S&P 500 vadeli işlemleri, Şükran Günü tatili öncesi artan perakende kazançlarının önünde yükseldi

NYSE katındaki tüccarlar, 21 Ekim 2022.

Kaynak: NYSE

S&P 500 vadeli işlemleri Pazar akşamı perakende kazançlarının biraz üzerinde düştü.

Daha geniş piyasa endeksine bağlı vadeli işlemler %0,1 düştü. Dow Jones endüstriyel ortalama vadeli işlemleri 38 puan veya %0,1 düştü. Nasdaq 100 vadeli işlemleri yatay işlem gördü.

Ana ortalamaların her biri, bir önceki işlem seansında bir günlük artış, ancak bir haftalık düşüş bildirdi. Dow yaklaşık 200 puan veya %0.6 yükseldi. S&P %0,5 yükseldi ve Nasdaq Composite düz çizginin sadece %0,01 üzerinde kapandı.

Yatırımcılar, ayın başında Ekim ayı tüketici fiyat endeksi okumasıyla başlayan ve geçen haftaki toptan eşya fiyatları okumasıyla biraz hız kazanan son ayı piyasası rallisinin gücünü yansıtıyor. Tüccarlar, verilerden daha az etkilenen ve enflasyonun yavaşlama olasılığına olan güvenlerini yeniden değerlendiren Federal Rezerv yetkililerinin geçen haftaki mesajlarına bağlı kaldılar.

Yardeni Research’ten Ed Yardeni Cuma gecesi CNBC’nin “Kapanış Zili: Fazla Mesai” programına verdiği demeçte, kendi görüşüne göre 12 Ekim’deki düşük seviyeler ve S&P 500’ün yıl sonuna kadar 4.300’e yaklaşabileceğini söyledi. Anahtar dizini şu anda 3.965.34’te.

“Piyasadaki en büyük fark, muhteşem olan ekonominin dayanıklılığıdır” dedi. “Herkes yumuşak bir iniş mi yoksa sert bir iniş mi yapacağımızı tartışıyor – bu arada herhangi bir iniş olmadı. Tüketiciler durgunluk notunu almadılar, harcıyorlar.”

Perakende satışlar Ekim ayında arttı, ancak kurumsal düzeyde Target daha düşük talep bildirdi ve Amazon, Home Depot ve Walmart’ın güçlü sonuçlar bildirmesine rağmen 10.000 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu.

SoFi’nin baş yatırım stratejisti Liz Young, “Tatil harcamaları ne gösterirse göstersin, perakende hisse senetleri Kasım’da ilk üçte, Aralık’ta son üçte ve Ocak ortasında bir yerde olacak” dedi. hafta sonu.

READ  Boston Celtics'ten Danilo Gallinari yırtık ACL teşhisi koydu; Kaynak, sezon sonu kazançlarını beklediğini söylüyor

“Mevsimselliğin pazar analizinde yeri var ve bir miktar öngörü gücü var. Ancak yılın hangi döneminde olursa olsun ekonomik döngünün gücü güçlü.” “Fed’in şu ana kadar 375 baz puanlık zam yapması, ters getiri eğrisi, enflasyondaki artış ve emtia fiyatlarının hala hikayenin bir parçası olmasıyla, hepimiz ekonomik döngüde geç kaldığımız sonucuna varabiliriz.”

Bu hafta, tarihsel olarak sakin geçen Şükran Günü öncesinde, yatırımcılar tatil sonrası alışveriş sezonunun başlamasından önce başka bir perakende kazanç grubuyla meşgul olacaklar. Güvertedeki şirketler arasında Best Buy, Nordstrom, Dick’s Sporting Goods ve Dollar Tree yer alıyor.

Yatırımcılar, dayanıklı mallar, yeni ev satışları, işsizlik başvuruları ve tüketici duyarlılığı gibi bir dizi ekonomik raporun yanı sıra son Federal Rezerv toplantısının tutanaklarını alacaklar.

Gelecek hafta Kısa olan. Pazar Şükran Günü için Perşembe günü kapalıdır. Cuma günü, borsa 13:00 ET’de ve tahvil piyasası 14:00 ET’de kapanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.