Gündem

Sakarya üniversite için gelen öğrencileri karşıladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, SAÜ ve SUBÜ’ye kayıt yaptırmak için şehre gelen öğrencileri ağırladı. Öğrencilere tanıtım kitapçıklarının yanı sıra şehir hakkında bilgilerin yer aldığı QR kod ile hazırlanan kartvizitler hediye edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için farklı şehirlerden gelen öğrencileri ağırladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından şehirlerarası otobüs terminalinde kurulan stantta öğrencilerle şehir hakkında bilgiler paylaşıldı. Sakarya’nın tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra şehir içi ulaşım, sosyal donatılar, eğitim, kültür ve sanat merkezleri hakkında bilgilerin yer aldığı kare kodlu kartvizitler ve tanıtım materyallerinin bulunduğu çantalar öğrencilere hediye edildi.

Öğrenci dostu şehir Sakarya’da öğrencilerin eğitimleri süresince en güzel şekilde ağırlanacağı belirtilen açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin ‘Sakarya eviniz, dünyaya kucak açıyoruz’ sözünden hareketle öğrenci kardeşlerimize şehrimize ilk ayak bastıkları andan itibaren hoş geldiniz diyoruz. Şehrimizin sosyal, kültür, sanat ve turizm alanlarına ilişkin bilgileri paylaşıyor, Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerini anlatıyoruz. Öğrencilerimizin buradaki yaşamlarını kolaylaştıracak tüm bilgileri aktarıyoruz. Bu vesileyle üniversite hayatına başlayacak tüm öğrenci kardeşlerimize eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz.” dedi.

Başa dön tuşu