Musk, ihbarcı iddiasının ardından Twitter anlaşmasını iptal etmek için yeni bir mektup gönderdi

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

30 Ağustos (Reuters) – Elon Musk, anlaşmayı sona erdirmek için Twitter Inc’e ek bir mektup gönderdi. (TWTR.N) 44 milyar dolarlık anlaşmayı iptal etmenin bir başka nedeni de, sosyal medya şirketinin eski güvenlik şefinin yakın zamanda yaptığı bir ihbar şikayeti.

Geçen hafta, “Mudge” olarak bilinen kötü şöhretli bilgisayar korsanı Peter Zatko, Twitter’ın istenmeyen postaları azaltmak yerine kullanıcı büyümesine öncelik verdiğini ve yanlış bir şekilde sağlam bir güvenlik programına sahip olduğunu iddia ettiğini söyledi. devamını oku

İddia doğruysa Musk ve hukuk ekibi 29 Ağustos tarihli bir mektupta Twitter’ın birleşme anlaşmasının belirli hükümlerini ihlal ettiğini söyledi.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Ancak Twitter, düzenleyici dosyasında yeni işten çıkarma bildiriminin sözleşme şartlarına göre yanlış ve geçersiz olduğunu söyledi.

Elon Musk’ın Twitter hesabı, 15 Nisan 2022’de çekilen bu fotoğrafta Twitter logosunun önünde bir akıllı telefonda görülüyor. REUTERS/Dado Ruvic/İllüstrasyon/Dosya Fotoğrafı

Musk, mikroblog sitesinin spam sayılarını nasıl ölçtüğü hakkında bilgi için Jatco’ya mahkeme celbi gönderdi.

Musk, şirketin kendisini ve düzenleyicileri mikroblog sitesindeki gerçek spam veya bot hesap sayısı konusunda yanlış yönlendirdiğini söyleyerek anlaşmayı Temmuz ayında feshetmeye karar verdi.

Musk’ın hukuk ekibi Salı günü yaptığı bir düzenleyici dosyalamada, Twitter tarafından 8 Temmuz’dan önce bilinen ancak kendilerine ifşa edilmeyen bazı gerçeklere ilişkin iddiaların anlaşmayı feshetmek için ek ve farklı gerekçeler sağladığını söyledi.

En son gelişmeler, her iki tarafın da 17 Ekim’de Delaware Yargıtay’da beş günlük bir duruşmaya başlamasıyla geldi. Twitter, CEO Kathleen McCormick’ten Musk’a üzerinde anlaşılan hisse başına 54.20 doları satın almasını emretmesini istiyor.

Twitter hisseleri %2,5 düşüşle 39.02$’a geriledi.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Ankur Banerjee Bangalore’de raporlar; Düzenleme Arun Koiyur

READ  Fuecoco, Quaxly ve Sprigatito için Pokemon Scarlet ve Violet Starter Evrim Rehberi

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.