Philadelphia itfaiyecisi çöken binada öldü; 5 kişi daha kurtarıldı

300 W. Indiana Ave., şehrin Fairhill semtinde. İtfaiye Komiseri 1. Yardımcısı Craig Murphy, kazanın sabah 3:30’dan hemen önce – itfaiyecilerin yangını söndürmek için çağrılmasından yaklaşık 90 dakika sonra – içeride mahsur kalanları kurtarmak için meslektaşları gönderdiğini söyledi.

“Departmanımızın bir üyesi cesurca yangını kaybetti ve ardından yangın bittiğinde bina çöktü” dedi.

Murphy Cumartesi sabahı gazetecilere verdiği demeçte, “Sürükle işimiz bitti… kardeşlerimiz burayı terk ediyor. Önümüzdeki birkaç hafta zor olacak,” dedi.

Mahsur kalan toplam altı kişiden beşi – dördü itfaiye, biri belediye ruhsatı ve teftiş görevlisi – kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Lisanslı işçi serbest bırakıldı; Murphy, Cumartesi sabahı hastanede dört itfaiyecinin durumunun stabil olduğunu söyledi.

Murphy, ölen itfaiyecinin 27 yaşında bir kıdemli olduğunu söyledi. İsimlerin hiçbiri hemen serbest bırakılmadı.

Binada yangına neyin yol açtığına ve yangının ne olduğuna dair ayrıntılar hemen elde edilemedi; Şehir kayıtları onu anlatıyor Üç katmanlı sistem A Ticari / karma kullanım Şehrin bir parçası.

Murphy, kazanın nedeninin bilinmediğini ve itfaiyeciler ve diğerleri tarafından araştırılacağını söyledi.

Murphy, itfaiye ekiplerinin saat 01:53’te kutu alarmı nedeniyle binaya çağrıldığını ve yangını söndürdüklerini söyledi.

Murphy, itfaiyecilerin yerinden edilmiş sakinlere odaklandığını ve “dönüştürüldüğünü” – gizli alanlarda kalan yangınları ararken – binanın çöktüğünü söyledi.

Biri sıkışmamak için ikinci kattan atladı. Murphy, diğerlerinin sistematik olarak tahliye edildiğini söyledi.

Murphy, kurtarma operasyonu sırasında kurtarma görevlilerinin kurbanlarla “birisi orada olduğunu anlayabilmesi için” enkaza dokunmak da dahil olmak üzere bir “konuşma” yaptığını söyledi.

Murphy, bazı çökmüş nesnelerin yüzeyde düz düştüğü ve diğer malzemelerin bir duvara yaslanarak boşluk yarattığı “eğilim / gözleme eğimi” olduğunu söyledi. Murphy, “Bir sürü boş yer vardı,” dedi.

Olay yerinde, itfaiyeciler ve diğerleri, büyük metal, ahşap ve diğer enkaz yığınlarının yakınında durdu veya yürüdü. CNN yan kuruluşu WPVI gösterdi.
Philadelphia Polisi ve Amerikan Kızıl Haçı, itfaiye de dahil olmak üzere en az dokuz kuruluşa kurtarma çalışmalarında yardım etti. Katma Twitter’dan.

CNN’den Michelle Watson bu rapora katkıda bulunmuştur.

READ  Tüm sanıklar MH17'yi düşürmekten suçlu bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.