Steve Bannon, 6 Ocak’ta mahkemeye itaatsizlikten suçlu bulundu.

WASHINGTON — Haftalarca Başkan Donald J. Trump’ın eski başdanışmanı Stephen K. Bannon, bekleyen davası hakkında ateşli konuşmalar yaptı ve bir noktada kendisini uymayı reddetmekle suçlayan savcılara “geçici” gitme sözü verdi. tarafından verilen bir mahkeme celbi Ev Seçim Komitesi Soruşturma 6 Ocak Capitol’e Saldırı.

Ancak bir kez mahkemeye çıktığında, tanıklık etmemeye veya başka bir savunma yapmamaya karar verdi ve Cuma günü Mr. Bannon, Kongre’yi iki kez aşağılamaktan suçlu bulundu.

Jürinin üç saatten kısa bir süre sonra vardığı karar, Bay K.’den bir gün sonra geldi. Video, Bannon’ın boykot ettiği bir Meclis komitesi kamuya açık oturumunda kısa bir süre önce ortaya çıktı. Müfettişler, Bay Trump’ın sonuç ne olursa olsun 2020 seçimlerinde zafer ilan etmeyi planladığını söylediği bir klip oynattı.

68 yaşındaki Sn. Bannon, mahkeme dışında yaptığı açıklamalarda, savcılığın “Donald Trump’a bağlılığı yasaya uymak yerine” seçtiğini söyleyerek haklı olduğunu söyledi, ancak önemli bir ayrıntıyı atladı.

Bay Trump, “Trump ve Anayasa’nın yanındayım” dedi. dedi Bannon. “Bunu asla geri almayacağım.”

Cuma gününün ilerleyen saatlerinde Fox News’de Mr. Bannon gruba saldırdı ve üyelerinin tasfiye edilmesini ve personelinin soruşturulmasını istedi. “Artık 6 Ocak personeline şunu söyleyebilirim: Belgelerinizi koruyun” dedi. dedi Bannan.

Yargıç Carl J. Nichols, Ekim sonu için bir ceza tarihi belirledi, ancak Mr. Bannon’ın avukatı David I. Schoen, müvekkilinin suçlu kararına itiraz edeceğini söyledi.

Yıllar geçtikçe Sn. Bannon’ın mahkumiyeti, çalkantılı bir siyasi kariyerin son dönüm noktasıydı. Bir zamanlar “alt-sağ için bir platform” olarak tanımladığı Breitbart News web sitesinin bulunmasına yardım etti. Trump’ın ilk kampanyası sırasında öne çıkanlar, gevşek bir şekilde hizalanmış ırkçılar, kadın düşmanları ve İslamofobikler topluluğuydu.

READ  Amazon'da Dom Phillips ve Bruno Pereira'ya ait eşyalar bulundu | Brezilya

2016 yılından itibaren Sn. Bannon, kampanyanın baş mimarı Mr. Bay. Trump’ın zaferinden sonra, başkanın stratejisti ve kıdemli danışmanı olarak hizmet etmek üzere Beyaz Saray’a getirildi, ancak Breitbart’a dönmeden önce sadece yedi ay sürdü.

Sonunda Sn. koz o affetti Pannon Görevdeki son döneminde.

2020 seçimlerinde Sn. Trump’ın yenilgisinden sonra, Mr. Bannon ona tekrar yardım etti. Başkanı görevde tutmak için “Green Bay Sweep” adını verdikleri bir strateji tasarlamak için Beyaz Saray danışmanı Peter Navarro ile çalıştı. Plan, Temsilciler Meclisi ve Senato’nun Cumhuriyetçi üyelerini 6 Ocak 2021’de Seçim Kurulu oylarının sayımını engellemeye çağırdı, böylece kilit eyaletlerdeki milletvekilleri eyaletlerindeki sonuçları kontrol edebilir ve Bay Trump’a bir zafer verebilir.

Capitol saldırısıyla ilgili büyük soruşturmalardan birinin sonucu olarak, Mr. Yakın bir Trump yardımcısının ilk mahkumiyeti Mr. Bannon’un cezası. Meclis Komitesi’nin celbine karşı çıktıktan sonra, Mr. Navarro, aşağılamayla suçlandı ve Kasım ayında yargılanması planlanıyor.

2017 yılında Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra, Mr. Geçen Kasım’da suçlanmıştı. Savcılar onu tutuklamak için bir mahkeme kararı talep etmediği için kefaletsiz serbest kalıyor.

Kongreye saygısızlık Bir kabahat, her sayı para cezası ve en fazla 12 ay hapis cezası ile cezalandırılır. O sırada Sn. Trump aleyhindeki iddianameler, Adalet Bakanlığı’nın Trump’ın bazı üst düzey ortaklarına karşı saldırgan bir tavır alabileceğinin kanıtı. Saldırı öncesi ve sonrası iç çember.

Duruşmasından önceki yasal sorunlara rağmen, Mr. Bannon’un suçluluğu ya da masumiyeti nihayetinde basit bir soruyu gündeme getirdi: bir Meclis komitesi celbini karşı çıkarak ihlal edip etmediği. Federal savcı Molly Gaston Cuma günü yaptığı kapanış konuşmasında, “Bu dava karmaşık değil, ancak önemli” dedi.

Meclis Komisyonu, Sn. Bayan Banan sormak istedi. Gaston, seçimleri değiştirme planlarının tartışıldığı jüriye, saldırıdan bir gün önce yaptığı açıklamayla ilgili olarak 6 Ocak’ta “cehennemin” kopacağını söyledi.

READ  CDC Direktörü Rochelle Walensky, COVID hatalarını gerekçe göstererek sistemin sarsıldığını duyurdu

Ama o tartıştı, Mr. Bannon, grubun eski patronunu koruma taleplerini açıkça görmezden geldi.

Kendi özeti sırasında, Mr. Bannon’un avukatlarından M. Evan Corcoran, müvekkili tarafından alınan mahkeme celplerinin yönetim kurulu tarafından uygunsuz bir şekilde imzalandığını ve Mr. Bannon, kasıtlı olarak uymakta başarısız olmadığını söyledi. Bu. Bay. Corcoran, davadaki bir avukatla hükümetin tanıklarından birinin aynı kitap kulübüne üye olmasının imkansızlığını öne sürmeye çalışır.

Cuma günü mahkeme başlamadan önce, Sn. Bannon’un hukuk ekibi, Yargıç Nichols’a yazılı bir talepte bulunarak, yargıçlardan, grubun Perşembe günkü prime-time komite duruşmasının “en rahatsız edici bölümü” olarak nitelendirdiği şeyi görüp görmediklerini sormasını istedi. Pannon. Ancak Yargıç Nichols, jüri üyelerinin oy kullanmasına izin vermeyi reddetti.

Birçok sanık gibi Sn. Bannon jüriye bir savunma davası sunmadı, bunun yerine savcılığın iki tanığın çapraz sorgusuna güvenmeyi seçti: grubun avukatı ve dava üzerinde çalışan bir FBI ajanı.

Geçen hafta, avukatlar Mr. Bannon’un kürsüye çıkmasını önerdiler, ancak sonunda ifade vermekten vazgeçti.

Bay. Duruşmadaki ifade, devletin Bannon’a karşı davasını dinlendirmesiyle Çarşamba günü sona erdi.

Bay. Savcılar, hareketin Bannon’un yasaya “burununu çevirdiği” basit gerçeğine dayandığını söyledi.

Bay. Bannon’un avukatları, jüri tarafından müvekkillerinin ifadesini ve belgelerini almak için belirlenen sürenin esnek olmadığını, Yargıç Nichols’un savunmanın açık olduğu birkaç satırdan biri olduğunu savundu. Yargıç Nicholls, duruşma öncesi kararlarında, avukatların jüriye Mr. Bannon, mahkeme celbini ya da Mr. Trump, kişisel olarak bunu yapmaya yetkili olduğunu söylemek için hukuk danışmanı aldı.

Bay Bannon, “Bay Bannon neden gelmediğine dair tüm hikayeye sahip – avukatının tavsiyesi, yönetici ayrıcalığı talebi, geçerliliği hakkındaki sorular ve daha fazlası” dedi Bay Bannon. Bannon’un avukatı Mr. Schoen bu hafta mahkemede tartıştı. Duruşma başlamadan önce. Tüm bu savunmalar ve davayla ilgili öyküsü, hükümetin talebi üzerine mahkeme tarafından engellendi.

READ  Biden yönetimi, eski Korintli öğrenciler için 5,8 milyar dolarlık öğrenci kredisini iptal etti

Seçenekleri sınırlı olduğu için, Mr. Corcoran duruşma sırasında mahkeme celbinin ve savcılığın davasının siyasi amaçlı olduğunu savundu.

Duruşma başlamadan önce Sn. bannan Ters eğilim ve 6 Ocak’ta komite önünde ifade vermeyi teklif etti. Ancak savcılar, hareketi suçlamalardan kaçınmak için son bir çaba olarak tasvir ettiler.

Yargıç Nichols, ilk olarak 6 Ocak’taki komitenin kamuya açık duruşmaları ve duruşmasının devam eden haberlerinin jüri havuzunu bozacağı endişelerinden ve ardından savunmanın hazırlıksız olduğunu söylediğinden, savunmanın duruşmayı ertelemeye yönelik birkaç talebini reddetti. Yargıç Nichols, olası argümanlarına kısıtlamalar getirdikten sonra davasını savunmak için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.