Spirit, Frontier, JetBlue ile görüşmelere devam etmek için hissedar birleşme oylamasını tekrar erteledi

07 Şubat 2022’de Florida, Fort Lauderdale’deki Fort Lauderdale-Hollywood Uluslararası Havalimanı’nda Spirit Airlines uçuşu.

Joe Radell | Getty Resimleri

Ruh Havayolları Çarşamba günü önerilen birleşmeye ilişkin hissedar oylamasını geciktirdi Sınır Havayolları 8 Temmuz’a kadar, Perşembe günü planlanan toplantıdan sadece birkaç saat önce, sınır ve yarışma seçicisiyle daha fazla seçeneği tartışabilir. Jet Mavi Havayolları.

Bu, Spirit Frontier ile planlanan birleşmesine ilişkin oylamayı ikinci kez erteliyor. tartışmalı savaş Yıllar boyunca bir Amerikan havayolu için.

Spirit başlangıçta 10 Haziran Perşembe günü bir oylama planladı, ancak aynı nedenlerle erteledi.

Hem Frontier hem de JetBlue, planlanan referandumdan bir hafta önce tekliflerini artırdı.

Seyahat danışmanı ve Atmosfer Araştırmaları Komitesi başkanı Henry Hartwelt, “Ruh, oyların kendilerine ait olduğunu hissetmiş olsaydı, yarınki toplantıyı ertelemezdi” dedi. Ruh, durumun böyle olup olmadığı konusunda yorum yapmadı. “Bir pembe dizi bölümünün sonu gibi.”

Sınır ve ruh İlk duyuruldu Amaçları Şubat ayında birleşmek. Nisan ayında JetBlue tüm parayı aldı, Şaşırtıcı açık artırma Spirit için, ancak Spirit’in grubu, Jet Blue’nun satın alma düzenleyicileriyle işbirliği yapmayacağını savunarak Jet Blue’nun tekliflerini defalarca reddetti.

İkisi birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük beşinci havayolunu oluşturacak.

Jet, iyi niyetle müzakere etmediğini söyleyerek Spirit’e geri döndü ve oylamadan önce hissedar desteği aramak için havayolları arasında bir söz savaşını ateşledi.

Frontier ve JetBlue, ertelenen oylama hakkında hemen yorum yapmadı.

Sonrasında Spirit’in Payları yaklaşık %2 artarken, Frontier %1’den fazla arttı ve Jet Blue %1 düştü.

READ  Johnny Depp ve Amber Heard Hakaret Davası: Son Argümanlar Devam Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.