Gündem

“Müziğin melezleşmesini güzel buluyorum”

‘Fi Fijör’ müzisyen ve prodüktör Sena Gül, nam-ı diğer Paptircem’in sunumuyla devam ediyor. Paptircem’in “Fi Fijör” programının konuğu Mor ve Ötesi’nin solisti başarılı müzisyen Harun Tekin oldu.

Müzisyen ve yapımcı Sena Gül, nam-ı diğer Paptircem, Zorlu PSM YouTube kanalındaki müzikli talk show programı “Fi Fijör “e devam ediyor. Zorlu PSM stüdyolarında gerçekleşen müzik, sohbet ve eğlence dolu “Fi Fijör” programının yeni konuğu “Bir Derdim Var”, “Cambaz”, “Sevda Çiçeği” ve “Araf” gibi kült hitlere imza atan Mor ve Ötesi grubunun solisti başarılı müzisyen Harun Tekin oldu.

Harun Tekin, Paptircem’in “Biliyorsunuz artık bir şeyler değişiyor ve herkes yeni bir şeyler deniyor. Özellikle yeni nesil, sektör ya da yeni çıkan müzikler hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna “Günümüzle ve yakın gelecekle bağdaştırılabilecek bir şey söylemek gerekirse; bu dönemin daha az fanatik müzik dinleme dönemi olduğunu düşünüyorum. Biz müzik yapmaya başladığımızda metal, caz ve rap müzisyenleri vardı ve bu türler daha baskın kimliklerdi. Bu biraz da tüketim alışkanlıklarıyla ilgili, şimdiki gibi tüm müziğin parmaklarınızın ucunda olduğu bir dünya yoktu.

Bizim zamanımızda seçerek ulaşmak zorundaydınız. Arkadaşlarınızdan ne dinlediklerine dair tavsiyeler alırdınız, ’20 albüm alacağım ve üçünü beğeneceğim’ diye bir şey yoktu. Ayda bir albüm alabiliyordunuz ya da bir kaset yapabiliyordunuz. Hepsi sınırlı bir veri içindeydi ve başkasının yaptığı seçimleri dinliyordunuz. Şimdi dünyadaki bütün müzikleri dinleyebiliyorsunuz, bence bunun getirdiği bir melezleşme var ve ben bunu çok sağlıklı ve iyi buluyorum. Buna yaklaşmak ve uyum sağlamak için önümüzdeki aylarda oldukça farklı denemelerimiz olacağını söyleyebilirim.” diyerek müziğin güncel durumuna dair görüşlerini aktardı ve gelecek projelerine dair ipuçları verdi.

Başa dön tuşu