San Francisco, ilerici DA Sasa Poutin’in anısına ezici bir çoğunlukla oy kullandı

San Francisco sakinleri Salı günü ezici bir çoğunlukla Bölge Savcısı Chesa Poutin’i geri çağırmak için oy kullandı. Ülkenin en ilerici en iyi avukatlarından biri.

San Francisco Seçim Koleji sonuçlarının Salı günkü kısmı, seçmenlerin yaklaşık %60’ının desteğiyle ve %40’a karşı oy alarak, H Önermesi olarak da bilinen geri çekilme hareketini gösterdi.

Bowden, ceza adaleti sisteminde reform yapmaya, nakit kefalet kullanımını durdurmaya, genç yetişkinlerin yargılanmasını durdurmaya ve hapishane nüfusunu azaltmaya odaklanmaya çalıştı. Hükümet-19 Enfeksiyonu. Bowden ayrıca, şehir polis memurlarına karşı cinayet suçlamalarını kaydeden ilk San Francisco DA’sı olarak da tanınır.

Bir seçim gecesi mitinginde Bowden, destekçilerine ceza adaleti reformu için bir hamle başlattığını söyledi.

“İki şehrimiz var. İki adalet sistemimiz var. Birimiz zenginler ve iyi bağlantıları olan için farklıyız. Diğer herkes. Değiştirmek için savaştığımız şey bu” dedi.

“Bunun sadece on yıllardır değil, nesiller boyunca bizi sistematik olarak başarısızlığa uğratan bir organizasyon olduğunu biliyoruz.”

San Francisco Bölge Savcısı
7 Haziran 2022’de San Francisco Bölge Savcısı Sesha Poutin, bazı seçim raporlarının seçmenler tarafından geri çağrıldığını göstermesinin ardından destekçilerini tebrik etti. Destekçilerinin, politikalarının şehri güvensiz hale getirdiğini söylediğini hatırlayın.

Nova Berger / AB


San Francisco Belediye Başkanı Londra, Breit Bowden’ın yerini alacak.

Boudin’in 2023’e kadar kalan süresini doldurmak üzere atanan kişi, genel seçimlere katılmalı.

Davasının savunucuları, bu ifadenin gerçek metnini çevrimiçi olarak sunmak için çalışıyorlar. Uzun zamandır bir kamu savunucusu olan Boutin, suçluları agresif bir şekilde yargılamadı ve ilerici politikaların oluşturulmasının sakinlerin güvenliğini tehlikeye attığını söyledi. Kampanya sırasında San Francisco’daki seçmenlere haberi yaymak için 7 milyon dolardan fazla harcadılar.

Geri çağırma kampanyasının lideri Mary Jung yaptığı açıklamada, “Bu seçim, ceza adaletine yaklaşımımızda San Francisco’nun aşırı sağa kaydığı anlamına gelmiyor.” Dedi. “Aslında, San Francisco onlarca yıldır ilerici ceza adaleti reformu için ulusal bir işaret olmuştur ve bunu yeni liderlikle yapmaya devam edecektir.”

Asyalı Amerikalılara yönelik nefret suçları San Francisco’da çarpıcı bir şekilde arttıkça, 2021’de Putin’i anma hızı arttı ve kurbanlar Bowden’ı suçladı ve faillerden yana olduğunu söyledi. Davasının savunucuları, bu ifadenin gerçek metnini çevrimiçi olarak sunmak için çalışıyorlar.

Boudin’in ekibi kampanya boyunca, bazı suçlardaki artış ile savcının politikaları arasında doğrudan bir bağlantı olmadığını savundu. Ancak Salı gecesi sonuçları seçmenlerin haberi satın almadığını gösteriyor.

San Francisco’daki geri çağırmanın, ülke çapındaki diğer ilerici, reformcu avukatlar için etkileri olabilir. Boudin 2019’da kazandı çünkü ilerici avukatlar hapis cezasına alternatiflere odaklanmaya ve polis memurlarını sorumlu tutmaya söz verdiler.

Los Angeles’ta organizatörler, bölge savcısı George Gasken için bir geri çağırma oylamasını zorlamak için yeterli imza toplamak için artık yeterince yakınlar. 2020’de seçildi ve daha önce San Francisco’nun DA’sı olarak görev yaptı. İstifası ve daha sonra Güney Kaliforniya’ya taşınması Boudin’in göreve başlamasının yolunu açtı.

Hâlâ sayılacak oylar var ve Breit’in yerine yeni birini atamadan önce seçim sonuçlarının onaylanması gerekiyor.

Breit, DA’nın geri çağrılması konusunda resmi olarak ağırlığını koymadı. Ekim 2019’da Cascon’un istifasının ardından Breit, San Francisco Polis Komisyonu’nun eski başkanı Susie Loftus’u geçici savcı olarak atadı.

O Kasım seçimleri sırasında, Boudin başlangıçta %36 destek aldı, ancak San Francisco’nun sıralama seçimli oylama sistemi Loftus’u 3.000’den az oyla mağlup etti.

Geçen ay, ikinci bölge amiri Catherine Stephanie, şehirde geri çağırmayı onaylayan ilk seçilmiş yetkili oldu. Geri çağırmaya katılan birkaç siyasi aktivist, CBS News’e Breit’in Stephanie’yi uygun bir alternatif olarak görebileceğini söyledi.

READ  2022 PGA Şampiyonası Lider Tablosu: Canlı Yayın, Tiger Woods Skoru, 2. Turda Golf Skorları bugün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.