Rusya-Ukrayna Savaşı Son Durum: İstilanın 186. Gününde Bildiklerimiz | Ukrayna

 • Zaporizhzhia nükleer santralinde radyasyon sızıntısı olasılığına ilişkin endişeler devam ediyor. Ukrayna’nın bir devlet enerji operatörü var “Hidrojen sızıntısı ve radyoaktif malzemenin dağılması riskleri var” diye uyardı. Rus işgalindeki fabrikada. memurlar vardı Bitkinin yakınında yaşayan insanlara iyot tabletlerinin dağıtımı Radyasyona maruz kalma sırasında.

 • Rusya ve Ukrayna, nükleer santralin etrafındaki alanlarda birbirlerini bombalamakla ilgili yeni suçlamalarda bulundular.Avrupa’nın en büyüğü Cumartesi. Moskova birlikleri üssü “tekrar tekrar bombaladı” Ukrayna devlet nükleer enerji şirketi Energoatom, geçen gün santralden bahsetti. Rusya Savunma Bakanlığı geçen gün yaptığı açıklamada, Ukrayna birliklerinin “istasyonun sınırları içinde üç kez top ateşi açtığını” söyledi.

 • BM nükleer gözlemcisi Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA), acil durum denetimleri için tesise erişim konusunda pazarlık yapmaya çalışıyor. “Orada nükleer güvenlik ve güvenlik durumunun sağlanmasına yardımcı olmak”. Energoatom şefi Petro Kotin Guardian’a bir ziyaretin ay sonundan önce gelebileceğini söyledi, ancak Ukrayna Enerji Bakanı Lana Zerkal yerel bir radyo istasyonuna Rusya’nın iyi niyetle müzakere ettiğine inanmadığını söyledi.

 • Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, Ukrayna Havacılık Günü vesilesiyle bir açıklama yaptı.Guy’ın birliklerinin “işgalcilerin kapasitesini yavaş yavaş yok edeceğine” söz verdi. Ukrayna Devlet Başkanı Rusların “işgalcilerin güneşteki kar gibi öleceğine” yemin ediyor..

 • Rusya, Ukrayna’nın doğusundaki Donbas bölgesinin Donetsk bölgesine saldırılarını hızlandırmış olabilir. İngiliz istihbaratına göre, son beş gündür. Rus yanlısı ayrılıkçılar büyük ölçüde Donetsk havaalanı yakınlarındaki Pisky köyünün kalbine doğru ilerlediler, ancak genel olarak Rus kuvvetleri bazı bölgesel kazanımlar elde etti. İngiltere Savunma Bakanlığı’nın yakın tarihli bir raporuna göre.

 • Rusya, BM’de Nükleer Silahların Yayılmasını Önleme Anlaşması’nı güçlendirmeyi amaçlayan bir anlaşmayı engelledi. Ortak Açıklamaya katılmıyorum, Moskova’nın Zaporizhzhia tesisi üzerindeki kontrol maddesine itirazı nedeniyle, Bir silah kontrol rejimini sürdürme ve yeniden canlanan bir silahlanma yarışını sona erdirme umutlarına son darbedir.

  READ  Shenzhen dahil olmak üzere kalabalık Çin şehirleri Covid kısıtlamalarını artırıyor
 • Ukraynalı denizcilerin çalışmak için ülkeyi terk etmelerine izin verilecek, Ukrayna Kabine söyledi. Başbakan Denis Schmihal, Mürettebat olarak işe alınan askerlik çağındaki erkeklerin ülkeyi terk etmelerine izin verileceğini söyledi. Sınırı geçmek için yerel zorunlu askerlik ofislerinden izin almadıkları sürece.

 • İngiltere Savunma Bakanlığı, kıyılarındaki mayınları temizlemeye ve tahıl ihracatını daha güvenli hale getirmeye yardımcı olmak için Ukrayna’ya altı sualtı uçağı sağlayacağını söyledi.. Ayrıca önümüzdeki aylarda onlarca Ukraynalı donanma personeline insansız hava aracı kullanma eğitimi verilecek. bakanlık dedi.

 • Rusya’nın komşusu Kazakistan tüm silah ihracatını bir yıllığına askıya aldıHükümeti çatışmanın ortasında söyledi Ukrayna ve Moskova’ya karşı Batı yaptırımları.

 • Polonya ve Çek Cumhuriyeti, NATO müttefiki Slovakya’nın hava sahasını koruma konusunda anlaştıHava kuvvetlerini geleneksel Sovyet yapımı MiG-29 avcı uçaklarından daha yeni F-16 jetlerine yükseltiyor.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.