Sıcak hava dalgası, yükselen sıcaklıklarla Kuzeydoğu, New York ve Boston’ı kavuruyor

Yorum

ABD’nin çoğu bu hafta sonu şiddetli sıcaklık yaşıyor Yaklaşık 96 milyon Amerikalı Kuzeydoğu, ısı uyarıları veya uyarıları ve ısı endeksleri altında üç katına çıkıyor.

İnsanlar Boston’dan DC’ye kadar şehirlerde rahatlamak için havuzlara ve soğutma merkezlerine akın ederken, Interstate 95 koridorunun yukarı ve aşağısındaki yetkililer, sakinleri susuz kalmaya ve ısıya bağlı hastalık semptomlarına dikkat etmeye çağırdı.

NWS Hava Tahmin Merkezi, 30’dan fazla Ulusal Hava Servisi istasyonunun Pazar gününe kadar rekor sıcaklıklara yaklaşabileceğini veya aşabileceğini söyledi. Cuma dedi. Yüksek nem, ısı endekslerini – havanın hissettiği sıcaklık – 100 derece Fahrenheit’in üzerine iter Kuzeydoğuya nispeten hafif bir başlangıç Yaz için.

“Yazın Köpek Günleri”, Hava Tahmin Merkezi söz konusu“Şüphesiz buradalar.”

aşırı ısı, devam etmesi bekleniyor Önümüzdeki haftanın başlarında, başka bir uyarı işareti İklim değişikliği artıyor Geleneksel olarak yaz tatili ile ilişkilendirilen bir zaman. Bilim adamları, sıcaklıkların arttığını, orman yangınlarının daha şiddetli hale geldiğini ve kuraklıkların daha yaygın hale geldiğini söylüyor – önceki nesillere göre belirgin bir değişiklik.

ABD’de yazlar daha sıcak, daha uzun ve daha tehlikeli hale geliyor

Bazı şehirlerde, bu hafta sonu aşırı sıcak, güvenlik endişeleri nedeniyle büyük etkinliklerin ertelenmesine neden oldu. Başlangıçta Pazar günü yapılması planlanan Boston Triatlonu, Ağustos ayı sonuna kadar ertelendi.Mevcut ısı acil durumu nedeniyleOrganizatörler, yarışmanın bisiklet ve koşu bölümlerini kısaltarak New York City triatlon ve duatlonunun Pazar günü yapılmasının planlandığını duyurdu.

New York Şehri Triatlonu organizatörleri, “Sporcularımızın ve katılan herkesin güvenliği önceliğimizdir” dedi. söz konusu.

New York yetkilileri, kamusal alanları soğutma merkezlerine dönüştürdü ve insanlar soğutmak için hidrantları açtıklarında salınan su miktarını azaltmak için yangın hidrantları için sprinkler kapakları sağladı. Şehrin hava durumu servis istasyonu söz konusu Önümüzdeki iki günün bölgenin “şimdiye kadarki en sıcak hafta sonu” olması bekleniyor ve sıcaklıklar 90’lara tırmanacak ve daha sıcak hissedebileceği konusunda uyardı.

READ  Dow Jones Vadeli İşlemleri: Tex, Borsa İyileşmesine Öncülük Ediyor; Yatırımcılar Fed'in faiz artırımına karar veriyor

New York’taki sıcak hava dalgası Pazartesi’ye kadar sürerse, ısı endeksleri 2013’teki yedi günlük benzer bir sıcak hava dalgasıyla aynı seviyede olacak. Minimum 95 dereceye ulaştı Her gün.

Boston Sıcaklığın tadını çıkarmak için ayarlayın 80’lerden 90’lara Cumartesi, “rahat” nem seviyeleri. Ancak hava durumu servisi, ısı endeksi değerlerinin 105 dereceye kadar çıktığı Pazar günü daha sıcak koşullar konusunda uyardı.

Aşırı ısınma tehlikelidir ve vücudun soğumasını zorlaştırır olası neden Hızlı nabız, mide bulantısı veya bilinç kaybı. Güvenli olmayan sıcaklıklar, insanları Atlantik kıyılarında kendilerini nasıl koruyacaklarını bulmaya zorluyor.

Aşırı ısı insan vücuduna ne yapar

58 yaşındaki Susan Driscoll, Boston’un sıcaklığından kaçınmak için koşulara her zamankinden daha erken gittiğini söyledi. Fotoğrafçı ve kişisel antrenör Güneşin doğuşunu yakaladı Cumartesi sabahı Paul Revere Park’ta.

Sıcaktan dolayı, “miller azaldı, hız düştü” dedi ve bu hafta sonu “vücudunu dinliyor”.

Driscoll, “Gündemde yarış veya herhangi bir şey yok, çok şükür, çünkü dışarı çıkıp bunu gerçekleştirebilirdim.”

Philadelphia’da, oradaki ısı endeksi başarılabilir İtfaiye, Pazar günü 100’lerin ortalarında düşük olduğunu söyledi Vatandaşlardan yangın musluğu kullanmamalarını istedi. sakinleşmek için – Hidrantları açmanın onlara ve yakındaki mülklere ve insanlara zarar verebileceğine dair uyarı. Sakinleri halka açık havuzlar ve sprey parkları bulmaya teşvik etti, onun yerine

Columbia Bölgesi Sıcaklık için hazırlanır 2016’dan beri ilk kez üç haneli rakamlara ulaşacak. Washington Post’un Capital Weather Gang’ına göre, oradaki sıcaklıklar 90’ların ortalarında Cumartesi sabahı hissedildi ve yükselmeye devam etti. rapor edildi. Buna karşılık, şehir halka açık havuzlarda çalışma saatlerini uzattı, soğutma merkezleri açtı ve evsiz barınaklarındaki yatak sayısını artırarak insanlara serin bir uyku yeri sağladı.

Sıcak hava dalgası, klimanın ülkenin diğer bölgelerinde olduğu kadar yaygın olmadığı Kuzeydoğu’daki bazı sakinler için zorlayıcı.

READ  Powell'ın Jackson Hole konuşması öncesinde hisse senetleri yükseldi

Lauren Kinsley, sıcaktan kaçınmak için son birkaç gündür Manhattan’daki evinden çalıştığını söyledi.

Bağış toplayıcı olarak çalışan 32 yaşındaki Kinsley, “Dairemde yalnızca bir klima – bir pencere ünitesi – var ama maliyetleri düşük tutmaya çalışıyorum” dedi. “Yani bütün hafta dairemde ağartma oldu ve şimdi kahve almak için dışarı çıktım. Islanarak geri döndüm.

Kinsley, “Bayan. Harris bu hafta sonu bir tiyatroda Paris’e Gidiyor” çünkü klimalı bir alanda olacak.

“Ama oraya gitmek için sıcağa göğüs germek zorundasın,” dedi ve hava soğuyana kadar işi ertelediğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.