tarafından görevden alındıktan birkaç hafta sonra, Magic tarafından işe alındı ​​ve her iki taraf da ayrılmayı kabul etmeden önce ilk iki sezon arka arkaya playoff görünümleri de dahil olmak üzere üç yıl koçluk yaptı. 2020-21’deki 21-61 kampanyasının ardından. Geçen sezonu Brooklyn Nets’te Steve Nash’in danışmanlığında geçirdi.

Clifford, kariyerine Kuzeydoğu’daki çeşitli kolejlerde koç olarak başladı ve daha sonra New York Knicks, Houston Rockets, Magic ve Los Angeles Lakers’ta yardımcı koç olarak çalıştı. .

Clifford, gelecek sezon için bir baş antrenör olmadan Hornets – Utah Jazz’ı çalıştırmayı kabul etti, uzun süredir teknik direktör Queen Snyder bu ayın başlarında takımdan ayrılmaya karar verdi.

READ  Roket Fırlatma SpaceX Falcon 9 Intelsat G-31/G-32

ESPN’den Tim Bontemps bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.