Gündem

Sakarya’da ‘çift katlı’ heyecan

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan turizm otobüsü seferlerine başladı. ‘Gez-Gör Sakarya’ projesi kapsamında çift katlı turistik gezi otobüsü misafirlerini şehrin tarihi, turistik ve sosyal alanlarında gezdiriyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan turizm otobüsü turlarına başladı. ‘Gez-Gör Sakarya’ projesi kapsamında çift katlı turistik gezi otobüsü misafirlerini şehrin tarihi, turistik ve sosyal alanlarında gezdiriyor. Her hafta Salı ve Cumartesi günleri 10.00 – 15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek turlar için başvurular sakarya.bel.tr web sitesinde oluşturulan “Gez Gör Sakarya Turu” linki üzerinden alınıyor.

Sakarya Park, Vagon Kafe, Aziz Duran Parkı, Nehir Çikolata, Yeni Cami, Sakar Baba Türbesi, Uçak Kafe, Millet Bahçesi, Ofis Sanat Merkezi, Atatürk Stadyumu, Orman Park, Sakarya Sanat Galerisi, Ters Ev ve Sakarya Müzesi gibi tarihi, turistik ve sosyal alanlar otobüsün tur güzergahını oluşturdu.

İLK GEZİDE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Kırmızı rengi ve “Sakarya Bir Başkadır” yazısıyla gezi boyunca vatandaşların beğenisini kazanan çift katlı turizm otobüsü, görenler tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Büyük bir heyecan ve mutlulukla katıldıkları geziden duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, “Şehrimizin tarihi, kültürel ve sosyal alanlarını gezerek eğlenceli ve heyecanlı anlar yaşadık. Bizlere bu hizmeti sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye ve Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyoruz” dediler.

Başa dön tuşu