Özel: Musk’ın Twitter anlaşma tehditleri buz kaynaklarına yeni fon sağlıyor

7 Haziran (Reuters) – Elon Musk’ın, Twitter Inc.’in 44 milyar dolarlık satın alımına yaptığı nakit katkısını sınırlamak için yeni fon sağlama girişimi. (TWTR.N) Konuya yakın kaynaklar, anlaşmanın etrafındaki belirsizlik nedeniyle askıya alındığını söyledi.

Musk, sosyal medya şirketi, yanlış veya spam hesapların derecesini kullanıcı sitesinin %5’inden daha azına kadar desteklemek için veri sağlamadıkça anlaşmadan çekilmekle tehdit ediyor. Pazartesi günü Muskin’in avukatları tarafından Twitter’a gönderilen ve daha fazla bilgi gelmediği takdirde ayrılabileceği uyarısında bulunan bir mektupla sonuçlandı. devamını oku

Musk, bakiyeyi karşılayacak bir kredi fonu ayarladıktan sonra anlaşmayı finanse etmek için 33,5 milyar dolar ödemeyi planlıyor. Forbes dergisi tarafından 218 milyar dolar değerinde olan serveti büyük ölçüde Tesla Inc. hisselerine bağlı, dolayısıyla nakit akışı düşük. (TSLA.O)Liderliğini yaptığı elektrikli otomobil üreticisi.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Musk, Apollo Global Management Inc. liderliğindeki bir grup özel sermaye firmasından tercih edilen öz sermaye fonlarında 2 milyar dolardan 3 milyar dolara yükseltmeyi düşünüyor. (APO.N) Kaynaklar, bunun nakit katkısını daha da azaltacağını söylüyor. Bir kaynak, satın almanın geleceği konusunda netlik sağlanana kadar görüşmelerin askıya alındığını söyledi.

Finansman faaliyetlerinin askıya alınması, Muskin’in tehditlerinin anlaşmanın sonuçlandırılmasına yardımcı olma sürecine müdahale ettiğinin ilk açık göstergesini sağlıyor. Twitter şimdiye kadar Musk’ın anlaşma için düzenleyici onay almaya yardımcı olmak da dahil olmak üzere sözleşmeleri kapsamında görevini yerine getirdiği konusunda ısrar etti.

Musk ve Twitter sözcüleri yorum taleplerine yanıt vermedi. Apollon yorum yapmaktan kaçındı.

Musk, Twitter’ı satın almak için anlaşma imzaladıktan sonra Nisan ayında 8,5 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı. Hissesini azaltmak için bir grup hisse senedi yatırımcısından 7,1 milyar dolar topladı. Musk, Tesla’nın hisselerine bağlı 12,5 milyar dolarlık riskli bir marj kredisi düzenleyerek ifşayı daha da azaltmaya çalıştı, ancak geçen ay iptal etti.

READ  67 Yıldır Dodgers'ın Sesi Vin Scully, 94 Yaşında Öldü

Tercih edilen öz sermaye, Twitter’dan sabit bir temettü öder, aynı şekilde bir tahvil veya kredi düzenli faiz öder, ancak şirketin hisse değeri açısından değerlenir.

Alıcının pişmanlığı

Anlaşmanın belirsizliği, bankaların defterlerini sendikasyon yoluyla almayı taahhüt ettiği 13 milyar dolarlık kredi planlarına da ağırlık veriyor. Kaynaklar, bankaların krediyi sendikasyona hazırlamaya hazırlanırken süreci başlatmak için anlaşmada netlik kazanana kadar beklemeyi planladıklarını söyledi.

Kaynaklar, bankaların belirsizlik devam ettiği sürece kredi yatırımcılarının kredi alacağına inanmadıklarını söyledi. Bankalar, Muskin’in şirket hakkındaki aşağılayıcı kamuoyu yorumlarını asılsız buldu ve kaynaklar, Muskin’in şimdi anlaşmayı sendikasyon için yatırımcı sunumlarında onlara yardımcı olmasını umduğunu ekledi.

Elbette bu faaliyetlerin durdurulması Musk ve bankaların sözleşmeyi finanse etme taahhüdünü etkilemeyecek. Twitter, sözleşme kapsamındaki mali yükümlülükleri düşükse onları mahkemeye verebilir ve zorlayabilir.

Borç sendikasyonu, Musk’ın Twitter ile açtığı davalarda bankaların yoğunlaşması gereken önemli bir konu olarak ortaya çıkabilir ve bir yargıç tarafından anlaşmayı finanse etmeye zorlandılar. Bu durumda Musk şirkete sahip olmak istemezse yatırımcıları borç almaya zorlayabilir.

Ancak, bu olasılık uzak olarak kabul edilir. Çoğu yatırımcı, şirketin uzun vadeli davalara girmesinden ziyade Musk ile bir anlaşmaya varma veya çekip gitmesine izin verme ihtimalinin daha yüksek olduğuna inandıkları Twitter hisselerini takas ediyor. devamını oku

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Crystal Hu ve Greg Rumiliotis’in Raporu New York’ta Ek Rapor Sibuk Oku’nun New York’ta Düzenlemesi Matthew Louise

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.