Perşembe günü borsalar açılmadan önce bilmeniz gereken 5 şey

İşte yatırımcıların işlem gününe başlamaları için en önemli haberler:

1. Hisse senedi vadeli işlemleri düz

1 Ağustos 2022’de NYSE katındaki tüccarlar.

Kaynak: NYSE

2. Walmart şirket çalışanlarını işten çıkarıyor

15 Mayıs 2022 Pazar günü Torrance, California’daki bir Walmart mağazasının önünde bir alışveriş sepeti. Walmart Inc. Kazanç rakamlarının 17 Mayıs’ta açıklanması planlanıyor.

Ping Guan | Bloomberg | İyi resimler

WalmartAmerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük özel işveren Şirketler işçi çıkarmaya başladı. Şirket tarafından Çarşamba günü onaylanan karar, Arkansas merkezli perakendecinin tam yıl kar görünümünü düşürmesinden ve enflasyonun isteğe bağlı harcamalar üzerindeki etkisi konusunda uyarmasından bir hafta sonra geldi. Walmart sözcüsü Anne Hatfield Çarşamba günü CNBC’den Melissa Repko’ya “Mağazalar değişiyor. Müşteriler değişiyor. Uyumlu olduğumuzdan emin olmak için bazı düzenlemeler yapıyoruz” dedi. CNBC’nin tüm hikayesini buradan okuyun.

3. Yaklaşık 6 ayın en düşük seviyelerine yerleştikten sonra yağ değişimi

Yağ pompaları Los Angeles, California’daki Inglewood petrol sahasında görülüyor. Petrol fiyatları, yatırımcıların OPEC ve diğer önde gelen üreticilerin bu haftaki arz ayarlamaları için yapacağı toplantıya hazırlanmalarıyla Pazartesi günü erken düştü.

Mario Tama | Getty Images Haberleri | İyi resimler

Petrol, hem ABD hem de uluslararası göstergelerde ham vadeli işlemler için bir günün ardından Perşembe sabahı kazanç ve kayıplar arasında yükseldi. Neredeyse %4 düştü ve Şubat ayından bu yana en düşük seviyesine yerleşti. Hareket, OPEC ve petrol üreten müttefiklerinin dediği gibi geldi Üretimlerini sadece 100.000 varil artırmak Eylül ayında günde. ABD ham petrol ve benzin stoklarında beklenmeyen artışlar Çarşamba günkü seansta enerji piyasaları üzerinde baskı oluşturdu. Perşembe sabahı West Texas Intermediate vadeli işlemleri varil başına 90.15 dolara düştü.

4. Alibaba hisseleri kazandıktan sonra kar

Son haftalarda daha fazla Asyalı şirket hisse geri alımı açıkladı. Çinli internet devi Alibaba, hisse geri alım planını 15 milyar dolardan 25 milyar dolara çıkaracağını söyledi.

Sheldon Cooper, SOPA Resimleri | Hafif Roket | İyi resimler

5. İngiltere Merkez Bankası faiz oranlarını yarım puan artırdı

Bulutlu bir günde Kraliyet Borsası, İngiltere Bankası ve Londra Şehri’nin genel görünümü.

Vuk Valciç | SOPA Resimleri | Hafif Roket | İyi resimler

bu İngiltere bankası İngiltere merkez bankası enflasyonist baskıları azaltmaya çalışırken, Perşembe günü faiz oranlarını 50 baz puan artırarak 27 yılın en büyük tek toplantılı artışı oldu. Özellikle, İngiltere Merkez Bankası şimdi ülke ekonomisinin 2022’nin dördüncü çeyreğinde bir yıldan fazla süren bir durgunluğa gireceğini tahmin ediyor. Enflasyonun Ekim ayında %13,3 ile zirve yapmasını ve 2025 yılına kadar %2 hedefinin üzerinde kalmasını bekliyor. CNBC’den Elliott Smith’in tam hikayesini buradan okuyun.

Şimdi üye Ol CNBC Yatırım Kulübü, Jim Cramer’ın her hisse senedi hareketini takip etmelidir. Önyargı gibi geniş pazar eylemlerini takip edin CNBC Pro.

READ  Boeing'in Starliner uçağı ilk kez Uluslararası Uzay İstasyonuna indi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.