Oz ve McCormick arasındaki GOP Senatosu öncelikle b. Dışişleri Bakanı anlattı

Makale eylemleri yüklendiğinde yer tutucu

Pensilvanya’nın üst düzey seçim yetkilisinin Çarşamba gününden bu yana iki Cumhuriyetçi aday arasındaki farkın kimseyi kışkırtamayacak kadar zayıf olduğunu söylemesiyle, ünlü doktor Mehmet Öz ile eski hedge fon başkanı David McCormick arasındaki rekabet yeniden anlatılacak.

Açıklamada, Dışişleri Bakan Vekili Lee M. Chapman, “ABD Senatosu koltuğu için Cumhuriyetçi ön seçim, 17 Mayıs’ta eyalet çapında bir yeniden sayım için yasal olarak gerekli olacak. Sırasıyla birinci ve ikinci olan Mehmet C. Oz ve David H. McCormick, zorunlu olarak yüzde bir farkla karşı karşıya kalacak. eyalet hukuku Toplam oyların yarısını aldı.

Hareket, yarışın sonunu, bölgelerin 7 Haziran’a kadar oyları yeniden saymak ve bulgularını 8 Haziran’a kadar Dışişleri Bakanı’na bildirmek zorunda kalacağı Haziran ayına itiyor.

Buna göre Son oy sayısı 1,3 milyondan fazla oyla Oz, McCormick’e 947 oyla liderlik ediyor.

Post’tan Annie Linsky, eski Başkan Donald Trump’ın 17 Mayıs’taki önemli birincil yarışlardaki rastgele etkisini tartışıyor. (Video: Mahlia Posey / The Washington Post)

Oz, kendisini oy kullanmaktan kaçınmakla suçlayan ve cerrahı basitçe kazanan ilan etmeye çağıran eski Başkan Donald Trump’ın desteğine sahip.

McCormick yaptığı açıklamada, “Kampanyamız 67 bölgenin 37’sinde kazanarak yaklaşık 418.000 oy aldı ve Mohamed Oz ile benim aramda çok ince bir fark olan tarihi bir oylamaya katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz” dedi. Kampanya, yeniden sayımların “hızlı bir şekilde düzeltilmesini” bekliyor, bu nedenle “sonbaharda Sosyalist John Fetterman’ı yenmek için birleşebiliriz” dedi.

Oz’un kampanyası, yeniden sayım raporlarına hemen yanıt vermedi.

GOP ön seçiminin galibi, Senato’yu kontrol etmek için çok önemli olduğu düşünülen bir yarışta Teğmen Vali Fetterman (D) ile karşılaşacak. Şen, 11 yıllığına görevi bırakıyor. Patrick J. Tommy (R) şu anda bu pozisyonda.

Demokratlar, Demokratik Yüzüncü Yıl Kampanya Komitesi’nin “hiç bitmeyen iç çatışmalarla” GOP kazananına nihayetinde zarar vereceğini savunarak Çarşamba günü yeniden sayım haberlerini ele geçirdi.

READ  Kamala Harris'in Filipinler Ziyareti Amerika'nın Hedefini Çin'e Gönderiyor

DSCC sözcüsü David Bergstein yaptığı açıklamada, “Yeniden sayım Cumhuriyetçilerin bölünmüş, dağınık ve kafası karışık kalmasını sağlayacak – ve sonunda hangi GOP adayı ortaya çıkarsa çıksın genel seçimde en büyük dezavantaja sahip olacak.” Dedi.

McCormick’ten sonra posta yoluyla yapılan oylamada Cumhuriyetçilerin dikkatini çeken ilk şey dikkat oldu. dava devam etti Bu hafta, tarihi el yazısı olmayan posta oylarının reddedilmemesini sağlamak için. Oz’un kampanyası, hareketi “yasal olarak reddedilen oyları” sayma girişimi olarak reddetti.

Görevden ayrıldıktan sonra ne yapacağı şu an için bilinmiyor. Oz doğrudan oylamada iyi performans göstermesine rağmen, Pennsylvania Eyalet Departmanına göre Mail-in’in oyları eyaletteki posta oylarının yüzde 32’sini ve Ozin’in yüzde 23’ünü alan McCormick’in biraz lehindeydi. Bilgi.

Maria Louis Paul bu rapora katkıda bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.