Missouri’de Amtrak treni raydan çıktı: çok sayıda kişi öldü ve en az 50 kişi yaralandı

Yüzbaşı. Missouri Eyaleti Karayolu Devriye Bölüğü B’nin sözcüsü Justin Dunn gazetecilere verdiği demeçte, ölenlerden ikisinin trende olduğunu ve trenin üçüncü bir damperli kamyonla çarpıştığını söyledi.

Yetkililer, trajedinin şehrin güneybatısındaki demir yolunun üzerinden geçen ve uyarı ışıkları veya hareketli kapıları olmayan çakıllı bir yol ile kontrolsüz bir kavşakta meydana geldiğini söyledi.

CT (13:42 ET) Amtrak, öğleden sonra 12:42’de trenin Mendon kasabası yakınlarındaki halka açık bir geçitte bir damperli kamyonla çarpıştığını söyledi.

Şirket yetkilileri güncellenmiş bir açıklamada, sekiz araba ve iki motorun “Missouri, Mendon yakınlarında halka açık bir geçişi engelleyen bir kamyona çarptıktan sonra” raydan çıktığını söyledi. Ton gazetecilere yedi arabanın raydan çıktığını söyledi.

Amtrak daha önce trende yaklaşık 243 yolcu ve 12 mürettebat olduğunu söylemişti.

Yetkililer, bir okulun hafif yaralanmalı mağdurlar için bir test merkezine dönüştürüldüğünü söyledi.

Bir kamyonun şasisi ile motosikletin çarpıştığı görülüyor.

Yolcular, her şeyin ağır çekimde olduğunu söyledi.

Yataklı vagonda seyahat eden Robert Nightingale, bir şey duyduğunda uyuyakaldığını söyledi.

New Mexico, Davos’tan Nightingale, “Her şey ağır çekim gibi oldu. Çalmaya başladı ve çalmaya başladı ve sonra yanıp sönmeye başladı ve sonra aniden – tüm bu toz penceremden içeri girdi” dedi. CNN’e anlattı.

İnsanlar Montenegro, Missouri'de devrilen bir Amtrak treninin yanında duruyor.

Trenin kutusunun olduğu tarafa düştüğünü söyledi.

Yaralı olmayan Bülbül, kirli pencereden kendi başına geçemedi, bu yüzden sırt çantasını kaptı ve koridora tırmandı. Sonra yan odaya gitti ve oradan çıkmanın bir yolunu buldu ve trenin yan tarafına tırmandı.

Kansas City, Missouri'nin yaklaşık 100 mil kuzeydoğusunda Chicago'ya giden bir trenin bir damperli kamyonla çarpıştığı bildirildi.

Kendisinin ve diğerlerinin, bazılarının trenin önünde yere inmesine yardım ettiğini söyledi. Bu, kamyonda büyük kayalar varmış gibi göründüğünü söyledi.

“Büyük bir şeye çarptı … her araba ayrılmak zorunda kaldı” dedi.

READ  Çin genelinde Covid kısıtlamalarına karşı protestolar patlak verdi

İzciler yaralılara yardım ediyor

Tren yan yatarken yolcular eşyalarını topluyor.

Amerika’nın ulusal medyasının İzci İzcileri direktörü Scott Armstrong Pazartesi günü CNN’ye, Appleton, Wisconsin’den iki İzci askerinin yaralılara yardım etmek için Amtrak trenine bindiğini söyledi.

Armstrong, trende gözcülerin 14-17 yaşları arasında olduğuna inanıldığını ve hiçbirinin yaralanmadığını söyledi. Sekiz yetişkin birliklerle birlikteydi.

Armstrong, New Mexico’daki Philmont İzci Çiftliği’nde kalan iki askerin geri döndüğünü söyledi.

2 günde ikinci korkunç çarpışma

Menton, Kansas City’nin 100 mil kuzeydoğusunda yer almaktadır. Tren Los Angeles’tan Chicago’ya gidiyordu.

Amtrak, trenle ilgili bilgi almak için acil yardıma ihtiyacı olanların 1-800-USA-RAIL’i arayacağını veya SMS gönderebileceğini söyledi.

Bu, iki gün içinde bir Amtrak treninin bir yolcu aracıyla çarpışmasıyla meydana gelen ikinci kaza. Pazar günü, gemide 85 yolcu vardı Kaliforniya kırsalında bir tren bir araçla çarpıştı.. Yetkililere göre, üç kişi öldü, iki kişi ağır yaralandı. Yetkililer, tüm yaralıların araçta olduğunu söyledi.

CNN’den Andi Babineau bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.