Sekiz kez Altın Eldiven 3B Scott Rollen, Beyzbol Onur Listesi’ne alındı

Scott Rolen, kapıdan çok dar bir farkla gizlice girerek Beyzbol Onur Listesi’ne seçildi.

Oyundaki en iyi üçüncü kalecilerden biri olan Rolan, altıncı yılında kullanılan oyların %76,3’ünü alarak seçildi. Tek eksik, seçimlerdeki beşinci denemesinde oyların% 72,2’sini alan eski Rockies birinci kaleci Todd Helton.

2023 Hall anketinde listelenen diğer 27 oyuncunun hiçbiri, birkaç ıska olmasına rağmen seçim için minimum yüzde 75’i geçemedi. MLB.com’da yayınlanan anketin sonuçları Salı günü açıklandı.

Oyuncular, oylama döngüsü sırasında oyların en az %5’inde isimleri belirtilirse, emekli olduktan sonra beş yıllık bir bekleme süresinin ardından 10 sezon boyunca oy pusulasında yer alabilir.

Rollen, MLB Network’te “Bunu düşünmüyorsunuz,” dedi. “Elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın, takımınız için oynayın ve elinizden geldiğince iyi oynayın, çok uzun bir yol var. Hall of Fame’in cevap olacağını hiç düşünmemiştim.”

Rolan, 17 yıllık kariyeri boyunca Phillies, Cardinals, Blue Jays ve Reds için oynayan yedi kez All-Star oldu. Sekiz Altın Eldiveni, üçüncü bir kaleci için en çok dördüncü. Kulüp 2006 Dünya Serisini kazandığında 1997 NL Yılın Çaylağı Kardinallerinin bir üyesiydi.

Baseball-Reference.com’a göre WAR’da kariyer üçüncü kalecileri arasında beşinci sırada yer alan Rolen, 2018’deki ilk uygunluk yılında oyların sadece %10,2’sini aldı, ancak her oylama döngüsünde hızla beğeni topladı.

READ  Büyük ortalamaların ardından, hisse senedi vadeli işlemleri Haziran'dan bu yana en kötü günün ardından yükseldi

Cooperstown’a giden olağandışı yolu hakkındaki düşünceleri sorulduğunda, Rolan her zamanki alçakgönüllülüğüyle şu yorumu yaptı: “Hayatımda hiçbir zaman gerçekten bir Hall of Fame beyzbol oyuncusu olacağımı düşündüğüm bir an olmadı. .”

Yine de oylamanın ilk yılında Rollen oy pusulasında kalma konusunda umutlu kaldı ve %5 engelini aştığında küçük oğluna “Kazandık” dedi.

Çevrimiçi izleme tüm kış boyunca %75’ten fazlaydı, ancak sonucu belirsiz kılacak kadar yakındı çünkü bu rakamlar, kamuoyuna açıklanmayan oy pusulaları nedeniyle nihai rakamlar açıklandığında genellikle düşüyor.

Rolan, izleyicileri takip etmediğini çünkü onlara ihtiyacı olmadığını söyledi: ailesi ve arkadaşları, numaralar her değiştiğinde telefonunu “patlatarak” onu iyi bilgilendirdi.

Battle’a göre, Rolen’in davasının bu kadar hızlı ivme kazanmasının bir nedeni, kendisini üçüncü kaleciler arasında dokuzuncu sırada yer alan gelişmiş ölçümlerde öne çıkmasıydı.

Rollen, emekli olduktan uzun süre sonra ileri düzey sayıları çalışana kadar devam etmediğini ve savunma ve üs koşusu konusunda kendisi için daha yüksek puanlardan yararlandığını söyledi. Bu alanlarda parlaması tesadüf değil.

Rollen, “Savunma ve üs koşusu konusunda kendimle gurur duyuyorum” dedi. “Bunlar, sahada günlük olarak katkıda bulunabileceğim iki özellik.”

Aynı yükseliş yörüngesi, 2019’a %16,5 ile başlayan Helton için de geçerli. Colorado Rockies ile geçirdiği 17 sezonda .316’lık bir kariyer vuruşu olan Helton, dört kez Silver Slugger ve üç kez Gold Slugger kazandı. Birinci kattaki çalışmaları için Glover.

Billy Wagner (%68.1), Andrew Jones (%58.1) ve Gary Sheffield (%55) oyların en az yarısında adı geçen diğer oyuncular oldu.

Döneminin en baskın kurtarıcılarından biri olan Wagner, destek almaya devam etti. Geçen yıl oyların %51’ini alarak desteğini kazandı. Gelecek yıl dokuzuncu uygunluk sezonu olacak.

READ  Kanada genelinde Rogers ağ kesintisi bankaları, işletmeleri ve tüketicileri etkiliyor

Rollen’in az farkla seçilmesi -% 75 engelini sadece beş oyla aştı – BBWAA’nın oylama tarihinde dokuz kez daha yeni üye seçmeyi reddettiği anlamına geliyor. Yazarlar 2021’de kimseyi seçmedi ve geçen yıl yazarlar tarafından seçilen tek Red Sox harikası David Ortiz oldu.

BBWAA’nın iki oyuncu seçtiği üç yıllık süre, tarihteki en kısa süre. 1966’da yıllık oylama kalıcı hale geldiğinden beri, yazarlar herhangi bir üç yıllık dönemde en az iki oyuncu seçmekte asla başarısız olmadılar. 1968’de biten üç yılda ve 1996’dan 1998’e kadar her sezonda sadece iki oyuncu seçtiler.

İronik bir şekilde, seçmen kıtlığı, yazarların oy kullandığı yıllardan sonra gelir. 2019’da sona eren üç yıllık dönemde BBWAA, 11 yeni Salon üyesi seçti ve 2015’ten 2019’a kadar olan beş yıllık dönemde yazarlar tarafından 17 yeni Onur Listesi seçildi.

Yeni Onur Listesi’nin yazarlar veya bir dönem komitesi tarafından seçilmediği 2021’den farklı olarak – 1960’tan bu yana ilk kez – 23 Temmuz’da Cooperstown’daki göreve başlama törenlerinde en az iki yeni aday konuşacak. Yumuşak dilli Fred McGriff, Aralık ayında San Diego’daki Kış Toplantılarında tüm zamanların komitesi tarafından seçildikten sonra salonda Rolan’a katılacak.

Rollen, 2004 sezonundan sonra emekli olan Hall sınıf arkadaşı hakkında “Uzun zaman önce ortalıkta olması gerektiğini düşündüm,” dedi.

Performansları geleneksel Onur Listesi standartlarını karşılayan ancak davaları PED’lerle olan bağlantıları nedeniyle baltalanan bazı daha tartışmalı adaylar için ilerleme yavaştı.

3.115 hit, 696 homers ve 2.086 RBI ile kariyer rekoru kıran Alex Rodriguez, seçilebildiği ikinci yılda %34.3’ten %35.7’ye yükseldi. Rodriguez, MLB’nin PED politikalarını ihlal ettiği için askıya alınan 2014 sezonunu kaçırdı.

Benzer şekilde, .312 kariyer vuruş ortalamasını yuvarlarken 555 homer vuran ancak PED ihlalleri nedeniyle iki kez askıya alınan Manny Ramirez, sandıklarda yedinci sezonunda hafif bir gelişme kaydetti. Geçen yıl %28,9’a düşen Ramirez, bu sefer %33,2’ye yükseldi.

READ  Jay Leno yanıklardan kurtuluyor

Bunun yerine, korkutucu derecede tembel olan Sheffield, kalifikasyonunun dokuzuncu yılında biraz ivme kazandı. Geçen yıl %40.6 idi. 509 homers vuran ancak 2007 Mitchell Raporunda adı geçen Sheffield, PED kullanımı nedeniyle asla disipline edilmedi. Gelecek sezon, yazarların oylarıyla seçimi kazanmak için 10. ve son şansı olacak.

Ankette ilk tercih edilen 14 adaydan sadece ikisi, bir sonraki değerlendirme turuna geçmek için gerekli olan %5’lik desteği aldı.

Bu ilk zamanlayıcılardan biri, oyların% 46,5’ini alan Carlos Beltran’dı. Beltran’ın Hall davası, 435 homers, 312 top çalma, 2.725 vuruş ve beyzbolun en göz kamaştırıcı sezon sonrası rekorlarından birini gören bir kariyerin esasına göre sağlam.

Beltran, Beltran’ın oynadığı Houston Astros’un 2017 Dünya Serisi unvanını lekeleyen tartışmalı kimlik hırsızlığı skandalında önemli bir figürdü. Tartışmayla olan ilişkisi daha sonra, roldeki ilk sezonundan önce New York Mets’in menajeri olarak istifasına yol açtı.

Skandalın Beltran’ın ilk oy pusulasını kaçırmasında nasıl bir rol oynadığı belirsiz olsa da, destek durumu gelecek ve belki de Astros ekibindeki diğer öne çıkan adayların adaylıkları için iyiye işaret ediyor.

Oy pusulasında kalan diğer ilk kaleci, 437 kurtarışı kendisine oyların% 10,8’ini kazanması için yeterli olan yardımcısı Francisco Rodriguez’di.

Seçmenler son yıllarda cimri davransa da, gelecek yıl daha aktif bir alım haftası görebilir ve daha pek çok ilginç aday yarışmaya hak kazanacak. Birinci sınıf öğrencilerinin başında üçüncü kaleci Adrian Beltre, yakalayıcı Joe Mauer ve ikinci kaleci Chase Woodley yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.