‘Sadece Kevin’ Cumhuriyetçileri McCarthy’ye Desteği Artırıyor

Temsilciler Meclisi Azınlık Lideri Kevin McCarthy’yi (R-Calif.) konuşmacı olarak destekleme çabaları, bir avuç katı muhafazakârın onun 3 Ocak’ta Meclis’teki taban oylamasını kazanmasını engellemekle tehdit etmesiyle yoğunlaştı.

Cumhuriyetçi Parti’nin yönetim organındaki merkezci Cumhuriyetçiler, “Yalnızca Kevin” için oy vereceklerini tahmin eden “Tamam” yazan düğmeler takıyorlar.

Temsilci Nancy Mays (RSC), “Kevin McCarthy’ye verdiğimiz desteği kesinlikle ikiye katlıyoruz ve kaç oy alırsa alsın onu destekleyeceğimizi açıkça belirtiyoruz” dedi.

McCarthy ile kural değişiklikleri ve tavizler için bastıranlar arasında tartışmalar devam ediyor, ancak hiçbir üye müzakerelere dayanarak fikirlerini değiştirdiğini açıkça söylemedi.

3 Ocak’ta nasıl ilerlediği konusunda oylamayı planlayan Temsilci Chip Roy (R-Texas), “Telefonum son iki haftada önceki dört yılda olduğundan daha fazla çaldı, size hak veriyorum” dedi. bireysel üyeleri yetkilendiren kuralları değiştirmek için.

New York Times bildirildi Eski Başkan Trump, üyeleri McCarthy’yi desteklemeye çağırdı.

Konuşmacı için McCarthy’ye karşı oy kullanacaklarını söyleyen dört GOP üyesi – Temsilciler Matt Gates (Fla.), Ralph Norman (SC), Andy Biggs (Ariz.) ve Matt Rosendale (Mont.) – Trump’ın olup olmadığı konusunda yorum yapmayı reddetti. istemek. Onlarla McCarthy’yi desteklemek hakkında konuştum.

Ama Gates podcast’inde Çarşamba günkü rapordan bir satır, Trump’ın McCarthy’ye “tamamen satılmadığına” odaklanıyor ve eski başkanın onu alternatiften daha iyi gördüğünü söylüyor.

“Burada gömülü olan ipucu, Başkan Trump’ın lobicilik çabalarının, eğer hala varsa, Kevin McCarthy’nin güçlü olduğu duygusuyla motive edilmediğidir. Bu nedenle, Başkan Trump’ın lobicilik çabaları Kevin McCarthy lehine tek bir oy bile getirmedi. Biliyoruz. kalbi içinde değil,” dedi Getz.

McCarthy yanlısı GOP milletvekilleri, muhafazakar McCarthy karşıtı oylardan ve “Never Kevin” kalabalığının tercih ettiği sert taktikleri benimseyebileceklerine dair cesaret verici konuşmalardan giderek daha fazla hayal kırıklığına uğruyor.

READ  En iyi Cyber ​​​​Monday dizüstü bilgisayar fırsatları: MacBook, Lenovo, Dell, HP

Önce bir fikir bildirildi CNN’e göre Meclis, defalarca McCarthy’ye karşı oy kullanan Ford üyelerini parti toplantılarından atıyor.

Bir diğeri, Meclis Başkanı’nın oylamasından sonra McCarthy karşıtı radikallerin talep ettiği değişiklikleri içeriyorsa, üyelerin bir dizi Meclis kuralına karşı oy kullanmasını gerektirecektir.

Temsilci. Dan Bacon (R-Neb.), McCarthy karşıtı milletvekillerini parti toplantılarından kovma fikrinin bir tartışma konusu olduğunu doğruladı.

“Hangi seçeneklerin işe yarayacağını düşünmeliyiz” dedi.

İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan başka bir GOP milletvekili, “birçok üyenin” Meclis GOP’un gündemini bozmakla ilgilenenlerin neden bir komite koltuğuna “izin vermesi” gerektiğini sorguladığını söyledi.

Ancak üye, McCarthy karşıtı oyların komitelerden atılmasının pek olası olmadığını da sözlerine ekledi. McCarthy, Demokratları delegeleri tekmelemekle eleştirdi. Sosyal medya paylaşımlarını ve etkileşimlerini tehdit eden gruplar. McCarthy, bu iki Cumhuriyetçiyi komitelerine geri getirme sözü verdi.

McCarthy hakkında görüş ayrılığı var gecikmeye yol açan Komite liderlerinin seçilmesi, personel alımına hazırlanması ve yeni çoğunluk için önceliklerin hazırlanması gibi nedenlerle Meclis’te GOP’un yarıştığı yarışlarda programın gerisinde kalıyor.

McCarthy dedi Siyaset Perşembe günü bu koltuklara, yeni üyelerin komiteye kimin başkanlık edeceğini onaylayabilmesi için 3 Ocak’ta yapılan konuşmacı oylamasına kadar karar verilmeyecek.

“Bazı insanlar ara seçimlerden hiçbir şey öğrenmemiş gibi görünüyor. Sağ merkez, sol merkez, o gece büyük kazananlar, ben de dahil. Ve bir anayasal muhafazakar olarak, diğer tarafta çalışmanın yollarını bulmak. Mays, “Amerikan halkının istediği de bu” dedi.

Meclis GOP grubu, tüm Meclisi yöneten kurallardaki değişiklikleri değerlendirmek için bu hafta bir araya geldi. Yedi mevcut ve gelecek üyeden oluşan bir panelden çeşitli talepler – Temsilciler. Scott Perry (R-Pa.) ve Roy dahil olmak üzere onlar, McCarthy’ye desteğini kestiler, ancak ona karşı oy kullanacaklarını söylemediler.

READ  Ünlü Mahkumların Şükran Günü Ziyafetleri Ortaya Çıktı

McCarthy bu hafta gazetecilere verdiği demeçte, nihai yasa tasarısı metninin yayınlanması ile kabul edilmesi arasında 72 saat geçmesi talebini desteklediğini söyledi.

Ancak, herhangi bir üyenin sandalyeyi boşaltmak için bir harekette bulunma yetkisini geri yükleme talebi, yani sözcüsü görevden almak için oylamaya zorlamak için pratik bir adım, bu hafta bir anlaşmazlık noktası olarak ortaya çıktı.

Meclis GOP grubu, önergeye yalnızca grup çoğunluğunun kabul etmesi durumunda izin veren bir iç kuralı zaten benimsedi ve bunu bu şekilde sürdürmek isteyen üyeler, Demokratların bunu GOP çoğunluğunu geçersiz kılmak için kullanabileceğinden endişe ediyor.

Temsilci Jody Arrington (R-Teksas), “Bazı Cumhuriyetçiler Konuşmacının görev süresini ne kadar kısaltmak isteseler de, bir üyenin sandalyeyi boşaltmak için verdiği oy, Demokratların Cumhuriyetçi çoğunluğumuzu sağlamlaştırması için yeterli olacaktır” dedi. A Cıvıldamak.

Önergeyi geri getirmek isteyenler, uzun sürecin liderliğin otoritesinin kritik bir testi olduğunu savunuyorlar. Nadiren kullanılan önerge, 2015 yılında muhafazakarların tepkisi üzerine o yıl istifa eden eski Meclis Başkanı John Boehner’e (R-Ohio) karşı kullanıldı.

Ayrılma hareketinin tüm amacı, onu delmek, bu şehirdeki her gün Amerikan halkından çalan kartellerin kalbine bir kazık saplamak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.