S&P 500 Pazartesi günü düştü, Wall Street Haziran’dan bu yana en iyi haftasının ardından boğuldu

S&P 500, enflasyon verilerinin gevşetilmesinin ardından yaklaşık beş ayın en büyük haftalık kazancını kaydettikten sonra Pazartesi günü düşük işlem gördü.

Daha geniş pazar endeksi %0,6 düştü ve teknoloji tabanlı Nasdaq bileşimi %1,2 düştü. Dow Jones Sanayi Ortalaması düz çizginin üzerinde gezindi.

Bir önceki oturumda Nisan 2020’den bu yana en iyi haftasını yayınladıktan sonra S&P teknoloji sektörü yaklaşık %1 düştü.

S&P 500 %5,9 yükselerek bir önceki haftayı tamamladı ve Haziran ayından bu yana en iyi haftalık yükselişini gerçekleştirdi. Yatırımcılar, Federal Rezerv’in agresif sıkılaştırma kampanyasını yakında sonlandıracağına bahse girerek, beklenenden daha hafif enflasyonu alkışladılar. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite, geçen hafta Mart ayından bu yana en iyi haftası olan %8,1 değer kazandı. Mavi çipli Dow %4.2 yükseldi.

Nationwide’ın yatırım araştırması başkanı Mark Hackett, “Yatırımcıların varlık sınıflarında daha fazla risk almasıyla piyasada önemli bir değişim oldu” dedi. “Teknik göstergeler, yatırımcı duyarlılığı, momentum, genişlik ve risk faktörlerinin tümü önemli bir gelişme göstererek önemli ölçüde iyileşti.”

Bununla birlikte, Federal Rezerv yakın zamanda sıkılaştırma yolundan ayrılabileceğine dair çok az sinyal verdi. Fed Başkanı Christopher Waller Pazar günü yaptığı açıklamada, “Yavaşlamayı düşünmeye başlayabileceğimiz bir noktadayız” dedi. Ancak, “Yumuşamıyoruz. … Hıza odaklanmayı bırakın ve son noktanın nerede olacağına odaklanmaya başlayın. Enflasyonu düşürdüğümüz sürece, bu son nokta hala çok uzakta.”

Üçüncü çeyrek kazanç sezonu devam ederken, perakende satışlar yoğun bir şekilde odaklanmıştır. Büyük perakendeciler Walmart, Home Depot, Target, Lowe’s, Macy’s ve Kohl’s bu hafta rakamları açıklayacak.

READ  Elon Musk'ın kızı Vivian, isim ve cinsiyet değişikliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.