NFL, olası tarafsız site AFC başlık oyunu planını onayladı

NFL sahipleri, tarafsız saha AFC Şampiyonası oyunu olasılığını ortaya çıkaran bir planı onayladılar ve Cincinnati Bengals ile Baltimore Ravens arasındaki joker kart oyununa yazı tura atılarak karar verilebilir.

Pazartesi günkü Bills-Bengals maçının iptal edilmesinin ardından, 18. Hafta sonuçlarına göre aşağıdaki senaryoların başlık oyununu tarafsız bir sitede barındırmasına izin verilir:

• Buffalo (12-3) ve Kansas City (13-3) kazanır veya berabere kalırsa, Bills-Chiefs şampiyonası maçı tarafsız sahada oynanacaktır.

• Buffalo ve Kansas City kaybeder ve Baltimore kazanır ya da berabere kalırsa, Bills-Chiefs şampiyonluk maçı tarafsız sahada oynanacaktır.

• Hem Buffalo hem de Kansas City kaybeder ve Cincinnati (11-4) kazanırsa, Bills veya Bengals vs. Chiefs şampiyonluk maçı tarafsız sahada oynanacaktır.

Kuzgunlar Pazar günü Bengals’ı yenerse ve Cincinnati’ye karşı AFC Wild Card maçına çıkarsa, o nokta yazı tura ile belirlenecek. Cincinnati kazanırsa veya iki takım olası bir Ravens galibiyetinden sonra eşleşmezse, normal zamanlama prosedürleri kullanılacaktır.

NFL bir kararda, yalnızca 2022 sezonu boyunca sürecek olan değişiklikleri onaylamak için Cuma günü dörtte üç çoğunluğa (32 üzerinden 24) ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Potansiyel nötr alanlar belirlenmemiştir. Tohumlar playofflar boyunca dayanacak. Bu hafta sonu hem Buffalo hem de Kansas City kazanırsa, Chiefs tümen turuna veda edecek. Buffalo kazanır ve Kansas City kaybederse, Bills 1 numaralı seri başı olacak ve eylemde hiçbir tarafsız üs olmaksızın güle güle alacak.

Planlanan değişiklikler, Bengals’in bariz itirazı üzerine Cuma günü yapıldı ve teknik direktör Jack Taylor, ekibinin plan nedeniyle dezavantajlı hissettiğini söyledi.

Taylor Cuma günü, “Takımın bunu bilmesi önemli, çünkü sizin için savaşacak birine sahip olmalısınız. Bunun ligden gelmediği çok açık,” dedi. “Franchise’ımızın ve ön büromuzun oyuncuları desteklemesi güzel. Bu bizim için önemli.”

READ  Tiger Woods tekrar harekete geçti ve işte PGA Şampiyonasında nasıl göründüğü

Pazartesi günü Buffalo ve Cincinnati arasındaki maç, ilk çeyreğe altı dakikadan az bir süre ara verildi ve Bengals, Bills güvenliğinde 7-3 önde oldu. Tamar Hamlin Bir blok yaptıktan sonra kalp krizi geçirdi. Cincinnati Üniversitesi Tıp Merkezi’ne götürülmeden önce kalp atış hızı sahada düzeldi.

Perşembe günü maçı iptal etme kararını açıklayan NFL, üç temel faktöre atıfta bulundu: Hangi takımların sezon sonrasına katılmaya hak kazandığı üzerinde hiçbir etkisi olmayacak; Oyunu oynamak, kalan takımlar için playoff programını değiştirirdi; Ve bir maç oynamamak, tüm kulüplerin 18. Hafta başlamadan önce sezonun muhtemelen ne olduğunu bilmesini sağlayacaktır.

Bengals başkan yardımcısı Katie Blackburn Perşembe günü şutları onaylayan yarışma komitesinde yer alıyor. ESPN’den Seth Wickersham tarafından alınan bir notta Blackburn, takımları ekranlara karşı oy kullanmaya çağırdı. Onun muhakemesi, bu durumda bir kural değişikliğinin zamanlamasından, kazanma yüzdeleri standardından uzaklaşıyor.

Blackburn, “Kuralı değiştirmek için uygun prosedür sezon dışındadır,” diye yazdı. “Play-off’lardan hemen önce oy kullanırken, takımları bir takım lehine başka bir takım lehine veya kendi durumlarını etkileyebilecek bir şey için oy kullanma pozisyonuna sokmak uygun değildir.”

Taylor, Cuma günü mevcut kurallara uyulması gerektiğini yineledi.

Taylor, “Bu sezon kulüplerin para cezasına çarptırıldığı veya binamızdaki insanlara para cezası verildiği ve kurallara uymalarının söylendiği birkaç örnek oldu, siyah ve beyaz, kural kitabında var,” dedi. “Yani şimdi kurallara işaret ettiğimizde ve size ‘Bu kuralı değiştireceğiz’ dendiğinde, görünüşe göre… Durum bu olduğunda adil ve hakkaniyet hakkında bir şey duymak istemiyorum.”

NFL Komiseri Roger Goodell Perşembe günü yaptığı açıklamada “mükemmel bir çözüm olmadığını” kabul etti.

“Futbol takvimini göz önünde bulundurduğumuzda, politikalarımız kesintileri sınırlamak ve ligdeki rekabet dengesizliklerini en aza indirmektir” dedi.

READ  Zelenskiy, Rus birliklerini Herson'da savaş suçu işlemekle suçladı

Faturalar Cuma günü Hamlin’in solunum tüpünden çıkarıldığını ve bakım ekibi, ailesi ve ekip arkadaşları ile konuşmaya başladığını duyurdu.

ESPN’den Ben Baby bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.