Stephen Colbert’in “Late Show” prodüksiyon ekibi ABD Capitol yakınlarındaki Kongre binasında gözaltına alındı

CBS’nin Cuma günü bildirdiğine göre, “Stephen Colbert ile Geç Gösteri” yapım ekibinin birkaç üyesi Perşembe gecesi ABD Capitol yakınlarındaki bir kongre ofis binasında gözaltına alındı. Şirket, grubun gözaltına alındıklarında bir komedi bölümü çektiğini söyledi.

ABD Capitol Polisi, CBS News’e, memurların, Longworth House ofis binasında akşam 8:30’da altıncı kat koridorunda “koruma ve kongre kimliği olmayan” yedi kişiyi gözaltına aldıkları bir “rahatsızlık çağrısına” yanıt verdiklerini söyledi.

Komite, onların Kongre çalışanı olmadıklarını belirledikten ve önceki gün binayı terk etmeleri istendikten sonra, izinsiz girmekle suçlandılar. Polis, bir ceza soruşturmasının sürdüğünü ve birkaç suçlamaya daha yol açabileceğini söyledi.

Capitol Polisi herhangi bir isim açıklamadı ve şüpheliler “The Late Show”daysa, CBS News’e benzer şekilde Paramount Global’ın bir parçasıydı. Ancak CBS Cuma günü yaptığı açıklamada, Çarşamba ve Perşembe günleri Capitol Hill’de “Triumph the Insulted Comic Dog” komedi bölümünü kaydeden yapım ekibinde şüpheliler olduğunu söyledi.

CBS yaptığı açıklamada, prodüksiyon ekibinin önceki gün röportajları gerçekleştirdiğini, “görüşme yapılan üyelerin kongre yardımcıları tarafından onaylandığını ve önceden ayarlandığını” söyledi. Şirket, üyelerin ofislerinden ayrıldıktan sonra grubun gözaltına alınmadan önce “stand-up’ları ve diğer komedi unsurlarını” çekmeye güvendiğini söyledi.

Perşembe günü yayınlanan fotoğraflarda komedyen Robert Smigel’in Triumph karakterini seslendirdiği görüldü. Ocak 6 Meclis Seçim Komitesi Sorgulamaları.

6 Ocak'ta Meclis Seçim Komitesi üçüncü duruşmasını yapıyor, Robert Smigel
Aktör ve komedyen Robert Smigel, 6 Ocak’ta Amerikan Başkenti’ne yapılan saldırıyla ilgili Meclis Seçim Komitesi soruşturmasının önündeki kaldırımda “Hakaret Edilen Komik Köpek Zaferi” olarak rol aldı. 16 Haziran 2022 Washington, DC

Getty Resimleri


Olay, panelin üçüncü kamuya açık duruşma gününü tamamlamasından birkaç saat sonra geldi. Longworth binasının tam karşısında bulunan başka bir kongre binası olan Canon House ofis binasında soruşturmalar sürüyor.

READ  Dow vadeli işlemleri, Ekim enflasyon raporunun beklenenden daha hafif olmasının ardından 800 puandan fazla yükseldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.