Putin, Ukrayna meselesinde yer alan tüm taraflarla görüşmeye hazır olduğunu söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna ile savaşa dahil olan tüm taraflarla görüşmeye hazır olduğunu söyledi.

Putin bir Rus haber muhabirine söyledi Röportaj Pazar günü Rus medyası, Kremlin’in müzakereye hazır olduğunu ancak rakiplerinin konuşmayı reddettiğini söyledi.

Rus liderin yorumları, Noel arifesinde Ukrayna’nın Herson kentine Rus bombardımanının en az 10 kişiyi öldürmesi ve 50’den fazla kişiyi yaralamasının ardından geldi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky mahkum edildi Rusya, “gözdağı ve neşe için” olduğunu söylediği ölümcül grevlerin ardından Cumartesi günü “mutlak şeytan” idi.

Zelensky ve Başkan Biden tartışıldı Zelensky, savaşın Şubat ayında başlamasından bu yana ilk uluslararası gezisi için Çarşamba günü ABD’yi ziyaret ettiğinde ne kadar “makul bir barış” olacak.

Zelensky, Rusya’nın Ukrayna topraklarından tamamen çekilmesi de dahil olmak üzere barışa ulaşmak için yerine getirilmesi gereken 10 koşul sıraladı. Buna Rusya’nın Ukrayna’nın talepleri doğrultusunda Kırım yarımadasından çekilmesi de dahildir.

Rusya, uluslararası toplumun çoğu tarafından yasadışı olarak kınanan Rusya destekli bir referandumun ardından 2014 yılında Kırım’ı ilhak etti.

Putin daha önce Ukrayna ve uluslararası toplumu, yapmayı reddettikleri Kırım’ı Rusya’nın bir parçası olarak tanımaya çağırmıştı.

Associated Press’e konuşan Putin, Rusya’nın 10 aylık çatışma sırasında ulusal çıkarlarını ve vatandaşlarını savunduğunu söyledi. bildirildi. Ancak Rusya’nın çatışmadaki tüm taraflarla “kabul edilebilir bir sonuç” müzakere etmeye hazır olduğunu söyledi.

Putin davet edildi Perşembe günü televizyonda yayınlanan bir basın toplantısında, ilk kez çatışmanın bir savaş olduğunu ve Rusya’nın amacının onu bitirmek olduğunu söyledi. Daha önce bundan yalnızca “özel bir askeri operasyon” olarak bahsetmişti.

READ  Konferansın yeniden düzenlenmesi: Pac-12, Big 12, ACC Oregon için can simidi ararken, Bill Knight soğuk çağrı istiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.