Powell’ın enflasyonist yorumları nedeniyle hisse senetleri genellikle düşüyor

  • S&P 500 biraz daha erken düştü
  • Powell: Merkez bankasının saati enflasyonu düşürmeye çalışıyor
  • ABD doları yüksek

NEW YORK, 29 Haziran (Reuters) – Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımının büyük olasılıkla ekonomiyi yavaşlatacağı konusunda uyardı. Çok yüksek, ancak en büyük risk sabit enflasyon.

Powell’ın Avrupa Merkez Bankası konferansında yaptığı açıklamaların ardından ABD doları endeksi yükseldi ve MSCI küresel hisse senedi endeksi düştü. devamını oku

“Düşük enflasyon rejiminde ne kadar kalacağınız zaman işliyor. Tehlike, çeşitli şoklar nedeniyle yüksek enflasyonist bir rejim olmaya başlamanız. Bunu önlemek bizim işimiz. Bunun olmasını engelleyeceğiz, “dedi Powell.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Yatırımcılar, merkez bankasının enflasyonu düşürmeye yönelik agresif yöneliminin ekonomiyi resesyona sürükleyeceğinden endişeli.

Evercore ISI’nin sürdürülebilir gelir stratejisti Stan Shipley, yatırımcılar ve tüccarlar görmek istedikleri ekonomik verileri inceledikçe piyasaların aktif olacağını söyledi.

Shipley, “Daha yavaş ekonomik veriler alıyoruz. Bazı sektörler resesyonda görünüyor, diğer sektörler iyi durumda.” dedi.

10 yıllık hazinenin getirisi 4,9 baz puan düşüşle %3,158’e, iki yıllık tahvilin getirisi 0,2 baz puan artarak %3,126’ya geriledi.

Dow Jones Endüstriyel Ortalama (.DJI) S&P 500, 96,69 puan veya %0,31 ile 31,043,68’e (.SPX) 1,61 puan veya %0,04 kayıpla 3,819,94 ve Nasdaq eklemi (.IXIC) 13.17 puan veya %0.12 düşüşle 11.168.37’ye geriledi.

Pan-Avrupa STOXX 600 Endeksi (.STOXX) %0.69 ve MSCI’nin dünya çapındaki hisse hacmini kaybetti (.MIWD000000PUS) %0.52 daha düşük.

Dövizde dolar %0.373, euro ise %0.39 değer kaybederek 1.0477 dolardan işlem gördü.

Enflasyon korkuları, yükselişini dördüncü güne uzatan petrol fiyatları tarafından daha da körüklendi. Sıkı arz endişeleri, zayıf bir küresel ekonomiye ilişkin endişeleri telafi ediyor. devamını oku

READ  Rusya-Ukrayna Savaşı Haberleri: Canlı Güncellemeler

OPEC + Ham Petrol İhracatçıları Grubu Çarşamba günü iki günlük bir toplantıya başladı, ancak BAE Enerji Bakanı Suhail al-Masroui’nin zaten ülkesinin potansiyeline yaklaştığını gösteren büyük politika değişiklikleri olası değil. devamını oku

ABD ham petrolü son zamanlarda %0,89 artışla varil başına 112,76$’a ve Brent ise %1,03 artışla 119,19$’a yükseldi.

Spot altın %0.2 düşüşle ons başına 1.815.79 dolardan işlem gördü.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Carolyn Waltkevich’in raporu; Londra’da Sujatha Rao ve New York’ta Herbert Lash tarafından Ek Raporlama; Kurgu Nick McPhee, Will Dunham ve Alex Richardson

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.