NFL: Bills-Bengals tekrar başlamayacak; Play off senaryoları açıklandı

NFL Perşembe günü yaptığı açıklamada, NFL’nin Pazartesi gecesi Buffalo güvenliği Tamar Hamlin’in yere yığılıp kalp krizi geçirmesinin ardından askıya alınan Bills-Bengals maçına devam etmeyeceğini söyledi.

Lig, Buffalo-Cincinnati maçını oynamamanın kulüplerin sezon sonrasına katılma hakkı üzerinde hiçbir etkisi olmayacağını söyledi. Hiçbir kulüp sezon sonrasına katılmaya hak kazanamayacak ve bu maçın sonucuna göre hiçbir kulüp elenmeyecektir.

Ayrıca NFL, Bills ve Bengals arasındaki maçın playoffların başlamasını bir hafta ertelemek zorunda kalacağını ve bunun da sezon sonrasına katılmaya hak kazanan 14 takımın tamamını etkileyeceğini söyledi.

NFL, kararının “belirli playoff durumlarında potansiyel rekabetçi dengesizlikler” yarattığını söyledi. Lig Cuma günü yaptığı açıklamada, kulüplerin özel bir lig toplantısında komiser tarafından önerilen ve bugün rekabet komitesi tarafından onaylanan kararı değerlendireceğini söyledi.

Ekip Perşembe günü yaptığı açıklamada, Hamlin’in sahada hayata döndürülmek zorunda kalmasından üç gün sonra, Hamlin’in doktorlar tarafından tedavi edilmesiyle son 24 saatte önemli bir gelişme gösterdiğini duyurdu.

Bills-Bengals maçının AFC için büyük playoff sonuçları oldu. Buffalo (12-3), Pazartesi gecesine AFC’nin 1 numaralı sırasını korumak için bir galibiyete ihtiyaç duyarak girdi. Kansas City Chiefs (13-3) şimdi o noktayı elinde tutuyor. Bengals (11-4), Chiefs tarafından iki galibiyet ve bir mağlubiyetle en üst sırayı perçinleme şansı buldu.

Yarışma komitesi tarafından onaylanan senaryolar, AFC Şampiyonası Oyunu için potansiyel bir tarafsız alanı içerir. Lig, iç ve dış sahalar dahil olmak üzere birden fazla saha düşünüyor.

Kulüplerin cuma günü oylamaya sunduğu karar şöyle:

AFC Şampiyonluk Maçı tarafsız bir sahada oynanacak ve eğer katılan takımlar eşit olmayan sayıda oyun oynadıysa, her ikisi de 1. sırada yer alır. 1 numaralı seri başı ve tüm AFC kulüpleri 17 maçlık normal sezon oynamış olsaydı maça ev sahipliği yapabilirdi.

READ  Rusya, Ukrayna güçlerini doğudaki ana şehrin banliyölerine itiyor

Bu senaryolar, Buffalo veya Cincinnati’nin bir yol takımı olarak oyuna katılmasını içerir. Buffalo ve Kansas City bu hafta sonu kazanır veya berabere kalırsa, Bills-Chiefs AFC şampiyonluk maçı tarafsız sahada olacak.

Buffalo ve Kansas City kaybeder ve Baltimore kazanır ya da berabere kalırsa, Bills-Chiefs AFC şampiyonluk maçı tarafsız sahada olacak.

Buffalo ve Kansas City’nin ikisi de kaybeder ve Cincinnati kazanırsa, Bills veya Bengals, AFC şampiyonluk maçında Kansas City’ye karşı tarafsız bir sahada olacak.

Ayrıca, Baltimore 18. Haftada Cincinnati’yi yenerse, Kuzgunlar tümendeki bir düşman olan Bengals’e karşı iki galibiyet elde edecek, ancak Cincinnati’nin 16 maçlık programda Baltimore’dan daha yüksek bir galibiyet yüzdesine sahip olduğu için playoff rıhtımı olmayacak. 17 maçlık program için.

Yani Baltimore, Cincinnati’yi yenerse ve bu iki kulüp birbirlerine karşı bir joker kart oyunu oynayacaksa, o maçın oynanacağı yer yazı-tura ile belirlenecek.

Ancak, Bengals bu hafta sonu kazanırsa veya Baltimore ve Cincinnati joker turda birbirleriyle oynamayacaksa, oyun yerleri normal program prosedürlerine göre belirlenecek.

NFL Komiseri Roger Gut, “Futbol programını incelerken, politikalarımız kesintileri sınırlamak ve ligdeki rekabet eşitsizliklerini en aza indirmektir.” Dedi. “Mükemmel bir çözüm olmadığını biliyorum. Ancak, bu olağanüstü koşullarda oyunu oynamama kararının zor ama gerekli olmasının yarattığı en önemli potansiyel eşitlik sorunlarını dikkate alma hakkını istiyoruz.

___

AP spor yazarı John Wawro bu rapora katkıda bulundu.

___

Rob Maaddi’yi Twitter’da https://twitter.com/robmaaddi adresinden takip edin

___

AP NFL: https://apnews.com/hub/nfl ve https://twitter.com/AP_NFL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.