Rafael Fisiev, eski şampiyon Rafael dos Anjos’un 5. raunt TKO’su ile hafif siklet maçına çıkıyor

Rafael Fichiev, Cumartesi günü Las Vegas’taki UFC Vegas 58’de Rafael dos Anjos’u geç nakavtla UFC’deki altıncı galibiyetini aldı. (Fotoğraf Chris Unger/Juffa LLC tarafından)

LAS VEGAS – Hafif sıklet bölümündeki yarışmacıların listesi büyümeye devam ediyor. Rafael Fisiev, UFC Vegas 58’in ana etkinliğinde Cumartesi günkü Apex’teki son turda eski şampiyon Rafael dos Anjos’u 18 saniyede nakavt ederek meşru bir rakip olarak kendini kanıtlayan en son isim oldu.

Fiziv, onun için bir sonraki adımın en iyi Rafael’in kim olduğuna karar vermek olduğunu söyledi. Bu yüzden, elbette, sekizgende bir sonraki kimi istediği sorulduğunda, tenis süperstarı Rafael Nadal’ı seçti.

Nadal’ın Dos Anjos ile dövüştüğünü görünce, fizikten mümkün olduğunca uzak durmak akıllıca olur. Fisiev madalyalı bir Muay Thai kickboksçusu, ancak Cumartesi günü tam oyununu gösterdi.

Dos Anjos, dört artı rauntta şaşırtıcı bir şekilde 16 kez oyundan atıldı ve ikisini bitirdi. Fizey gibi saldıran bir adam, yıkımları savunabilir ve bir kavgayı sürdürebilirse, o bir sorundur.

Evet, Fiziev diğer hafif ağırlıklar için bir problem.

Dövüşü bitirdiğinde gösterdiği gibi hızlı elleri, isabetli vuruşları ve iki elinde de bolca gücü var. Dos Anjos’u ezici bir solla yakaladı ve tüm niyet ve amaçlar için mücadeleyi sonlandırdı.

Fisiev onu zemine kadar takip etti ve birkaç atış yaptı ve hakem Mark Smith’i atlayıp onu durdurmaya zorladı.

3. sıradaki Justin Gaethje’yi seslendiren Fisiev, “Mücadelede çok yorgundum ama 5. rauntta bitirdim” dedi. “Bu bir şey ifade ediyor. [It proves] Beş raunt boyunca savaşabilirim.

Fisiev, dövüş boyunca dos Anjos’un hücumunu büyük ölçüde etkisiz hale getirdi. Dos Anjos, Fisiev ile kafeste boğuşarak ve aşağı inerek maçı yavaşlatmaya çalıştı. Ancak Fiziev’in alt etme savunması harikaydı ve dos Anjos’u defalarca hüsrana uğrattı.

READ  Son Ukrayna-Rusya Savaşı Haberleri: Canlı Duyurular

Uzaydayken Fiziev’in vuruşu yerindeydi ve Dos Anjos’u keskin ve temiz vuruşlarla ayırdı.

Fisio, dos Anjos’un ivme kazanmasına asla izin vermedi ve şutlarıyla puanları artırdı.

Fisiev, dos Anjos’un yayından kaldırma için savaştığı ve kendini aşmaya çalışmadığı için sabırlı olmanın önemli olduğunu kaydetti.

Fisiev, sabırlı olunması gerektiğini belirterek, “Kafam, beynim bazen deliriyor, sarhoş olduğumda kavga etmeye başlıyorum” dedi. “Çok düşündüm ve akıllıca savaştım. Çok delirmeye çalışmadım.

LAS VEGAS, Nevada - 09 Temmuz: (LR) Brezilyalı Rafael Dos Anjos, 09 Temmuz 2022'de Las Vegas, Nevada'da UFC APEX'te düzenlenen UFC Dövüş Gecesi etkinliğinde Kazakistanlı Rafael Fisiyev'i hafif sıklet maçında yendi.  (Fotoğraf Chris Unger/Juffa LLC tarafından)

Acımasız bir sol el Rafael dos Anjos’u yere koydu ve Rafael Fisiev dövüşü çabucak bitirdi. (Fotoğraf Chris Unger/Juffa LLC tarafından)

Galibiyet, Fiziev’in 13 profesyonel dövüşte 12. ve 2019’da Rusya’nın St. Petersburg’daki ilk tanıtım maçında Magomed Mustafa’ya ilk tur TKO yenilgisinden bu yana UFC’deki altıncı oldu.

Ama şimdi zafere giden yolda Dos Anjos, Brad Riddell, Bobby Green, Renato Moicano, Mark Tiakis ve Alex White’ı -sağlam bir rakip grubu- yendi.

Cumartesi günkü turnuvaya giden bölümü 10. bitirdi, ancak bölüm katillerle dolu ve Fisiev’in ilerlemesi zor olabilir. Fiszew’in önünde Dos Anjos yedinci, Mateusz Kamrod sekizinci ve Tony Ferguson dokuzuncu oldu.

Kamrod, Arman Sarukyan karşısında etkileyici bir galibiyet elde etti ve UFC başkanı Dana White, Yahoo Sports’a Kamrod’un hayır olduğunu söyledi. 6 Peneil, Dariush’la savaşmak istediğini söyledi.

Fisyev ilk beş rakip için çağrıda bulundu, ancak oradaki kadro göz önüne alındığında zor olacak: Charles Oliveira, Dustin Poirier, Cathje, Islam Makhachev ve Michael Chandler.

Oliveira 12. sıradaki Conor McGregor ile savaşıyor, ancak UFC onun boş unvan için Makache ile rekabet etmesini istiyor. Poirier ve Chandler, özellikle bundan sonra bir yüzleşmeye gidiyor gibi görünüyor. Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da UFC 276’daki çatışmaları.

READ  Güçlü ücret ve istihdam artışı, büyük oran artışlarını körüklemeye devam ediyor

Yani Fisyev, Ferguson’la ya da Sarukyan’la bir maçla yetinmek zorunda kalacak ki bu ikisinden biri daha eğlenceli olacaktır. Bölümün yüklü doğası göz önüne alındığında, kazanmaya devam etmeli ve etkileyici bir şekilde kazanmalı.

Ama yaptığı şey bu. Şimdi son dört maçından üçünü bitirdi, sadece Green’e karşı olan maçı kartlarda. Green’i büyük zaman geride bırakarak bu konuda harikaydı.

Gamrot, Gaethje’yi de çağırdı, ancak Beyaz’ın niyeti onu Dariush ile eşleştirmek Fiziev’e istediği eşleşmeyi verebilir. Eğlenceli olacağını biliyordu.

“Sanırım bunu yüzüme karşı yapacak. [worse]Fisyev, kavganın başlarında burnunu kırdığını söyledi. “O tehlikeli. O benim için de büyük bir meydan okuma. Beni nakavt etme şansı var ama benim onu ​​nakavt etme şansım var. Bence taraftarlar için de iyi bir mücadele.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.