NYT: Emniyet Teşkilatı, Sınıfa Girmeden Önce Rob İlkokulunda Hapsedildiğini Biliyor

Times, kolluk kuvvetlerinin vücut kamera görüntülerinin bir metnine atıfta bulunarak, “İnsanlar neden bu kadar uzun sürdüğümüzü soracaklar” dedi.

Times’a göre, transkript, “Hayatımızın geri kalanını kurtarmaya çalışıyoruz” diyor.

Pedro “Beat” Arredonto, “İçeri girmeye hazırız ama o kapı kilitli” dedi. Wolde Okul Bölgesi Polis Şefi, Saat 12:30’da Times, bir transkriptten alıntı yaparak haberi yayınladı. Ardonto yetkilileri, silahlı saldırıya sahte kolluk kuvvetleri müdahalesine öncülük eden memurun kimliğini belirledi.

Times, memurların sabırsız olduğunu ve endişelerini dile getirdiğini bildirdi.

Bir yetkili, soruşturma belgelerine atıfta bulunarak, “Orada çocuklar varsa, oraya gitmeliyiz” dedi.

Times’a göre başka bir yetkili, “Sorumlu kişi karar verecek” yanıtını verdi.

Göre CNN’deki olayların kronolojisiİlk memurlar, 18 yaşındaki saldırganın onu öldürmeye gitmesinden dakikalar sonra, saat 11:35 civarında okul binasına girdiler. 19 genç öğrenci ve iki öğretmen o gün.

Yetkililer daha önce, saat 11:44 civarında olay yerindeki memurların ek kaynaklar, ekipman, vücut zırhı ve müzakereciler çağırdığını ve öğrencileri ve öğretmenleri tahliye ettiğini söyledi.

Saat 12:03’te, silahlı adam sınıf içinde katliamın yanındayken, “19 memur” okulun kaldırımında toplandı.

Aynı zamanda yetkililer, yakındaki bir sınıftan bir öğrencinin kendisini ve bulunduğu sınıfı tanıttığını ve 911’i aradığını söyledi. Yetkililere göre, saat 12:13’te tekrar aradı ve birkaç dakika sonra yoldan geçenlere sekiz ila dokuz öğrencinin hala hayatta olduğunu söyledi.

Saat 12:50’de kolluk kuvvetleri sınıfın kapısını kırdı, bir gardiyanın anahtarını kullandı ve şüpheliyi vurdu.

İçinde 27 Mayıs basın toplantısı, Kamu Güvenliği Direktörü Steven McGrath, başkomutan Arredonto’nun sahnenin “yasaklanmış bir nesne durumu” ve aktif bir atış durumu olmadığını düşündüğü için sınıfın hemen bozulmadığını söyledi. Bölge polis şefinin “anahtarları almak için zamanı olduğuna ve ekipmanlı bir taktik ekibin devam edip kapıyı kırıp meseleyi ele almak için beklediğine” inanıyordu.

McGrath o sırada denetçinin tetikçiyle yüzleşmeme çağrısı hakkında, “Şu anda oturduğum yerden, elbette bu doğru karar değil,” dedi. “Bu yanlış bir karar. Zaman. Bunun mazereti yok.”

READ  Trump, politika konuşması yapmak için Washington'a döndü

CNN, yorum için DPS ve Uvalde İlçe Bölge Savcısı Christina Mitchell Busbee’nin ofisine başvurdu.

denemek Trajedi hakkında daha fazla cevap alın, Bir Texas House soruşturma ekibi görevdeki ilk duruşmasını Perşembe günü gerçekleştirdi ve ay sonuna kadar bir ön rapor hazırlayabilir.

Gruba yakın kaynaklar, raporun yalnızca gerçeklere odaklanacağını ve kronolojik bir olaylar dizisi, bir kronoloji ve tetikçinin ayrıntılarını içereceğini söyledi. Kaynak, heyetin yarı yargısal ve sapona yetkilerine sahip olduğunu ve tüm tanıkların ifadesinin yeminli olacağını söyledi.

Eyalet Kamu Güvenliği Departmanı’nın istihbarat birimi olan Texas Rangers, suikast ve kolluk kuvvetlerinin müdahalesini de araştırıyor. ABD Adalet Bakanlığı Ayrıca kolluk kuvvetlerinin yanıtını da inceler. Uvalde Belediye Başkanı Don McLaughlin’in talebi üzerine.

Bir Times makalesine yanıt olarak, Texas Valisi Greg Abbott’un basın sekreteri Rene Eese Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Texas Rangers ve FBI tarafından yürütülen soruşturmalar devam ediyor ve kurbanlarla o trajik günde ne olduğuyla ilgili tüm gerçeği paylaşmayı dört gözle bekliyoruz. Ve halk.”

CNN’den Christina Macsoris ve Rosa Flores rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.