Nikki Haley, başkan yardımcısının gizli anlaşma iddiasının ardından Pompeo’yu ‘kitap satmak için yalanlar ve söylentiler’ ile suçladı | Kitabın

Eski Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Nikki Haley, şunları söyledi: Beyan Mike Pence’i Donald Trump’ın başkan yardımcısı yapmak için komplo kurduğu “yalanlar ve söylentiler kitabı”.

Birleşmiş Milletler Eski Büyükelçisi Fox News’e konuştu Perşembe akşamı, Guardian, Pompeo’nun yakında çıkacak olan anı kitabı Never Give An Inch’in bir kopyasını aldıktan sonra ve bildirildi Haley hakkındaki görüşü.

Haley istifa etti Trump yönetimi Ekim 2018’de. Bundan önce Pompeo, Oval Ofis’te Trump’ı kontrol etmeden özel bir görüşme ayarladığını söylüyor.

Pompeo, Haley’nin gerçekten de gemide olduğunu düşündüğünü, çünkü o zamanki Trump genelkurmay başkanı John Kelly, Ivanka Trump ve Jared Kushner’ın “başkan yardımcısı olarak Haley’yi tercih ettiğini” yazdı.

Pompeo, Haley’nin BM büyükelçisi olarak performansı hakkında olumsuz yazılar yazdı ve istifasını eleştirdi.

Fox News’e konuşan Haley, “Bunu neden söylediğini bilmiyorum ama bu yüzden diziden olabildiğince uzaklaşmak için DC’den olabildiğince uzak durdum.”

Ayrıca Pompeo’nun kitabında hikayenin doğru olup olmadığını bilmediğini söylediğine dikkat çekti.

Haley ve Pompeo, Trump’ın onaylanmış tek aday olduğu bir yarış olan 2024 Cumhuriyetçi başkanlık adaylığı için potansiyel yarışmacılar arasında yer alıyor.

Ama görünen o ki Haley koşacak.

o Fox News’e söyledi: “Hâlâ bir şeyler üzerinde çalışıyoruz ve çözeceğiz. Hiç yarış kaybetmedim. O zaman da söyledim şimdi de söyleyeceğim. Şimdi kaybetmeyeceğim.”

Haley Cuma günü 51 yaşına giriyor. 80 yaşındaki Joe Biden’a yönelik bir yorum ama aynı zamanda Donald Trump76 yaşındaki, “DC’de lider olmak için 80 yaşında olmanız gerektiğini düşünmüyorum. Bence genç bir neslin ortaya çıkması, adım atması ve bir şeyleri düzeltmeye başlaması gerekiyor. O lider ben olabilir miyim? Evet, sanırım o lider olabilirim.

Eski Güney Karolina Valisi çekici Kushner’ın ailesinden destek. Fox News’e, Kushner ve karısının, kendisini desteklemelerini beklemesine rağmen, Ivanka’nın babasının arkadaşları olduğunu söyledi.

“En iyi kız kazansın” dedi.

Pence, senatörler Ted Cruz ve Josh Hawley ve eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton, Cumhuriyetçi adaylık için diğer potansiyel adaylar arasında. Ancak Trump ve Florida Valisi Ron DeSantis şu ana kadar anketlere hakim durumda.

Perşembe günü, Barack Obama’nın eski dış politika danışmanı Ben Rhodes, yazdı: “Pompeo ve Haley, Cumhuriyet ön seçimlerinde %1’i kimin kazanabileceğini görmek için gerçek bir savaşa hazırlanıyor.”

Raporlara göre, Pompeo’nun Haley’nin Trump ile iddia edilen görüşmesine ilişkin açıklaması, Trump’ı 2019’da Pence’i başkan yardımcısı yapmayı düşünmeye sevk etti.

Perşembe günü, New York Times muhabiri ve çok satan Confidence Man: The Making of Donald Trump and the Breaking of America kitabının yazarı Maggie Haberman, Adı geçen Kushner ve Ivanka Trump “inanmayan meslektaşları ve Pence ortaklarını Haley / VP söylentilerinde hiçbir rolleri olmadığına çağırdı”.

READ  Shenzhen dahil olmak üzere kalabalık Çin şehirleri Covid kısıtlamalarını artırıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.