New Hampshire Üniversitesi’nin kardeşlik üyeleri taciz etmekle suçlandı; 46 kişiye tutuklama kararı çıktı

Okul, üniversitenin Sigma Alpha Epsilon (SAE) bölümünün, askıya alınan iddialarla bağlantılı olarak Ulusal Kardeşlik Örgütü tarafından okula bildirildiğini söyledi.

Üniversitenin ev sahibi şehri Durham’daki polis bir basın açıklamasında, Hasing’in 13 Nisan’da üniversitenin SAE bölümünün yeni üyelerinin katıldığı bir etkinliğe karışmış olabileceğinden şüphelenildiğini söyledi.

Polis, Salı günü 46 SAE üyesi için tutuklama emri çıkarıldığını ve bunlardan 10’unun Cuma günü öğleden sonra 14:00 civarında tutuklandığını söyledi. Polis, 10 kişinin 1.200 dolara kadar para cezasına çarptırılacağını ve görevi kötüye kullanmakla suçlanacağını söyledi.

Polis iddialarla ilgili ayrıntılı bilgi vermedi.

Bölge Savcı Yardımcısı Emily Havuç Strafford County Savcılığı Gözaltında teslim olan “birkaç” kişinin 13 Temmuz’da planlandığını söyledi.

Carrot, “Yasa, güçlük çekenler ve aktörler ile güçlük çeken ve bunu bildirmeyenlerden ücret alınmasına izin veriyor” dedi. “Suçlanan 46 kişi her üç kategoriye de giriyor.”

Carrot, beklemede olduğu için dava hakkında fazla bilgi veremeyeceğini söyledi.

Soruşturma, üniversite temsilcilerinin polisin beş gün önce evde bir utanç olabileceğini söylemesinin ardından 18 Nisan’da başladı.

Bir emir kardeşliği suçlar Polis, öğrencinin çılgına döndüğünü söyledi. Polis, bir örgüte yönelik suçlamaların 20.000 dolara kadar çıkabileceğini söyledi.

Üniversite Kardeşliğin ulusal karargahı, iddia edilen olaydan haberdar edildikten sonra hemen Durham polisiyle temasa geçtiklerini söyledi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, “Soruşturma boyunca polisle işbirliği yaptık ve polis soruşturmasının sonuçları kardeşlik bitene kadar askıya alındı” denildi.

Kardeşliğin Illinois merkezli Ulusal Hizmet Merkezi, iddialardan haberdar olduğunu söyledi. “Hemen durmayı ve bölümü durdurdu, kendi araştırmamızı başlattı ve New Hampshire Üniversitesi yönetimini bilgilendirdi.”

Açıklamada, “SAE’nin soruşturması, polis soruşturmasının başladığı açıklanır duyurulmaz askıya alındı. Yerel makamların soruşturmasıyla tam işbirliği yapıyoruz ve tüm üyelerimizi de aynısını yapmaya çağırıyoruz.”

READ  Kentucky sel en az 16 kişiyi öldürdü, vali geçiş ücretinin 'çok daha yüksek olabileceği' konusunda uyardı

Raporda, “Sigma Alpha Epsilon, güvenilir The True Gentleman tarafından tanımlanan kardeşlik değerlerini temsil etmeyen tüm nefret dolu ve taciz edici davranışları kınıyor” dedi.

Kardeşliğin açıklamasında nefret dolu iddiaların niteliğine değinilmedi.

Üstünde İnternet sitesi, SAE, 12.000’den fazla aktif kolej üyesine sahip olduğunu iddia ediyor.

Üniversitenin bahar dönemi Mayıs ayında sona erdi; Güz dönemi Ağustos sonunda başlar.

CNN’in Cennet Görevlisi ve Jason Hannah bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.